Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti bevállalnátok ezt így?

Ti bevállalnátok ezt így?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy nyolc éves fia az előző házasságából. Most másodikos, és mivel vannak problémák a viselkedésével (verekszik, visszabeszél, agresszív, stb), ezért külön igazgatói engedéllyel hazaviheti az anyukája tanítás után minden nap, nem kell bent maradnia délután négyig.


A gond az, hogy az anyukájának változott a munkaköre és így az időbeosztása is, ezért nem tudja a gyereket délutánonként elhozni a suliból. Nincs aki vigyázzon rá. Mivel én itthon vagyok a 14 hónapos lányunkkal, így a férjem exe engem kért meg, hogy minden nap menjek el a fiáért, és ha van különórája (sport és angol) vigyem el, várjam meg a végét, majd szállítsam haza. Ez heti két délután, a maradék három délutánon pedig itt lenne nálunk, én tanulnék vele, az anyja meg jönne érte meló után.


A férjem nem szól bele a dologba, rám bízta a döntést. Én meg elég tanácstalan vagyok. Ha csak heti 1-2 délutánról lenne szó, akkor simán belemennék, de a heti 5 alkalmat őszintén szólva soknak és megterhelőnek tartom. Így is sok energiámat leköti a kislányom, meg egyébként is, túl nagy kérésnek érzem ezt az ex részéről. Pedig alapvetően jól kijövök a gyerekkel, de nem hiszem, hogy elég türelmem lenne hozzá heti 5ször 3-4 órában, plusz az apás hétvégék, szünetek, mindezt egy 14 hónapos mellett.


Ti mit tennétek, bevállalnátok a helyemben?



2015. márc. 8. 10:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem vállalnám be. Ha a szakképzett pedagógusok sem boldogulnak vele, akkor tőled se várjanak csodákat, a 14 hónapos gyerek mellett. Főleg nem minden délután.

Maradjon csak bent az ebadta kölök, és tanuljon meg alkalmazkodni a többihez.

Engedéllyel hazamehet a gyerek...De nem haza, hozzád paterolják.

2015. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
Próbáljatok esetleg először egy kompromisszumos megoldást - amikor különórája van, arra elviszed, a többi alkalommal pedig maradjon az iskolában.
2015. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Beszéld meg vele,hogy heti 1-2 napba bele mész de többet sajnos nem tudsz vállalni és örűljön ennek is.

Fogadjon fel valakit esetleg a fia mellé.

2015. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy egyrészt a gyerek se nagyon szeretne délutánonként bent maradni, másrészt meg az igazgatói "engedély" is inkább erélyes felszólítás arra nézve, hogy ne dekkoljon bent tanítás után a kissrác.
2015. márc. 8. 10:12
 5/30 anonim ***** válasza:
98%
Nem lehet a problémát másra testálni, ha gond van a gyerekkel akkor pszichológushoz kell vinni. Én nem vállalnám, mert a 14 hónaposommal akarnék minden időt tölteni, nem más gyerekével aki ki tudja miket csinál. Anyuka oldja meg szépen a gyereke életét, elvégre ezért is kapott kizárólagos felügyeleti jogot. Na az nem csak jog, kötelesség is.
2015. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem vállalnám.
2015. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem vállalnék egy napot sem, de ez én vagyok.
2015. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
16%

Egy feltétellel vállalnám. Egy jó pszichiáter vizsgálja ki a fiút és állítsa be a gyógyszerereit,más különben féltemém a picim.


26/N

2015. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%
Elsősorban nem te vagy a kisfiú szülője, van neki apja-anyja. Hosszú távon úgysem működik, hogy ha nem bír szocializálódni a gyerek, akkor hazavisszük mindenhonnan... Hogyha a te lányod is ovis lesz, és visszamész dolgozni, akkor ki fogja hazavinni? Ez nem megoldás, csak a probléma elodázása.
2015. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Én sem vállalnám.
2015. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!