Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj a magyar...

Miért olyan nagy baj a magyar társadalomban, hogy a felek külön kasszán vannak? Vagy ha a nö nem keres akkor zsebpénzt kap a férjétöl?

Figyelt kérdés

Mindenki megretten mikor elmondom, hogy külön kasszán vagyunk a férjemmel. Persze van egy közös számlánk amire és röl fizetjük a számlákat, de a maradék pénzünkkel nem kell elszámolnunk, akámrilyen drága ruhát megvehetek mert nincs aki kontrolálja, de én sem szolok bele ha egy nagyobb összeget a saját számlájarólelver. Ö dolga mire költ amíg a közös kasszára és a spórolt kasszára jut.

Mások miért szeretik hogy mindenröl számot kell adniukha pl akarnak egy jobb csizmát stb...

Hogyan vesztek nagyobb ajándékot egymásnak?

Párom karácsonyra egy drágább dolgot kapott és azon csodálkozott, hogy nem vette észre a férjem hogy ennyi hiányzik a számlárol, mire mondtam, hogy külön kassza.


De volt hogy eltartott, mert ott kellett hagynom távolság miatt a munkámat, majd másfél év utánsikerült igazi munkát találnom. Ebben az idöben zsebpénzt kaptam, hogy ne kelljen kérni semmire se.


Ez miért fura?

Aki gyereket szül azt is eltartja a férje a gyerekkel együtt. Ott a nö azt vesz amit akar?


2011. jan. 13. 10:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
66%

nekem ez nem tetszik:

"Párom karácsonyra egy drágább dolgot kapott és azon csodálkozott, hogy nem vette észre a férjem..."


leszámítva azt, amúgy szerintem nem csak ti csináljátok így

2011. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%
Ez pár és kapcsolat függő is. Van akinél ez jön be és van kinél az. Mi közös kasszán vagyunk, mert itthon vagyok az első gyerekünkkel(azért írom így mert tervezzük a másodikat így még itthon leszek 2-3 évet)Bármit megvehetek, és meg is kapom, de ez igaz vissza felé is. A férjem megkapja a pénzt én kiveszem a számláról amit küldenek, és összerakjuk. A pénzből levonjuk a fizetni valókat, és ami marad azt beosszuk, ha akarok valamit csak kiveszem a pénzt és megveszem. Nálunk ez jött be:-)
2011. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
27%
Nem fura. Én is így szeretném majd csinálni. Kell egy kis saját pénz, egy kis önállóság.
2011. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem egyik sem fura. Csak néztem egy pár kérdéssel régebbi témában, hogy miért van mindenki felháborodva, ha valaki nem az ő háztartásról és pénzről alkotott véleményét mondja vissza. Leginkább az a baj a magyar társadalomban, hogy még az ilyen kicsi, alig számít-mindenki saját döntése dologban sem képes a másik tolerálni a tőle eltérőt. Nem mások sablonjai szerint kellene élni, hanem úgy, ahogy az annak a legjobb, akiről szó van... :| Bár biztos remek a másik zsebében kotorászni, akárhonnan került is oda pénz. Nem értem ezt a mentalitást.
2011. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%

A konzervatív értékrend szerint ez nem helyes.

De ha minden adósság kivan fizetve, megtakarítottatok, és ami ezen felül jön azt el lehet nyugodtan költeni. Azt, hogy ti hogy csináljátok a ti dolgotok. Én a közös kasszát szeretném majd az én családomban megvalósítani.

2011. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
66%
Mi közös kasszán vagyunk, bár én szeretem így, az egyetlen hátulütője, amit írtál, az ajándék vásárlás. Mert ilyenkor mindig eszembe jut, hogy tulajdonképpen magunknak vesszük meg az ajándékot!:)
2011. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
46%

Én azt nem értem, hogy neked most férjed van vagy párod?

Vagy mindkettő?

2011. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%

félreérted, ha van egy közös számlátok, amiről fizetitek a számlákat, és oda átutaltok minden hónapban x összeget, akkor ez közös kassza, kis szivem! az más, hogy mindenkinek van y forintnyi zsebpénze minden hónapban, amivel azt csinál, amit akar! Attól ez még közös kassza!

Bár én inkább megtakarítanék, és befektetném az összeget, de ti tudjátok. A közös kassza nem attól közös, hogy minden fillérrel elszámolok. Hanem attól, hogy a közös költségekre összerakjátok közösen a pénzt, a nagyobb kiadásokat megbeszélitek. De az ,hogy most a zsebpénzedből veszel-e egy könyvet, az nem számít.

Amúgy férjed is van, meg párod is? nem semmi... "jól" nyomod :( áruld már el, hogy ez miért jó neked!

2011. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Mai világba ez már nem fura. Tapasztalat 3 ismerős házaspárnál akik külön kasszán vannak/voltak. Sehovasem jutottak, csak eveztek egyhelyben a sz@rban (1 már elvált).

Már nekem ettől "elrettentő" példa ez a külön kasszás dolog. A család szerintem ettől is család, hogy közös a megkeresett pénz is.

A másik hogy ezzel vannak megakadva, hoyg aki otthon van a gyerekkel már eltartott. Ezt mégis honnan szedik??? A feleség jó munkahelyről eljön szülni nem olyan vészes a helyzet...

És igen a feleség is megvesz mindent amit akar, meg a férj is. Így normális!!!


29/N

2011. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
59%
mondvacsinált kérdés. közösen álljátok a költségeket és a maradékot (részben) arra költitek, ami számotokra egyénileg fontos. ideális esetben ennek mindig így kellene lennie, csak sajnos sokan kimerülnek a közös kiadások kiegyenlítésében, ezért tűnik úgy, hogy azon kívül, kizárólag magukra már semmit sem költenek. amikor nem dolgoztál, az ő keresetéből éltetek. mi se bizonyítaná jobban, h valójában mégiscsak közös kasszán vagytok. te aztán nagyon unatkozhatsz...
2011. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!