Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholistával együtt élni?...

Alkoholistával együtt élni? Ti mit tennétek? Van egyáltalán ebből kiút?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy a támadó jellegű válaszokra nem vagyok kíváncsi. A tanácsokat viszont szívesen fogadom, és köszönöm előre is, hogy elolvassátok. 20 éves lány vagyok, és idén végzek a sulival, így még nem volt pénzem, hogy léphessünk édesanyámmal. Az apám, mióta élek, alkoholista, nem is akarta, hogy a világra jöjjek. A 20 év alatt borzasztóan tönkre tett idegileg engem is, és édesanyámat is, és egyre rosszabb. Eddig csak szóban bántott minket, bömböltette a TV-t egész nap, hajnalban is, amitől se aludni nem lehetett, se tanulni...tört-zúzott mindent, rettegésben tartott minket..mostanra ez már odáig fajult, hogy az utóbbi pár évben már üt-ver minket, engem pár hete majdnem meg is fojtott, de megmenekültem. Azóta is többször megvert, minden héten tele vagyok kék-zöld foltokkal. Rendőrség is volt kint egyszer, de másnapra hazaengedték, és folytatódott tovább. Félelmetes ember. Soha egy barátnőm se jöhetett fel hozzánk, még a Párom se. Anya se hozhat ide egy barátnőjét vendégségbe se tőle. Fürdeni se fürdik, ruhát is úgy kell róla leimádkozni, hogy ki tudjuk mosni, igénytelen, alkoholszag keveredik az ápolatlan szaggal körülötte. Nem tudunk tovább vele élni. Édesanyám el szeretne válni, de egyszerűen nem volt rá eddig se pénz, mert a vagyonmegosztásba se egyezik bele, pedig már 33 éve házasok. Mindent magának akar. Édesanyám havi 90ezret keres, én idén leszek pályakezdő, és nagyon nehéz munkát találnom. Meg persze nekem is barátom van 4 éve, akivel majd családot szeretnék egyszer, és nem tudom, hogy hogyan oldjam meg, hogy az én jövőm megalapozására is legyen pénzem, meg édesanyám lakását is segíteni tudjak fenntartani. Senkire se számíthatunk. Mit tehetnénk, hogy ne kelljen együtt élnünk tovább ezzel az emberrel? Én el tudnék menni, de édesanyámat nem szeretném egyedül hagyni vele. Hogy tudnánk megszabadulni ettől az embertől, aki megkeseríti az életünk? Bocsánat ha hosszúra sikeredett, de tömörebben nem tudtam összefoglalni a lényeget. Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 19. 16:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű lehet,sajnálom.Nekem anyám alkoholista,de szerencsére Ő csak kötekszik és nem fajult még tetlegességig.

Amint lehet költözz el,vagy anyukád váljon el tőle és keressetek egy új lakást.Tudom,nem könnyű,de ez nem élet így.A rendőrség meg nem tesz semmit amíg vér nem folyik...

2011. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is hasonló helyzetben vagyok. Nálunk is apu alkoholista, bár nálunk még tettlegességig nem fajult a dolog. Mondjuk ha anyámat megütni én megölném az biztos. Nekünk annyi reményünk van talán, hogy anyu kifizetteti a tesójával az örökség felét, abból mi meg apunak kifizetjük a mi lakásunknak a felét, és akkor elhúz... De ez szerintem még messze van:S Mi sem tudunk addig mit csinálni. A pénz nagy úr... Szerintem rajtatok most csak az segítene. De gondolom ti sem tudjátok összeszedni. Mi is azért tartunk még itt mert anyu vacillál. A testvérét sajnálja ahelyett, hogy magára, ránk gondolna, mi most rosszabb helyzetben vagyunk.

21/L

2011. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, hogy válaszoltál nekem:) Én remélem, hogy Anyukád hamar észbekap majd:)
2011. máj. 19. 16:36
 4/16 A kérdező kommentje:

ma 16:36


pontosan így van, ahogyan írod! szörnyű olvasni, hogy rajtunk kívül még élnek így emberek, kívánom, hogy minél hamarabb rendeződjön Nektek is! Nekünk még az a rossz, hogy Anyukám örökölni se fog.

2011. máj. 19. 16:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kié a lakás?

Apukádé egyedül vagy anyukád + apukád és esetleg még te is tulajdonos vagy?


Egy új alfahím megjelenését javaslom a színen, ideális az lenne ha a barátod képes lenne ezt a helyzetet már a megjelenésével megoldani. Ha te vagy anyukád rendelkezik lakásjoggal akkor nem szólhat bele hogy ki tölti nálatok az időt.

És ha a barátod nem egy olyan arc akit csak úgy ki lehet tessékelni vagy tőled el lehet tiltani akkor az apukád szarvai is le lesznek törve, visszakozni fog.

Ne gondolj komoly dolgokra, agresszióra, de egy egészséges fellépés nem árt. Ha barátod ezen a téren nem tud segiteni, akkor lehet ez egy családtag vagy szélsőséges esetben egy 'másik barát' nem kell tudnia apádnak hogy nem az.


Az esetek döntő többségében elég csak egy másik férfi megjelenése, máris konszolidálódik a helyzet.

2011. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát ez biztos hülyén hangzik majd,de tényleg igaza van az utolsónak.Talán ha megjelenne a szinen egy "álbarát"aki minimum kidobó alkat és megmondja,ha mégegyszer a "barátnőjéhez"ér eltöri a karját,akkor talán visszavesz apukád...De ez csak ideiglenes megoldás...
2011. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"ha mégegyszer a "barátnőjéhez"ér eltöri a karját,akkor talán visszavesz apukád"


Nem kell ezt ilyen durván, kimondani pedig végképp nem miért van ő ott, mert akkor elöbb utóbb ez visszaköszön, ez az ember nem lesz ott mindig.

Jelenjen meg valaki jópárszor, 'mutatkozzon be', akin lehet látni hogy ez holnap is jönni fog, mert a lányhoz jön. Hagyni kell hogy magától visszakozzon az apa már a jelenlét miatt, ez az ideális. Mert visszakozni fog, ez biztos.

2011. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy mindent magának akar, és a vagyon-megosztásba nem megy bele, a másik dolog a jog! Csak akkor tarthat meg magának mindent, ha az örökölt vagyon még jogilag sem vált közös tulajdonná. Amennyiben a házat, lakást (amiben éltek) közösen hozták létre, akkor bizony hiába is akar a papád akármit, nem megy vele semmire.

Én csak 15 évig próbáltam a részeges férjemet normálissá tenni, rájöttem, hogy kutyából nem lesz szalonna.


1. Biztosan van nálatok is a (legközelebbi bíróságon) minden héten egy olyan nap, amikor "ingyenes tanácsadás" van. Ott, ha elmondjátok, mi a vagyon körül a tényállás, megmondják, hogy egy válóper során a vagyonmegosztásnál mire számíthattok. Tudnak használható tanácsot is adni arra, hogy az egész dolgot hogyan célszerű indítani.

Persze a legjobb az lenne, ha tudnátok saját ügyvédet fogadni. Nem ez lenne az első ilyen eset a gyakorlatban.


2. Ennek ismeretében kellene lépni tovább. Én mindenképpen "menekülési útvonalként bebiztosítanék" egy ideiglenes lakhatási lehetőséget (albérlet), és ha életveszélyes helyzet alakulna ki, amikor a mamád közli vele, hogy el fog válni tőle, van neki hova menni. Pár holmit, (fehérnemű, 1-2 ruha, edény stb.) át is lehet hordani.


Lépni kell!

2011. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A lakás tulajdonjoga közös, szinte tini koruk óta együtt vannak. Persze az első 5 évben rendes ember volt. Közös kassza van. Barátom jelenléte se segített, nem fog semmi ezen az emberen:( Maga a gonosz, tényleg nem tudom mihez kezdjünk. Egy jó kis ausztriai állásban bízom, ami elegendő lenne, hogy édesanyámat támogatni tudjam egy lakással, és saját életem is fel tudjam építeni:)
2011. máj. 19. 17:04
 10/16 A kérdező kommentje:

ma 17:03


Ezt mindenképpen megfogadom, és el fogunk menni a bíróságra, és meghallgatjuk ott mit mondanak. Sajna hallottam, hogy ha nem egyezik bele az egyik fél, akkor elég drágán lehet csak megúszni egy válást. Ezt pedig nem tudnánk fizetni. Nagyon sokat segítettél!!!!


És mindenki, aki válaszolt!!:)

2011. máj. 19. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!