Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együttélés után, munka miatt...

Együttélés után, munka miatt távkapcsolatban kerültünk, megbeszéltük, hogy reggelente hívjuk egymást, és este pár órát beszélünk skypon. Miért nehezményezi mégis és miért feszűlt?

Figyelt kérdés
2 hetente tudunk találkozni 3-4 napot,mielött elindultam,lefektettük a "szabályokat",és megeggyeztünk,hogy reggel munka elött és este beszélünk skypon.De esténként már 9-kor nyavajog,hogy fáradt és aludna,meg minek ennyit beszélni.Nem szoktunk sokat,1-1.5 óra kb.Nagyon rosszul esik,mert amikor ott vagyok,vagy is együttélés alatt,általában olyan 11 körül feküdtünk le aludni.Miért nehezményezheti a dolgot?Titeket ez nem zavarna,vagy nem esne rosszul?
2015. febr. 13. 10:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%

Neked nem sok az 1-1,5 óra? :D

Nekem a nem sok, az max 5 perc..

De 1 órákat beszélni???

Az igen is sok

2015. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%

első vagyok,

ja és ha ennyit beszéltek akkor érthető hogy sokallja a párod és aludna..ennyit tényleg értelmetlen beszélni

2015. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
igen, nekem is rosszul esik, de ha belegondolsz, a parod egésznap dolgozik, kimerül. fáradt, és alig várja hogy ágyat lásson... az ilyen dolgokat azért me kellene érteni. de az is sokat segitene, ha szépen, nyugottan megbeszélnétek a dolgokat... :)
2015. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Más a személyes kontaktus és más a skype előtt üldögélni. Én is unnám a ezeket a sematikus reggeli és esti kötelező beszélgetéseket.

Akkor és addig kell beszélgetni, amíg és amikor mindkettőnek jólesik. A kötelező dolgok már eleve taszítóak.


Próbáld meg nem erőltetni, majd idővel keres magától.

2015. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a távkapcsolat. Ha erős a kötelék, életre szóló, akkor közelebb hoz, ha nem, akkor eltávolít. Beszélj vele erről, hogy benne megváltozott e valami. De az is lehet, hogy tényleg csak fáradt, talán jobban igénybe veszi most a munkája, mint régebben. Egyébként nekem sem lenne 1,5 órám a skype előtt ülni, és beszélgetni, mert ugye dolga is van az embernek itthon, de nálunk mondjuk gyerekek is vannak.
2015. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mert már megszokott és nem érdekled. Mi 2 évig voltunk így, délutántól estig végigdumáltuk és kameráztunk minden napot.... játszd el,hogy nem érdekled, vagy hagyj ki egy egy hivást aztán ha kérdezi mond hogy más dolgod volt.....
2015. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket.Én is dolgozom,többet mint ő,én is fáradt vagyok.De nekem akkor is van erőm és energiám vele beszélni,mert jólesik.Egyébként pedig 2 hete vagyunk így,nem 2 éve van így.2 hete jöttem el otthonról,mi lesz akkor 2-3 hónap múlva?Le sem sz.arja a fejemet?Egyébként a furcsa az,hogy az elején ő keresett engem többnyire,vagy is 90%-ban ő írt nekem.Szerinterm 1 óra beszélgetés,az nem sok úgy,hogy nem látjuk egymást hetekig.Amikor együttéltünk,akkor is ugyan úgy beszlélgettünk,van,hogy órákat lefekvés elött pl.Nem tudom nekem ez rosszul esik,már csak azért is,mert ő a megszokott nyugodt környezetében van,én meg távol egy idegen környezetben.Nekem úgy gondolom megerőltetőbb mint neki.
2015. febr. 13. 10:53
 8/23 A kérdező kommentje:
Annyit azért hozzátennék,hogy ugyan úgy beszéltünk reggel,amikor egy fedél felett éltünk,sokszor ő hivott fel engem munka elött és nem én.De ezek szerint csak akkor jó,ha ő hívhat engem,ha én hívom akkor az már visszataszító?Most komolyan kérdem,hogy mi a különbség?Én miért ne hívhatnám fel?Miért csak az a jó,ha ő hív engem?Az éremnek kétoldala van.
2015. febr. 13. 10:56
 9/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még van otthon házimunka és azon jár az agya, hogy ha este 10-kor áll neki, hogy lesz ereje befejezni.

Napi egy óra skype nekem is sok lenne. Pláne, ha kéthetente úgyis látjátok egymást. Akkor kell boldogan várni a találkozást és mesélni az élményeket egymásnak.

Megmondom őszintén én 2-3 naponta (vagy amikor valami konkrét megbeszélni való van) egy negyedórás beszélgetéssel lerendezném.

2015. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6-os! Én nem ajánlanám ezt a hazug játékot! Inkább hagyjanak ki egy beszélgetést, minthogy hazug játékba keverjék saját magukat, és egymást. Egyébként elég egy esti beszélgetés, és ha az csak 15 perc érdemi mondanivalóval jár, akkor csak annyit kell beszélni. A túlzott időbeszélgetés erőltetése semmiképpen nem ajánlatos, a végén az egyik fél majd kifogásokat fog keresni, hogy ne kelljen beszélgetni.
2015. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!