Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6-os benzines motornál...

1.6-os benzines motornál mikor érdemes váltani hogy a legjobb legyen a fogyasztás?

Figyelt kérdés
Sajnos városban van amikor 10 liter felé is megy, pedig elvileg csak 7-8at kéne ennie. Én 2000-2500-as fordulatnál szoktam váltani, olyan 50-60 körül már ötösbe rakom. Így tanította az oktatóm KRESZ-en, de sokan azt mondják tovább kéne pörgetni a motort, úgy kevesebbet enne.
2011. okt. 23. 02:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod.

A lambda-szonda jó?

Ehet attól is sokat.

2011. okt. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha sokat keveregsz városba, az nem tesz jót a fogyasztásnak, de javíthat a dolgon, ha elmész vele párszor hosszabb útra. Én pl szinte csak városba vezetek sokat és volt, hogy az 1.3as Swiftem benyelte a 8(!) litert is, de miután voltam pl Pesten meg Balcsin és télleg tudtam vele párszáz kilométert folyamatosan menni egyböl helyre jött
2011. okt. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

03:53

"tudtam vele párszáz kilométert folyamatosan menni egyböl helyre jött"

bocsi ,de mit értesz az alatt,hogy helyrejött,utána nem 8 litert evett megint a városban ?

2011. okt. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem mond hülyeséget a 2. válaszoló. A városi használat során nagyon sok hátramaradt égéstermék (kosz) rakódik le a motorban, ami okozhatja ezt a problémát, mivel az állandó fordulatszám változás és gyakori egyhelyben állás miatt nem tud felmelegedni kellőképpen a motor. Érdemes néha városon kívül 3-as, 4-esben 90-100-as tempónál 10-15 percen keresztül kiégetni a lerakódott szennyeződéseket, mivel ilyenkor a motor önmagát tisztítja, mert az eddigi lerakódott kosz ki tud égni a magasabb hőmérséklet hatására.

De persze ez is csak egy dolog a sok közül, mert számtalan dolog befolyásolja azt hogy mennyit fogyaszt az adott autó.

2011. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vezettem most egy hete 700 km-t, úgyhogy ezzel nincs gond. Nem tudom akkor miért eszik nekem ennyit :(
2011. okt. 23. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy a lambda szonda lesz a gond, bár városi használatnál egy 1.6 motortól igazából nem olyan sok a 10 l főleg egy régebbi autónál, én is 2-2300 as fordulatnál váltok(szintén 1.6-os autóm van) de én városba nem teszem 5.be szinte soha,próbáltam egy időben kb fél évig úgy is de igazából semmivel nem fogyasztott kevesebbet.
2011. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Egy benzines autótól még ez a fogyasztás is szép városba. Hidd el a többi is ennyit vagy még többet eszik, csak hazudnak az emberek. 1.3-as Suzukim is ennyit evett vagy még többet és mikor elvittem szervízbe csaknem kiröhögtek .
2013. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1.6 benzinről brszèl.. az egyik leg èhesebb motor.. (nekem sosekène 1,6 vagy 1,8 as benzin..)

7-8 liter 100on?? Ezt tuti hogy a kèzikönyvèben olvastad! Nos, ezek az adatok soha sem hitelesek teljesen hiszen ezek az adatok úgyjönnek ki hogy futópadon futtatják az autót vagy csak a motort járatják egy szobában.. tehát itt se menetszèl se aszfaltonvaló surlódás ha csak a motortból mèrtèkki az adatot akkor súlysem hiteles amitrászámoltak megez-megaz vezetèsi stílusról nemis beszèlve főleg hogy aztsem tudod egyenletesen tartani.., talan mèg sorolhatnánk de lènyegtelen.. A fontos az hogy gyáriadat az nem hiteles telljesen, így nemis kène erre alapoznod főleg nem a 7 literre (röhejesis lenne bocsi..) az hogy sokat fogyaszt persze a lambdaszonda közrejátszhat, de ember városi fogyasztásról beszèltèl fogaddel hogy ennyit eszik ès èn aztmondom hogy örüljneki hogy csak 10fele hajlik! ha nemtetszik cserèldle..

Nekem a benzin 2003 as 1.4 16V Cordobám 10fölött hajladozik a városban :S (èsszel de kicsit sportosabban szeretek menni) ès nagyon drága de ezt a benzineseknèl bekell nyelni vagy lekell cserèlni.. 4ève van ez a kocsim nincs semmi baja amièrt többet ehetne (szal nem egy szarkocsi mielött beszolna valaki) csak szar mert ilyen hogy sokateszik de hát ez gyáribaj leginkább mert annyira azèrt nem sportos a vezetèsisílusom hogy ennyit ehetne mert elrugom..

Szokjhozzá :D bár gondolom már lecserèlted vagy megszoktad mert nem mai kèrdès volt..üdv

2017. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!