Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők ti melyik életet...

Lányok/nők ti melyik életet választanátok magatoknak? Szegényen szeretetben, vagy jólétben szeretet nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát az 1- es lehetőség bővebben: Szegényen éltek egy hitellel terhelt 60 négyzetméteres lakásban, a férjeddel, és az 1 gyermeketekkel. Minden hónapban meg kell nézni, mit esztek, mire költötök, nem jut új ruhákra, kozmetikai szerekre, szórakozásra, nyaralásra sem, nincsen tartalékotok, váratlan kiadásoknál nagy bajban vagytok, esetleg kölcsönkérni tudtok ismerősöktől, a gyerek sem kap meg mindent amit szeretnétek megadni neki ( játékok, fizetős szakkörök, sportok, zsebpénz se jut neki)...viszont szeretitek egymást a férfival, vonzódtok egymáshoz testileg, és imádsz vele beszélgetni, ő a legjobb barátod az életben, akire bármikor számíthatsz, aki érted és a kicsiért az életét adná, aktívan foglalkozik a gyerekkel, szívesen elmegy vele kettesben, hogy neked jusson időd magadra is, tudod hogy nem hűtlen típus, nem jár bulizni, inni sem, szintén családapa barátai vannak akikkel eljárnak egymáshoz. Elfogadja a hibáidat, a nem tökéletes külsődet, sőt így szeret. A 2. lehetőség: A férjed egy gazdag vállalkozó, de benne van zűrösebb ügyekben is a mégtöbb pénz miatt. Egy kétszintes nagy családiházban éltek, úszómedencével, szaunával, nagy kerttel, mindkettőtöknek saját új autója van. Van 3 gyereketek, akik mindent megkapnak, és a jövőjük is biztosítva van ha felnónek. Megvan mindenetek, soha nem jut eszedben egy boltban, hogy számolgasd az árakat, ha új laptop kell, csak elmész és hozol egyet, ha új ruha és cipő, akkor darabonként 20-50 ezres kategóriából válogatsz, gyakran jársz fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikushoz, edzőterembe. A gyerekek születése után plasztikai műtéted is volt, teljesen elégedett vagy a külsőddel. Évente 3 szor mentek külföldi nyaralásra, síelésre, sima wellness hétvégékre persze gyakrabban.....Viszont, a férjed egy rideg ember, akit csak a siker érdekel, akinek soha nem leszel első az életében, alig van otthon veletek a munkája miatt, szabadidejében is inkább eljár szórakozóhelyekre, tudomásod van róla hogy az ilyen kiruccanásaikor előszeretettel fekszik le nőkkel, mindezt nem is nagyon titkolja, természetesnek veszi hogy neki ez jár, mert ez ösztön. A gyerekekkel szinte semmi kapcsolata nincsen, nem játszik, nem beszélget velük, nem megy el velük programokra, a családi nyaralásokkor próbál csak kedves lenni velük, amúgy azt sem venné észre ha egyikőjük eltűnne otthonról. Csak a pénzt osztogatja nekik, és neked is, de onnantól fogjátok be a szátokat. Hiányzik a szerelem, a szeretet, a bizalom a kapcsolatotokból, a szexuális élet is ritka, hiszen kiéli magát a szeretőinél.
2015. márc. 1. 19:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
67%
A 2-est dobd ki Kerdezo, elj inkabb szeretetben, szerelemben, mebecsulve az 1-es ferfival! A tobbi penzt, amire szuksegetek van majd kesobb megkeresitek egyutt a szerelmeddel! ;)
2015. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
52%
Abszolúte a kettest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
80%

szerintem is meg lehet találni a középutat.

jó anyagi helyzetben is lehet szeretetben élni, és csóró körülmények között is lehet boldogtalanul.

én szemény szerint inkább a szeretetet választanám.

De valőszínűleg mert az apám egész életében hajszolta a pénzt, volt is neki bőven, mégse mentünk csak 3-4 évente nyaralni, nem adott pénzt fodrászra, mert azt szerintem hülyeség, külön számítógépről nem is álmodhattam, a legolcsóbb telefon, 20ezer forintos cipőm sosem volt, kozmetikus 1 évben egyszer az is haszontalan, ha elmentünk a moziba adott ezer forintot, 800 volt a jegy, meg 175ft a busz..... nem részletezném tovább, sajnálta a pénzét, de nagyon. ezért én a szeretetre szavazok.

2015. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
76%

Milyen no az aki nem magara hanem a ferjere epït=

En verziom

foiskola majd meg egy master fok aztan munka tovabbkepzes sajat ceg Es egy szerto okos bolcs ferj aki dolgoik kozossen szep elet nem luxus de nem csoro nagy szeretetben.

Ez a jo verzio!!!

Te mint no a sajat sorsodert felelsz nem gazdag vagy szegeny ferj kell haenm szorgalom es akaras ott a szep elet kulcsa!!!

2015. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
90%
23-as.. ez nem ugyanaz a helyzet... a kérdező esetében a második esetben a pénzt számolatlanul kapják. A te eseted inkább hajaz az első példára, hiába keresett jól az apukád, de ti nem érzékeltétek ezt.
2015. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
53%

Ha előre tudom az egészet és nincs senkim, akkor a 2 - es.


Szegénységben nőttem fel és ott sem volt több szeretet. Ez nem pénztárcától függ. Hogy mit kaptam? Évekig tartó fejfájást, mert felnőtt fejjel kell még tanulnom is, mert azt sem biztosították hogy leérettségizhessek. Helyette a sok éhezéstől és nélkülözéstől kórosan soványra fogyva, depressziósan és pánikbetegen jártam a kórházat és évekig szégyenkeztem a sok betegeskedés, a rongyos ruhák, a ki nem fizetett dolgok és a rossz tanulmányi eredményeim miatt (miközben sem lusta, sem hülye nem voltam).


A második helyzetből legalább ki tudok jönni jól is. Akár azzal, hogy tanulok vagy indítok egy vállalkozást, amiből megélhetek.


Ha viszont már van egy párom és csak később kerülünk rossz helyzetbe, nem váltanék. Tehát akkor ez a kérdés már egyáltalán nem lenne aktuális.

2015. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kérdés / kérés az volt, hogy válasszunk a 2 szituáció közül, tehát NINCS C verzió! Vagy ez vagy az. Nyilván mindenki az arany középutat választaná, de a kérdés nem erre vonatkozott.


Bocs az offért, csak láttam hogy páran nem a kérdésre válaszoltak.

2015. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
55%
Kizárólag az 1-es opciót választanám.
2015. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
76%
Apám bizonyíték arra, hogy a szegénységből ki lehet keveredni, viszont a szeretetlenség van olyan kínzó, mint az éhínség, főleg, ha bántással párosul. Ő átesett a ló túloldalára. A szülei viszont a szegénységben is boldogok tudtak lenni. Apám mégse tudta azt a lelkületet továbbadni, neki kényelem kellett.
2015. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
70%
Ez az internet, befejzhetitek a kamuzást, úgyse tudja senki kik vagytok. Mondjátok meg hogy a 2-es :D
2015. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!