Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a családom nem...

Mit tegyek ha a családom nem képes elfogadni a barátomat?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a barátommal, előtte még senkim sem volt szóval nem tudom, hogy most konkrétan vele mint emberrel van-e bajuk vagy nem. A testvérem úgy ahogy van, minden szépítés nélkül elmondta, hogy ő nem örül neki, hogy együtt vagyunk. Anyukám viszont aljas módon mutatja ki ezt. Mint mondtam, már 1 éve vagyunk együtt és mai napig nem engedi meg, hogy együtt aludjunk és már azt a heti 1 napot is sajnálja tőlünk (mivel hétvégente szoktunk találkozni). Néhány hete mondtam anyukámnak, hogy tudom, hogy nem tetszik nekik a dolog csak azt nem tudom, hogy miért amikor mindketten normálisak vagyunk. Azt mondta, hogy őt nem zavarja... nem mondott igazat mert a hülye is észrevenné. Egyedül apukám az akit talán annyira nem zavar. De bármi van, például kinti sütés-főzés, a család összehozása akkor mindig mindenkiről szó esik, még tesóm barátjáról is de persze az enyémről nem. És ez marha szarul esik nekem... főleg azért mert amikor a szüleimnek nem tetszett tesóm barátja akkor én mindig kiálltam a nővérem mellett és "nyugtatgattam". Ezért nem is szeretem ha nálunk van a barátom mert rosszul érzem magam a tudat miatt. Ő is tudja, mert elmondok neki mindent, zavarja de amikor itt van tudomást se vesz róla.

Egyébként meg egy teljesen normális, rendes emberről van szó.. talán ez a baj.

Nagyon rossz így lenni de már csak azért se adom meg azt az örömöt még a családomnak sem, hogy szakítok vele. Tanácstalan vagyok. Mit tehetnék?

18/L


2015. márc. 4. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Es miert nem kedvelik? Megkerdezted? Kerd meg oket, hogy mondjak meg miert. Lehet, hogy ok tudnak/latnak valamit amit te nem.
2015. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha az en velemenyem kerdezed, a baratod biztosan egy 40 eves ficko amit elfelejtettel megemliteni. HAT EZERT!
2015. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az sem egészséges hozzáállás, hogy "csak azért sem szakítok vele". Nem a családod támogatása vagy ellenségessége alapján kellene alakítgatnod a kapcsolatodat.

Ha a testvéred barátját elfogadták idővel, akkor nyilván van valami oka annak, hogy a tiédet nem, mi több, még az elvileg lekötelezett testvéred sem áll melléd. Attól, hogy nem kötik az orrodra, oka van, akár érthető, akár nevetséges okról beszélünk. Hány éves a barátod, mi a szakmája, hogy bánik veled? Milyen a családja? Büntetett? Csajozós? Rossz híre van?

2015. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lnyeget nem írod, hogy konkrétan mi a bajuk vele. ENélkül nem lehet értelmes véleményt mondani. Ha az egész család utálja, lehet, hogy van benne valami, az is hogy nem, ennyiből ez nem tűnik ki.

Hán yéves, mit dolgozik, mik a céljai?

2015. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia ! :)


Én is pont ugyanebben a cipőben járok, én 19 vagyok.

Már régóta nem volt komoly kapcsolatom, nagyon vágytam már egyre, és mikor összejön és mesélem itthon szüleimnek, leesik az állam. Eleinte azt hittem hogy csak hülyéskednek hogy nem szimpi nekik (érted, úgy volt nekik nem szimpi hogy jóformán nem is ismerték, sőt, nem is látták még). Ők elitélték már stratból azért mert vörös hajú. Gondolhatod hogy esett...

Viszont több boldogságot okozott nekem ő két hónap alatt, mint az exem két és fél év alatt (azt az exet bezzeg folyton istenitették, pedig már a végén úgy bánt velem mint a kutyával). Na mindegy.

Mikor bemutattam itthon, mégroszzabb lett a helyzet. Apum igért neki ey mellékmunkát, ilyen csubukmunka, mondta hogy szól nekem és hopp elfelejt szólni. Szegény előtt nem is tudtam mit hazudjak mert nagyon bután éreztem magam emiatt főképp hogy tegnap látta hogy elmegy valahova, még kérdezte is barátom hogy hova megy. Gondolom sejti hogy enm szólt neki...

Aznap este beszól apukám hogy hát végül az a munka nem úgy alakult hogy ő is dolgozzzon... Igen, nagyon mérges voltam rá...



Figyelj, annyit tudsz tenni hogy kiállsz mellette ha tudod és nagyon ragaszkodsz hozzá ! :)

2015. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak azt kellene tudni, hogy miért nem fogadják el. 1 év alatt csak mondtak valamit. Így nehéz lesz segíteni.
2015. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

szerintem engem sem csipáz az anyósom, pedig aztán már 6 éve együtt vagyunk. Apósommal el tudok beszélgetni, de megvan a távolság, ugyanígy a 2 testvérével is meg van a távolság, pedig aztán láthatják mennyire oda vagyok a lányukért. Úgy gondolom nagyon jó ember vagyok, de hát ők ilyenek és én ezt magas ívben le**om!

Jah és 6 éve vagyunk együtt a barátnőmmel!

2015. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb úgyis megunod ezt a sz*r hangulatot otthon és vagy elköltözöl vagy szakítasz. Ebben sajna biztos vagyok.
2015. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!