Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány óra alvás...

Szerintetek hány óra alvás egészséges? Van konfliktusotok a különbségek miatt?

Figyelt kérdés

A munkaidőnk elég kötetlen, de a férjem rettentő sokat alszik. Kb. éjféltől, ha lehet, 11-ig, általában ez nem megy, de 9-10-ig próbál- Délután is lefekszik "15 percre", amiből gyakran 1-2 óra lesz. A lakás kicsi, és nekem csöndben kéne lennem, de én napközben szinte soha, és reggel sem szeretek 8-nál tovább, ha lehet, akkor sem. 6.30-7.15 között szeretek kelni.

Tény, hogy néha azt gondolom, ha lenne valahol egy külön szoba, tőlem aludjon, míg akar, de sokszor ingerel ez a rettenetesen sok alvás. Ha már tevékenykednék, és még órákig vissza kell fogni magam, az nagyon tud bosszantani.

Nálatok van vita a túl korai/túl kései kelés-fekvés miatt?


2015. márc. 16. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen vita.mikor munkanélküli volt,egész éjjel szgépes játékokkal játszott,mikor hazajöttem melóból,ő még mindig aludt.

igazából csak hétvégén zavart..meg este kicsit,hogy nem együtt alszunk el.

2015. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nalunk ugyanez van

Ejjel alszik es nappal is meg 1-2 orat aztan o van felhaborodva ha a negy geyrek zorog csonget jon megy.

ezert rossz a kotetlen munkaido

2015. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ő nem munkanélküli szerencsére. Lehet, hogy valakinek napi 10-12 óra az alvásigénye, és az normális?

Megsértődött, mikor megkérdeztem, hogy mindig ilyen aluszékony volt-e?

Persze elvárná, hogy csöndben legyek, amit megértek, de mivel a hálószoba a nappali is, ezért nekem meg frusztráló, hogy sokáig még várnom kell, míg fölkel.

2015. márc. 16. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Mi bizony nem vagyunk csondbe nem tudom 4 gyerek szajat letapasztani

Igy jart nappal nem kell aludni

O sem munkanelkuli csak akkor dolgozik mikor neki jo

2015. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd aludni, de ő is hagyjon téged tevékenykedni a szobában. Eltérőek az emberek alvásszükségletei . Nem szabad ez miatt terrorizálni egyik családtagnak sem a másikat.

Ha nappal alszik szokja meg hogy mellette csattogás van. Ha pedig porszívóznál azért sem szólhat, elvégre nem éjjel teszed. Ha meg ő akar szunyókálni , nem kell lelökni az ágyról, de lábújhegyen sem érdemes járni k özben.

2015. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kéne vizsgáltatni orvossal...

nálam a sport hiánya okozta az alvást. Félkész kaják+ alig mozgás... teljesen tohonya lettem. Ördögi kör volt.

Kb. 2-3 hónapig sport után úgy aludtam mint a tej. De aztán kialakult egy napi rutinom és azóta 7-8 órákat alszok csak. Előtte meg volt 9-13 is.


Szóval meg kéne vizsgálni mi az oka a nagy alvásigénynek, mert komoly gondok is lehetnek a háttérben.

2015. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mit akarsz zajongani reggelente? Most komolyan kérdezem nem kötözködésből.


A volt férjemmel volt emiatt sok vitánk,mert én is szeretek ebéd után aludni egyet(ami ahogy olvastam nagyon egészséges :D )Este későn fekszem,és reggel meg alszok,olyan 8-9-ig.Engem az idegesített,hogy este 8-tól lábujjhegyen kellett járnom a lakásban(szintén 1 szobás) bepróbálkozott még azzal is,hogy a tv is zavarja,na de azért nehogy már tv-t ne nézhessek,azért mert ő a tyúkokkal fekszik.Engem ilyen alvás közben nem zavart.A mostani férjemmel pont azonos az alvásigényünk,tehát nincs ebből probléma.Bár ő még nálam is többet alszik egy kicsivel :D

2015. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ebből vita, mert volt olyan, hogy dél-fél 1-ig is tudott aludni. Engem borzasztóan idegesített, mert egyrészt nálunk is pici a lakás, alig lehetett megmozdulni (1 szobás albi), másrészt az egész hétvége azzal ment el, hogy ő aludt, nem segített délután stb. Most már azért 9 körül együtt kelünk hétvégén is.
2015. márc. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akármit. Mosni, mosogatni, ruhát teregetni, zenét hallgatni, tévét nézni. Nem lökném le az ágyról :-), meg nem bánt, ha sokat alszik NÉHA.

Tény, hogy nem sportol semmit.

2015. márc. 16. 19:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van, én vagyok az alvósabb, páromnak elég napi 6-7 óra alvás, nekem 8-9 kell. De volt olyan időszakom is, amikor 10-12t aludtam (éjjel+délután összesen), az viszont nem volt egészséges: vérszegénység, alacsony vérnyomás, vitaminhiány, depresszió és rendszertelen életmód okozta nálam. Mostmár legalább beállt rövidebbre az alvásigényem, de még mindig több mint a férjemnek.

És igen, régebben voltak ebből vitáink.

2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!