Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha úgy érzem a páromnak...

Néha úgy érzem a páromnak csak a "szeretője" vagyok és nem tekínt rám mint társ, mint férfi. Honnan tudhatom, hogy igazán szeret e?

Figyelt kérdés

A szeretőt jelképessen írtam,nem véletlenül,nem a klasszikus értelemben.Sokszor olyan érzésem van,annak ellenére,hogy már 2 éve együtt élünk,mintha én csak valami potlék lennék neki,vagy nem is tudom.Mostanában nagyon visszautasító velem,nem figyel rám,nem akar velem beszélgetni,a szexben is visszautasító.Sokszor kioktat,néha jogosan,néha nem.Csak az a jó,amit ő mond,van hogy a falnak beszélek,a problémám süket fülekre talál,vagy azt mondja sokat beszélek,ne agyaljak annyit és minek annyit beszélni.Néha úgy érzem,hogy azért van velem mert nincs más,ló helyett szamár,ahogy szokták mondani.Ezeket a dolgokat már mondtam neki párszor,mert úgy éreztem beszélnem kell róla.Szóval nem tudom mi lehet,de mostanában,minden tekíntetben ellök magától.Már megkérdőjeleződött bennem,hogy szeret e igazán,vagy van valami más férfi,akivel szívesebben lenne.Én nem vagyok ez a bizonytalan fajta,alapvetően bizom az emberekbe,de szerintem azért az jel lehet,hogy ezeket a dolgokat érzem.Már probálkoztam mindennel,de nem nagyon hatásos.

Szerintetek mit tegyek hogy kiderítsem,hogy tényleg velem akar e lenni avagy,csak vár valamire?Lehet kicsit taktikáznom kellene,hogy kiderítsem mi a helyzet?Nem akarom,hogy átverjenek...


30/F


2015. márc. 6. 07:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%

Azok alapján, amit írtál, kiderítetted. Ő elutasító, te nem érzed jól magad a kapcsolatban (a leírtak alapján ő sem).

Változtatásban nem partner. Te mit tanácsolnál magadnak kívülállóként?

2015. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ugyan nem biztos, hogy más férfi van a fejében, de ennek a kapcsolatnak így semmi értelme.


Amit megpróbálhatsz, hogy javaslod neki a közös párteréapiát, ha viszont ebbe nem megy bele, akkor jobb, ha most szakítasz vele, fölösleges az idötöket húzni.


Érzésem szerint nem igazán szeret téged, de vagy nem akar megbántani és ezért húzza a dolgot, vagy csak egyszerüen nem mer lépni.

2015. márc. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Én azon vagyok,hogy változtassunk,szerintem ő is,csak ő nem arra gondol amire én.Mindig kedves és normális volt velem,az utobbi 2-3 hónapban ilyen.Nem érezném,hogy támogatna,a gondjaimmal ha éppen van,mintha magamra maradtam volna.Ezt csak mellékesen írtam le.

Hogy mit tanácsolnék magamnak?Fogalmam sincsen,sokat gondolkodtam már rajta,hogy mi lenne a jó megoldás.Szakítani nem szeretnék,szerintem ő sem.Bár már feltettem neki egy olyan kérdés,hogy hogyan érezné,ha én nem lennék itt.Mi hiányozna az életéből?Mert úgy érzem ha nem lennék itt,neki ugyan olyan lenne,és tényleg mostanában úgy érzem.Akkor szeertkezünk ha éppen neki úgy van kedve,azt csináljuk amihez éppen neki kedve van és még sorolhatnám.

2015. márc. 6. 07:20
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Az ember egy hosszú kapcsolatban elkezdi észrevenni a másik hibáit és idegesítő vonásait, néha pedig ebből olyan sok van hogy az is megkérdőjeleződik, hogy miért is van abban a kapcsolatban. Ez nem tudatosan kezdődik, először csak elkezd idegesíteni néhány mozdulat, gesztus. Később azt veszi észre az ember, hogy halálosan untatja a másik szövege amit korábban csodálattal hallgatott. Ahogy múlnak az érzelmek, a szexuális vágy is csökken, amit korábban szívesen megtett a párjának az most nyűggé válik. Jön az elutasítás, a sértődések, elkezd bekúszni az ember agyába az hogy voltaképpen jobban érzi magát akkor amikor nem a párjával van, mert akkor legalább nem kell az állandó feszültséget és idegeskedést megélnie. Aztán beüt a tudatos felismerés, hogy ez így már nem mehet tovább. Ezt a folyamatot felgyorsítja egy másik ember megjelenése, udvarlása (aki nem jobb az aktuálisnál csak más), de természetes módon is végbemegy.

Szerintem ilyen helyzetben nem érdemes taktikázni, mert egy rossz kapcsolat húzása mindkettőtöknek káros. Kerek-perec megkérdezném tőle hogy mi ez az elutasítás, és szerinte merre halad a kapcsolat, van -e jövője. Nem fogadnék el kitérő válaszokat, kenyértörésre vinném. Arra számíts, hogy egy sarokba szorított nő valószínűleg az azonnali kilépéssel fog reagálni, tehát ezen ne lepődj meg. Én nem kérdezném arról hogy van -e más, mert az a ti kapcsolatotok szempontjából másodlagos, itt mélyebb a probléma. Ugyancsak fontold meg azt is hogy te szakíts, mert nem hiszem hogy érdemes erőltetni ezt az egészet, csak felőrlődsz a bizonytalanságban, miközben egy másik kapcsolatban kiteljesedhetnél.

2015. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Bence_ ***** válasza:
Milyen a családi háttere, othon megtanult kommunikálni?
2015. márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Bence_ ***** válasza:

Nen akartam még elküldeni.

Őszinte veled? Elmondja ha megtetszik neki valaki?

2015. márc. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Érzésem szerint nem igazán szeret téged, de vagy nem akar megbántani és ezért húzza a dolgot, vagy csak egyszerüen nem mer lépni."


Ezt mondtam már neki én is,mondja meg ha nem szeret igazán,és ha nem meri megmondani vagy sajnálatból van velem.Mondtam neki,ne legyen nyuszi,mondja meg ha nem rám van szüksége!Ha így gondolja,akkor álljon elém és mondja meg,hogy pont nem engem akar.

Erre azt mondta,hogy ne beszéljek hülyeségeket és ne lássak bele dolgokat,mert ha így lenne,akkor régen nem lenne már velem és nyugodjak meg,már elmondta volna.Úgy érzem,mintha arra játszana,hogy én lépjem,és úgy akarja csinálni,hogy én mondjam be az unalmast....már ezt is szóvá tettem neki egyébként.

Igazából ezzel sem nyugtatott meg,nem tudom,hogy odamerne e állni elém és közölni.Az érdekes az,hogy hol így,holúgy viselkedik velem,hol kedves és közelít felém,hol érdeklem,hol érdektelen irányomban.Bizonytalan,mintha várna valamire,nem adja magát bele teljes szívvel,nem tudja átadni magát,vannak néha megnyilvánulások.A hangulat ingadozásokról nem is beszélve.

2015. márc. 6. 07:31
 8/30 A kérdező kommentje:

"Kerek-perec megkérdezném tőle hogy mi ez az elutasítás, és szerinte merre halad a kapcsolat, van -e jövője."


Ez már megtörtént,kérdeztem tőle,mi ez az elutasítás,és hogy szerinte merre tart a kapcsolatunk.Állítás szerint csak én látok bele hülyeségeket,és a sok kérdezésből van elege,hogy ennyire bizonytalan vagyok benne.Meg hogy minden olyan mint eddig,csak én látok bele dolgokat.Szerintem nem így van,az ember automatikuan észre veszi a másikon ha nem úgy viszonyul a másikhoz.Én elutasítást érzek részéről,minden téren.De mondom ez elég változó,hol ilyen,hol olyan,hol a kedvembe jár,hol érdeklődik felém,és lazul ez a merevség,hol bekeményítt.Nem tudom mire jó ez...tesztel vagy én nem tudom,már erre is gondoltam.Sokat kérdezgettem és mondtam már neki,hogy ha valami nem tetzsik,akkor mondja a szemembe,de legfőképpen azt,ha már nem akar velem lenni.Mondtam neki,ne legyen gyáva,mondja a szemembe.

Szerinte semmi gond köztünk,csak én fújom fel a dolgot,és látok bele,nem létező dolgokat és kombinálok,részben lehet igaza van,de azért szerintem az ember megérzése sem hazudik,érzi ha a másik másképpen viszonyul hozzám.

2015. márc. 6. 07:50
 9/30 A kérdező kommentje:

ma 07:28


Régen talán lehettek gondok,amikor megszületett a testvére,akkor elnyomottnak érezte magát.Majd ez miatt allergiája is lett,asztmája lett neki.Rossz viszonya volt az öcssével,de ma már jó a viszony.Olyan mintha nem is nővér,hanem inkább hug lenne.Egyébként,már jó a kommunikácó otthon,sokat beszél a szüleivel és a testvérével.


ma 07:29



Én úgy érzem eddig őszinte volt ezen a téren,megmondta hogy na ez egy jó pasi.De ha valaki tényleg tetszik neki,vagy tetszett volna neki,és több lett volna mint "egy jó pasi",szerintem azt nem merné mondani és nem is merte volna.Én így gondolom.Felszínesen ha jónak lát egy pasit ránézésre azt megmondja,de ha több lenne,mint hogy ránézésre azt mondja,hogy ne ez egy jópasi,akkor szerintem nem mondaná meg.Ha érted mire gondolok...

2015. márc. 6. 08:02
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

Egy dologban mindenképpen igaza van a nőnek, egy bizonytalan pasi nagyon idegesítő tud lenni hosszabb távon. Nem bízol benne hogy őszinte, nem bízol magadban hogy jó vagy -e neki. A legtöbb nőnek a magabiztos férfi tetszik, aki nem teszi magát függővé a kapcsolattól, megáll a lábán akkor is ha szétmennek.

A probléma az hogy nem látsz a másik fejébe, odakombinálsz dolgokat amik talán igazak talán nem. Nem akarsz sérülni ami érthető. Amondó vagyok ebben az esetben, hogy kicsit függetlenítsd magad a kapcsolattól. Halványan éreztesd vele, hogy elboldogulsz te egyedül is, nem szorulsz rá arra hogy a hangulatingadozásait elviseld. Ezt tettekkel érd el, ha közeledik akkor legyél te is kedves, ha nem közeledik akkor próbálj közeledni EGYSZER, ha nem érdekli akkor téged se érdekeljen, menj a dolgodra, mozdulj ki a barátaiddal vagy foglalkozz a hobbiddal. Hanyagold egy kicsit amíg el nem kezdi venni a lapot és nem kezd megint közeledni. Legyen nálad a labda. Ne hívogasd, ne érdeklődj felőle.

Sok ember úgy viselkedik hogy ha már megszokták a törődést, akkor ellustulnak és nem viszonozzák, de ha a törődés elmarad akkor pánikolnak hogy most akkor mi is van.

Azt is kalkuláld bele hogy ennek nagy eséllyel lesz szakítás a vége, ez a módszer csak tűzoltásra jó olyan kapcsolatnál, aminek van jövője.

2015. márc. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!