Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a megoldásról? Ti bevállalnátok, vagy nagyon rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Három gyerekünk van: 4 éves nagylány és 2 éves fiú ikrek. Szeptemberben elkezdtek közösségbe járni, én pedig visszamentem dolgozni. Azóta összesen 5 napot sikerült a munkahelyemen tölteni a betegségek miatt. A gyerekorvos szerint ez nem is lesz sokkal jobb, három ilyen korú gyerek mellett havi 1 hét táppénz szinte biztos.

A férjemmel úgy gondoltuk, itthon maradnék még legalább 1 évet, de inkább kettőt. A gyerekek továbbra is közösségbe járnának, én pedig tanulnék.


Akikkel eddig beszéltünk erről, azok mind rossz ötletnek tartják. Szerintük ezen túl kell lenni. Nincs rá semmi garancia, hogy 2 év múlva találok majd munkát - ami teljesen igaz. De nyilván a mostani munkahelyemet sem tudom így sokáig megtartani.


2014. szept. 28. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
ha anyagilag megengedhetitek magatoknak,naná, hogy maradj otthon és tanulj...nem is értem azt, aki mást mond...
2014. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

MIn kell tul lenni?

Mint irod, a gyerekek tovabba jarnanak kozossegbe, immun rendszeruk megeerosul, jol erzik magukat. Inkabb minthogy veled uljenek otthon egesz nap. Gyerekeknek gyerek tarsasag kell. Jol teszed, hogy tanunal, kihasznalnad az alkalmat. Meddig tudnad igy tartani a mostani munkadat? Lehet 2 ev mulva jobbat is talalnal. Vallald be, ne hallgass a lokott, esetleg meg irigy ismerosokre is.

2014. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok anya, de ha jól tudom, 3 kiskorú gyerekkel talán a legkisebbek 6 éves koráig otthon lehet maradni? Így nem megy, ezt te is beláttad. A többiek biztos aggódnak, hogy annyi év kiesett munkatapasztalat után már sehova sem fogsz kelleni, és ez jogos is. Viszont így a mostanit sem tudod megtartani. A gyerekek idővel megerősödnek, és már nem fognak ennyit hiányozni, szóval pár év múlva már azért kiszámíthatóbb lesz a munkateljesítményed. Ha én a helyedben lennék, és anyagilag megengedhetnénk, otthon maradnék, és bevállalnék még egy diplomát (illetve ha nincs, akkor az elsőt) vagy továbbképzést. Azzal azért növelnéd az elhelyezkedésed, ha visszatérsz a munkaerőpiacra.
2014. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Vagyis 4 éven át te voltál otthon, aztán amikor betegek voltak, megint te voltál otthon, és most megint te maradnál otthon. Nem sok haszna van a férjednek, ha gyakorlatilag egyedülálló anya vagy mellette.
2014. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ennyiből leszűrted, milyen apa a férjem? Gratulálok.

Anyagi okokból maradnék én itthon. Az ő fizetéséből megélünk öten és tudunk félretenni is, az enyémből éhen halni tudnánk max.

Múlt héten mind a 3 gyerek beteg volt, akkor ő is itthon volt velünk. Mindenben segített, aztán mikor végre mind a 3 aludt, dolgozott itthonról.

2014. szept. 28. 14:45
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem kell magyarázkodnod senkinek! A ti családotokról van szó, a ti életetekről. Csináld úgy, ahogy nektek jó, ahogy ti megbeszéltétek!


Nekem csak egy gyerekem van egyelőre, de így is nehéz megoldani, ha beteg. Többnyire úgy megy, hogy otthonról kell dolgoznom ilyenkor. Na már most egy anya tudja, hogy ez nem olyan egyszerű. Eltudom képzelni mennyire jó lehet, ha váltva kell otthon maradni a három gyerekkel, avagy egyszerre. Én sajnos nem tehettem meg, hogy otthon maradjak, bevallom, kicsit karrieristább is vagyok ennél. Nem érezném jól magam, ha nem dolgozhatnék.

Ha életképes szakon/szakmát tanulnál, akkor még előnyöd is származhat belőle, tehát én azt mondom, ha megtehetitek hajrá!


Egyébként a gyerekektől is sok függ. Az enyém is beteg volt, amikor elkezdett oviba járni, gyakorlatilag havonta két hetet itthon voltunk majdnem. Az első pár hónap így ment, aztán tavasszal már jobb volt és utána lekopogom hál' istennek ritkán beteg. Egyáltalán nem biztos, hogy betegesek lesznek és mindig ennyi probléma lesz. Csak ezért ne döntsetek így.

2014. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Igaza van annak, aki azt mondja, hogy a férjed minek van? Elég hülye logikának érzem azt, hogy úgyis sokat betegek a gyerekek, valószínű nemsokára kirúgnának, ezért inkább te mondasz fel? Miért nem kerestek inkább egy bébiszittert? Szerencsére jobban szeretem a munkám annál, hogy ilyen indok miatt felmondjak.
2014. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem kell felmondanom, viszajövök gyes-re.

Bébiszittert próbáltuk, de senki nem vállal 3 ilyen kicsi gyereket, akiből kettőt pelenkázni kell, főleg nem betegen. Aki vállalta volna, az 3500-at kért óránként.

2014. szept. 28. 15:40
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
Én is így leszek. A kislányom 7 hónapos egy évet halasztok, és amikor ő közösségbe megy, én folytatom a fősulit, és amikor itthon van, (és esetleg beteg) nyugodt szívvel tudok majd vele lenni :-)
2014. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Megkérdezhetem, hogy milyen munkát végzel, amibe egyáltalán nem vágysz vissza, és amiatt újabb éveket töltenél otthon, mert betegeskednek a kicsi gyerekeid? Csak, hogy ne vállaljak olyat:)
2014. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!