Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együttélés, külön kassza?

Együttélés, külön kassza?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok, csak együtt élünk. Jelenleg kettőnk közül csak én dolgozom, a párom még egy évig munkanélkülin lesz. Nem szeretném, ha ő kezelne minden pénzt, közös számlát meg aztán végképp nem.

Tud felelőtlenül költekezni, most is van némi adóssága, amit majd nekem kell kifizetni, én inkább spórolósabb típus vagyok.

Jogos a részemről, ha miután kifizettem a kötelező költségeket, a fizetésem saját számlán szeretném tárolni, amihez csak nekem van hozzáférhetőségem? Ugyanez vonatkozik az ő bevételére is.

A kaja, szórakozás felesbe menne, hol egyikünk, hol másikunk fizet.

Nem szeretnék egy esetleges szakítás esetén egy fillér nélkül utcára kerülni.

Nem élünk bejelentett élettársi kapcsolatban.


Jogos az elképzelésem, vagy ha együtt lakunk, minden közös, legyen a pénz is az?


N


2015. márc. 12. 10:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Én közös kassza párti vagyok, de tudom, hogy működhet a külön kassza is.


Viszont nekem a te elképzelésed picit túlzó. Bár lehet félreértettem valamit. Úgy értettem, hogy az ő bevételével is te szeretnél gazdálkodni. Ha nem így van, akkor félreértettem és akár működhet is.


Mondjuk én azt nem értem és nem tudom, hogy tudnám kezelni, hogy az egyik fél jobban keres, mint a másik. Nálunk is így van. Mondjuk ha felesbe kifizetnénk a számlákat akkor az egyikünknek maradna x pénze a másikunknak meg 3x, így, hogy lehet közös programot szervezni? MErt lehet az egyik félnek napi 3 mozi is belefér, a másiknak meg a havi egyet is nehéz kigazdálkodnia.

2015. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Így nem működne a közös kassza, hogy ő munkanélküli, adósságai vannak, nem tud bánni a pénzzel.

Mondjuk én eleve nem akarnék ilyen emberrel együtt lenni, nem ám még, hogy én fizessem az adósságát.

Nagyon vigyázz a pénzedre! De ő miből száll be a közösbe, ha nem dolgozik? Olyan lüke meg ne legyél, hogy kifizeted az adósságát. Nem félsz, hogy a pénzügyi biztonság miatt van inkább veled, nem pedig saját magad miatt??

2015. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Jogos a részemről, ha miután kifizettem a kötelező költségeket, a fizetésem saját számlán szeretném tárolni, amihez csak nekem van hozzáférhetőségem? Ugyanez vonatkozik az ő bevételére is."

Azaz a sajátját kezelje ő. Félreteheti, elköltheti, teljesen mindegy.


Ekkora különbségek azért nincsenek, hogy egy mozijegy gondot okozzon. De nem szeretnék zsebpénzért kunyizni dolgozó nő létemre, ha szükségem van (szükségem, nem pedig "kell") egy pár cipőre

2015. márc. 12. 10:40
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Akkor félreértettem. Persze, hogy túlzó volt a mozijegyes példa, az is volt vele a célom.


A közös kassza nem arról szól, hogy kunyizol, hogy vehess magadnak valamit amit szeretnél, hanem az, hogy mindkét fél tudja, hogy mennyi van, mi az amire kell és mi az ami belefér. Ha szeretnél valamit, akkor azt megevszed.


Az már régen rossz, ha valamelyik félnek kunyiznia kell egy kis zsebpénzt.

2015. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lesz a párod még 1 évig munkanélkülin, amikor összesen 3 hónapra jár ellátás? Max ha tanfolyamra ment, de arra sem fizetnek annyit, amiből meg lehetne élni.

Ha felelőtlen, akkor igazad van, legyen saját számlád, és azon a pénzed. Hogy érted azt, hogy nem szeretnél zsebpénzt kunyizni? Ő szeretné kezelni a pénzedet?

Amúgy én nem tudom elképzelni együttélés/házasság esetén a külön kasszát, de vannak emberek, akikkel nem szabad közösködni. Mondjuk ilyennel együtt élni is felesleges szerintem.

2015. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sajna igen rosszak a tapasztalataim, mivel odahaza anyukám dolgozott, apukám otthon ült, szórta a pénzt, és ő osztott be mindent. Anyunak két zsemléről is el kellett számolnia, ha venni akart magának valamit, akkor mellékállást kellett vállalnia 12 órás mellett, és titokban megvenni, majd rejtegetni, mert apu tombolt mindenért. Beszélek itt szükséges dolgokról, nem felesleges vásárolgatásról.
2015. márc. 12. 10:50
 7/22 A kérdező kommentje:
Külföldön élünk, itt kicsit máshogy vannak a dolgok, bár, megvallom őszintén, a magyar szabályokat nem ismerem, kinek és meddig jár a munkanélküli. Itt akár egy évig is.
2015. márc. 12. 10:51
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

de miért van munkanélkülin? beteg?

ha nem, akkor dolgozzon, pláne ha adóssága is van!!

2015. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen adóssága van?És neked mi közöd az ő adósságához?Mi van ha szakítotok?Akkor is rajtad marad az adósság?


Külön kassza kellene igen...Oké,élelmiszert,háztartási dolgokat lehet közösen,meg néha meglepni a másikat valami ajándékkal(akár 1 pár cipő,ruhanemű,kisebb ajándék),de szerintem bőven elég a számlákat és a kaját közösen fizetni...


Másnak a hitelét,nehogymár te fizesd...

2015. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%
Egy párkapcsolat alapja a bizalom. Te nem bízol meg a párodban, nem tartod őt megbízhatónak. Így nem is fog teljesen párkapcsolatként funkcionálni a dolog, hanem inkább egymás mellett élés lesz belőle. Ebben az esetben érdemes külön kasszán lenni.
2015. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!