Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mártír családtagot hogyan...

Mártír családtagot hogyan érdemes kezelni?

Figyelt kérdés

Frissiben lett a rokonom, házasság révén. Felnőtt ember, de mint egy rossz gyerek, feltűnősködik, szenved, folyton mindene fáj, hangosan tüsszög-köhög, jaj a fejem, jaj a lábam, jaj a derekam, szar napom volt, nem vettétek észre hogy megcsináltattam a (hajam, szemöldököm körmöm) hogy megcsináltam a (mosást, vasalást, vásárlást) engem senki nem szeret stb. Direkt megcsinál holt felesleges dolgokat, csak hogy utána panaszkodhasson, hogy mennyi mindent megcsinált, juj de fáradt. És így a végtelenségig, feltűnősködik, panaszkodik, figyelemre vadászik.


Először próbáltam megadni, amit akar, sajnálgattam, hálálkodtam, hallgattam rá mittudomén.. hát semmi nem változott, nyígott ugyanúgy tovább. Akkor visszaléptem kettőt, ignoráltam, erre szintén semmi reakció, panaszos nyöszörgés üzemmód bekapcsolva maradt, önsajnáltatás kimaxolva, kezdem feladni. MIT vár az ilyen?


2015. márc. 13. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mártírkodik, mondd neki, hogy te ugyanígy vagy, csak nem mondogatod...
2015. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Figyelmet vár.

Anyós, mi?

2015. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekkorában nem kapott otthon elegendő szeretetet, valóban odafigyelést vár, de csak a pszichoterápia segíthet.
2015. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelmet és törődést!


Egyszer vidékre mentünk piacozni, és a főnök hozta magával a semmirevaló feleségét. A főnökkel együtt árulta a cuccokat, pontosabban ő szépen mosolygott a háttérben, a főnök pedig a belét kidolgozta. 6 órás meló után, mikor indultunk hazafelé, mindenki hulla fáradt volt és visszafelé 4 órás út várt ránk.A drága mama pedig közölte, hogy menjünk el még 1 harmadik helyre (+ fél órás kitérő) mert ő turkálóba akar menni. Hát azt hittem hülyét kapok. Fáradt voltam, nyűgös, kidolgozta mindenki a belét. Ez meg végig pofázta az utat! Jajj a lábam de fáj, jajj a fenekem elültem, jajj izzééé, és a főnöknek az ölébe feltette a büdös lábát, miközben ő vezetett. Ha 10 perccel többet ülök vele egy autóban, biztosan leoltottam volna, bár akkor nem kellett volna többet mennem. Azóta mindig megkérdezem, hogy a mama jön-e velünk, mert ha igen, akkor inkább lemondtam a melót. Kiállhatatlan egy nő volt. Képtelenség az ilyen embereket elviselni. Energiavámpírok. Tanácsot kérsz és tippet, hogy mit kezd a helyzettel? MENEKÜLJ!

Minél messzebb, annál jobb. Ezt megszokni nem lehet, max. olyan leszel egy idő után, mint ő, mert ugye az ember akaratlanul is átveszi más emberek stílusát...


Max annyit tehetsz, hogy nem kommunikálsz vele. Ha családi összejövetelen messzebb ülsz tőle, más rokonnal beszélgetsz, beszélgetni akar hirtelen csörög a telód, stb. Lehet hogy ezt egyesek bunkóságnak titulálják, de inkább ez legyen, mint hogy olyan legyél mint őt, vagy rosszabb, vagy hogy az összes létező energiádat leszívja 10 perc alatt...

2015. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, anyós. Nehezen viseli, hogy "elvesztette" a fiát. Türelem kell hozzá, remélhetőleg elmúlik majd.
2015. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szrd le nagy ivbol.


En ebben mentem tonkre, allando martirkodo mostohaanyamnak probaltam megfelelni. Persze, mindennel baja volt... es minden problemat jelentett. Ostoba emberrel nem tudsz ,it kezdeni.


Ja, csak el ne kezd latvanyosan sajnalni, mert verszemet kap - tapasztalat.

2015. márc. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a kikerülésen kívül van e hatásos módszer.
2015. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Szembesítsd a nyavajáival. Sok sikert :)
2015. márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na a noverem ilyen... pfff a szemoldokod befonod tole 10 perc alatt. Neki soha nincs penze, persze 10 eve nem dolgozik... beteg, mindig minden baja van, de ha nekem van bajom akkor neki egyel tobb... en nem is tudom, hogy beszeltem-e vele valaha ugy, hogy jot mondott... de o meg extrazik azzal, hogy mindenkit szid, mindenki hibas, neki senki sohanem segit....stb. Hmm kb. 4 eve nem beszelek vele, egyszeruen nem tudok mit mondani.
2015. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nehogy sajnáld mert vérszemet kap. Ha elkezd panaszkodni, higgadtan mondd azt: rossz lehet hogy fáj ez az, de ugye nem leszünk fiatalabbak. Ha a frizuráját mondja: de láttam, nagyon jó. Ha kivasalt: köszönöm de ne fáradjon vele ha ilyen beteg. Esetleg hozz fel kitalált példát: xy-nak is hasonló tünetei voltak tavaly. Múlt héten temették. Szép a haja. Jó fodrásza lehet mert olvastam hogy az egyik figyelmetlenségből leégette a vendége haját. Morbid, de hátha észbe kap :-)
2015. márc. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!