Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Szüleim nem engedik hogy...

A Szüleim nem engedik hogy vegyek egy PC-t magamnak. Miért?

Figyelt kérdés
Igaz egy kicsit fiatal vagyok (12/F), de amiből megvenném az én pénzem 1 éves korom óta gyűjtök (ezért nagyon sok van) de nem engedik hogy vegyek is bármit, egyszer kivettem egy 100-ast az iskola büfére és abból akkora balé volt, hogy csak na.

2015. márc. 10. 08:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
mert a szuleid nem ertettek meg hogy mit jelent az ha egy gyereknek sajat penze van.
2015. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

1 éves korod óta gyűjtöd? Nem a szüleid gyűjtik neked egy számlán?


Mennyi az a nagyon sok? Lehet, hogy csak neked tűnik soknak. Nincs saját PC-d egyébként?

100-ast, mint 100 ezret? Az másnak egy havi keresete, iskolai büfére miért kellett olyan sok?



Nyilván azt akarják, hogy tanulj számítógépezés helyett. És meg kell értened, hogy nem kaphatsz meg akármit akármikor. Később az a pénz pedig még jól jöhet majd. (pl. fizetős főiskola, egyetem)

2015. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
mondjuk azzal viszont egyetertek, hogy egy 12 eves gyereknek nem kell sajat PC.
2015. márc. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
46%

ma 08:30 100 ezret iskola büfére? :DD ne viccelj már... egy 100 forintosra gondolt a kérdező, nem 100 ezerre.


Kérdező: ha nem engedik, akkor nem engedik, ez van. Nem tudsz mit csinálni sajnos. Vannak ilyen szülők. :/ Én 12-13 évesen már rendeltem magamnak webshopból pc alkatrészeket 200 ezer értékben.

2015. márc. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Azért, mert ha lenne pc-d, valószínű, hogy könnyen a rabjává válnál, és nyáron is strandolás helyett inkább a gépeden játszanál.
2015. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg feleslegesnek tartják. Biztosan van otthon gépetek, laptopotok. Azt a pénzt ők gyűjtik neked kiskorod óta, de valami olyan dologra, amire valóban szükséged van. Így úgy érzik, hogy elpazarolnád.
2015. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Biztosan azt szeretnék, hogy még sokáig gyűjtsed valami fontos dologra, saját, felnőtt önálló élet kezdete például. És nem azt szeretnék, hogy kisgyerek korodban elhasználd egy pc-re, amire annyira nincs is szükséged.
2015. márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
Attól hogy a szüleid gyűjtöttek számodra, attól az még nem a te gyűjtött pénzed. A te gyűjtött pénzed az lesz, amiért majd megdolgozol, és miután mindent kifizettél, amit kell, félreteszel belőle, ha tudsz... Különbség. Nekem is vezettek egy számlát anyumék, 18 után megkaptam azzal, hogy már az én felelősségem, ha eltolom, nem lesz több, max ha magamnak teremtek. Lekötöttem jó kamatra, most fog felszabadulni, és használhatom, lassan 30 leszek, mindenért megdolgoztam, ezt tartogattam vészhelyzetre, és most milyen jól fog jönni... Én sem engedném, nem ismered a pénz értékét, gyerek módon gondolkodsz, a szüleid helyében úgy kötném le, hogy még véletlen se legyen esélyed eltolni azt a pénzt...
2015. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
aki 12 évesen suli helyett gyakorizik, annak én se engedném...
2015. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
1 éves korom óta gyűjtök :DDDD
2015. márc. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!