Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz szülő lennék-e, ha az...

Rossz szülő lennék-e, ha az örökbefogadott gyermekemnek még kiskorában elmondanám, hogy örökbefogadott?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, barátaimmal beszélgettünk az örökbefogadásról, én mondtam, hogy szerintem hülyeség megvárni, amíg a gyerek 18 éves lesz, vagy elköltözik. Nyilván én sem egy 3 évesnek mondanán, de amikor úgy látnám, hogy megértené, nem hagynám még évekig tévhitben.
2015. márc. 15. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hülyeség, mert egy gyerek könnyebben feldolgozza, megérti, elfogadja. A gyerekek nagyon rugalmasak ilyen téren.
2015. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb, ha kiskortól tudja. Általános iskolában volt egy örökbe fogadott osztálytársam, tudott mindent, de teljesen kiegyensúlyozott gyerek volt. Most is boldog felnőtt, tartjuk a kapcsolatot. Egyszer azt mondta, hogy mivel eleve tudta, mi a helyzet, nem okozott neki soha sokkot. A nevelőszüleit egyébként édesszülőkként szereti mind a mai napig.
2015. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha csak 18 evesen mondanad el neki, becsapottnak erezne magat. Amugy eleg sok gyerek hamar eszreveszi, hogy valahogy nem tartoznak a csaladhoz, hogy tobb mint valoszinu orokbefogadottak. Egyebkent, azok akik kicsi gyerekkent tudjak mar, hogy nem az igazi szuelik nevelik, azok tovabb mint 18 evesen maradnak a csaladdal, nem vagynak az igazi szuleik utan annyira, mint azok, akik csak keson tudjak meg. Ok ugy erzik, az orokbefogado szulo hazudott nekik. Sok csak ezert keresi a biologiai szuloket, hogy "visszavagjanak".
2015. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
El kell mondani, örökbefogadásnál, az az eljárás, hogy a gyerek már kis korától tudja ezt.
2015. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyenesen megfordítanám a kérdést: szerintem az a rossz döntés, ha egy ilyen információt felnőtt korig eltitkolnak valaki elől...
2015. márc. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Már három éves kor elött is el kell mondani, kezdettöl nyiltan kell a témához állni.

Amikor a gyerek kezd kérdezgetni, nyugodtan lehet mondani, hogy szerettek volna egy gyereket és ezért öt választottátok ki magatoknak.

Késöbb természetesen rájön, hogy a gyereket nem így szokás valasztani, akkor megintcsak az a jó válasz, hogy az az anyuka, akinek a hasában nött, nem tudta vállalni öt, és azért, hogy neki jobb legyen, átengedte az örökbefogadó szülöknek, hogy a gyereknek jó legyen az élete.

Így a gyerek kezdettöl tudja, hogy a szülei nem biológiailag azok, de éppen mert soksem volt titok, nem is lesz neki trauma.

2015. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már a kezdettől fogva el kell neki mondani, szóval még 3 éves kora előtt. Persze akkor még nem értené, hogy pontosan miről van szó, de nyugodtan el lehet (vagyis szerintem el kell) neki mondani, hogy ő nem a te hasadban volt. Van ilyen mesekönyv is, hogy nekem két születésnapom van, és az pont erről szól. Szerintem is jó ötlet így, hogy megünneplitek azt a napot is minden évben, amikor hozzátok került a baba.


Szerintem ha nem mondjátok el az elején, csak később, (még ha az már 6 éves korában van mondjuk), az nagy traumát okozna. Szóval már a kezdetektől fogva mondani kell ezt neki, pl amikor a kisgyerek kérdezi, hogy hogyan születnek a kisbabák.

2015. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is az a jó, ha kezdettől tudja. Különben később olyan érzése lehet, hogy átvertétek.
2015. márc. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a jó, ha az elejétől. Nyilván máshogy mondod el egy 3 évesnek mint egy 18 évesnek, de jobb ha tudja.
2015. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm mind a két örökbefogadott gyermekének az elejétől elmondta mert azt mondta előbb utóbb ugyis kiderülne,jönne egy jóakaró...
2015. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!