Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai fogyasztói társadalomban...

A mai fogyasztói társadalomban érdekel az valakit, ha beledöglünk a termékbe, amit elad nekünk? Vagy csak a fogyasztás a fontos?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz, hogy beledöglünk? Ennivalóra?

Elvileg a minőségellenőrök mindent megnéznek, és mindenre rá van írva, hogy mit tartalmaz.

Vagy nem jól értem a kérdést?

2010. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az eladót nem érdekli, ha érdekelné nem árusítana ilyen holmikat. A fogyasztóvédelem érdeklődését már inkább leköti egy ilyen áru és ha valóban olyan eszközről, ételről, tárgyról van szó, ami rendeltetésszerű használat mellett is életveszélyes lehet, de ez nincs feltüntetve, akkor bizony komoly bünti lehet a vége. Étel esetében pedig felelősségre vonják a készítőt és a forgalmazót. Szintúgy komoly büntetés lehet a vége, esetleg kártérítés.
2010. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, h pl. lehetséges-e, h olyan ételek/gyógyszerek/stb. megvételére ösztönöznek minket (reklám), amik nem hogy használnak, de inkább ártanak az egészségünknek. És teszik ezt csal azért, h nőjön a bevételük.
2010. febr. 16. 11:06
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet, h az igazán nagy bizniszeknél a fogyasztóvédők el vannak hallgattatva? Nem élelmiszerre gondolok..
2010. febr. 16. 11:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, a mai műanyag világban még mindig magasabb a várható maximális életkor, mint pl 200 évvel ezelőtt, amikor ilyesmi még csak tervben sem volt. Most akkor mit gondoljak? A modern tudomány javított az életminőségemen, de mégis vannak dolgok, amik azt ronthatják? Ha 200 éve nem voltak jelen ezek a dolgok, akkor ma mégis miért élünk 70-80-90 évig? Tehát akkor végülis mibe döglünk bele? A természetesbe, vagy a mesterségesbe? Mindkettőbe? Túl sok tényező befolyásolja a várható élethosszt ahhoz, hogy ráfoghassuk azt pusztán a fogyasztói termékekre. Aki pedig tisztában van azzal, hogy x vagy y termék káros, az miért élne velük?
2010. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fogyasztó gyógyszerekre, mi?
2010. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom. A helyzet az, hogy ma már tök mindegy, hogy a reklámozottat veszed meg vagy a szinte névtelent. Minden tele van mindenféle vegyszerrel. ha magadnak ültetsz-aratsz és nem permetezel a talaj akkor is tele van mindenkféle vegyszerrel. Most én is nagy dilemmában vagyok, mert a gyermekem most érett meg arra, hogy kapjon anyatejen kívül mást is. Vettem egy pár bébiételt, hát nem csak az adott gyümölcs van benne, hanem burgonyapehely meg hasonlók. Na és az hogy? De ha pl. sajátkezűleg csinálok meg neki mindent a csirkehusi bolti(ki tudja mi van benne), a zöldségek vegyszeresek stb. Tehát ez egy ördögi kör, mert enni kell, ergo nincs más választásod, csak hogy mérgezed magad és a családodat továbbra is. Amúgy meg kevesen élnek manapság tv, számítógép, hűtő, mikró és egyéb ketyerék nélkül, amiknek a kisugárzása szintén nem egészséges. Szerintem szép lassan ellenállóvá válunk. A gyógyszereket pedig csak akkor vesszük be, ha égetően szükséges. A gyereknek pedig marad a homeopátia.
2010. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Pl. fogyasztó gyógyszerekre, nagyon jó példa.

Hát igen, ez a két tényező (az életkort növelő technikai fejlettség és az azt rövidítő "termékek" szorosan összefüggnek.. De viszont az oké, h tudom, h a cigi meg a pia káros, és azt nem veszem meg, de mi van pl. a gyógyszeriparban előállított mérgekkel?? Azokról az átlagember nem tud semmit, a reklám meg nyomatja, h vedd meg, mert jó.

2010. febr. 16. 11:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocs lemaradt: persze ez senkit nem érdekel, mert itt rég nem a lelkiismeretességből élnek az emberek! :s
2010. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nézd,tudjuk hogy nem egészségesek az édesítőszerek,ízfokozók,színezőanyagok stb.

Van választás,lehet venni akár őstermelőktől jó minőségű élelmiszert és senki ne jöjjön,hogy az drága én pl 100 ft-ért veszek teljes tejet(jó baráti áron),de piacon 150-200-ért már kapható.Hülye példa,de ha felvizezed annyit ér,mint a bolti 1.5%-os,sőt többet is,mert elvileg 3,2-4%-os a zsírtartalma.(az egyik munkatársam így issza,bár ez az ő baja,de literenként így is 100 ft-ra jön ki)

Ugyanígy lehet szörpöt,lekvárt kapni néniktől,ami oké drágább,viszont kevesebb kell belőle,mert nem zselatinból áll.(és egy házibefőttben sem 2 db barack úszkál),aztán diópótló helyett lehet diót venni,valahol pucoltan is,sőt a gesztenye ízű massza helyett is kapható gesztenyemassza.

Csak körül kellene nézni(mondjuk egy hétvégi kirándulással egybekötve,hogy hol,kinek van,sőt olyant is meg lehet venni,amit esetleg nem is akartak eladni(én egyik évben még régebben megkérdeztem egy nénit,hogy adna el nekem az eperlekvárjából,elcsodálkozott,hogy nem szokott,de miért is ne)

2010. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!