Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassacskán összeomlik az...

Lassacskán összeomlik az életünk és tehetetlennek érzem magamat. Hogyan tudnám ezt megbeszélni a párommal?

Figyelt kérdés

Már írtam ki egy kérdést, de áttették másik kategóriába, ahol csak a kérdésem lényegére nem kapok választ.


Mostanában minden összejött és kezdenek összecsapni a fejem felett a hullámok. 3 gyermekünk van a nagyok 4 és 2,5 évesek, a pici 4 hónapos. A párommal meg egyre többet veszekszünk. Ő úgy érzi, elhanyagolom (kicsit igaza is van) én pedig úgy hogy magasról tojik ránk és magamra hagy problémákkal.

Nap végére már sem kedvem sem energiám nincs, hogy még vele is foglalkozzak, ő meg inkább elvonul gépezni.

Hogyan osztjátok be a napotokat, hogy se a gyerekek, se a kapcsolatotok, se a háztartás ne lássa kárát?


2015. márc. 18. 18:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Régebben nem volt ilyen, de 10 hónapja elveszítette a munkahelyét, majd csak most (2 hónapja) talált újat. Ezalatt az idő alatt nagyon megváltozott az életünk és ezzel együtt a párom viselkedése is.

Most csak én tudnék változtatni, mert őreggel megy és este jön.

2015. márc. 18. 18:40
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
A Férfiak többsége nem érti meg hogy mivel jár a gyerekek felnevelése. Miért nem segít? Szólj neki "drágám légyszi cseréld meg a pici pelusát, stb. Kettő gyerek már elég nagy és hogyan akkor nem volt baj? Vagy csak nem vette észre hogy bizony a gyerekkel foglalkozni kell?
2015. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Mindent tudsz.A munkahely elvesztése egy férfinek hatalmas tragédia.Nem tud megfelelelni a családfenntartó szerepének. Megváltozik, depis lesz, értéktelennek érzi magát.Nem tuti, hogy ezt a munkát szívesen csinálja. Neked sok a 3 gyerek egyedül. Valahogy próbáld átszervezni, hogy esténként jusson egy óra símogatásra, kedvességre.Most a férjed lenne fontosabb. Keress valakit, aki vigyáz a srácokre és csak ti ketten elmentek egyedül 1-2 órácskára kimozdulni.
2015. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Na jó, de mire megy el az időd ennyire? Gondolom otthon vagy a gyerekekkel, akkor miért látja a háztartásnak kárát a kapcsolat?


Az, hogy néha a gyerekek miatt nem tudtok együtt lenni, természetes, aki 3 gyereket vállal, annak ennek a negatív következményeit is vállalnia kell, nem csak a pozitívakat. Erre hívd fel a férjed figyelmét is...


Egyébként pár egyszerű tipp:

- igyekezz arra ügyelni, hogy a legtöbb dolog minden a helyére kerüljön. Nem kell makulátlan rendnek lennie, de pl. ha veszel egy szép nagy ládát a játékoknak, amibe gyorsan el lehet rámolni a nap végén, az jóval egyszerűbb, mint mindent egyesével a helyére rakni.

- főzz 2 napokra, így a mosogatnivaló és a főzéssel töltött idő is kevesebb.

- a bevásárlást időzítsd úgy, hogy akkor mész el, mikor a férjed hazajön. Ő játszik a gyerekekkel vagy foglalkozik velük, te pedig nyugodtan elinézed a dolgodat. Eredmény: nem telik 3 órába 3 nyüszítő kisgyerekkel, hanem max. 1 óra alatt megvan az egész.

- miközben fő az étel, el is tudsz mosogatni mellette rögtön, így nem kell a nap végén ezzel szenvedni. Értsd: amíg fő a leves mondjuk, mellette meg lehet oldani, sokkal hasznosabb, mintha csak állsz és kevergeted.

- vond be a férjedet is mindenbe, ha hazajön... etetés, fürdetés, tisztába tevés, játék, minden. Tudja, hogy hogyan kell bánni a gyerekekkel, ne legyen neki teher.


cserébe viszont...

- ne a gyerekekről járjon a szád egésznap, mesélj magadról és érdeklődj iránta is

- ne hanyagold el magad. Ha ő hazaért, nyugodtan megengedhetsz magadnak egy jó forró fürdőt, egy kis kikapcsolódást.

- a gyerekeket időben tegyétek ágyba, max. 7-8 óra körül. A maradék időt pedig fordítsátok egymásra a férjeddel, beszélgessetek, törődjetek egymással, nézzetek meg egy filmet, stb.

- és néha, ha már a legkisebb gyerek kicsit nagyobb lesz és nem szoptatsz már, merjétek 1-1 napra rábízni őket a nagyikra, és legyen a nap csak a tiétek a férjeddel.

2015. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A legnagyobb ovis, a két kicsivel vagyok itthon, de mindkettővel fejlesztésre és gyógytornára kell járnunk. Ezzel el is megy a délelőtt legnagyobb része.

Utána megyek a házunkhoz, megcsinálunk ezt-azt édesapámmal és ha ráér a tesómmal (csempézés, vakolás, hol mit kell még csinálni). Elég nehézkes, hogy ott vannak a kicsik, de ha mázlink van kidőlnek 1-2 órára. Hazafelé beugrok a nagyért az oviba, ha kell elmegyünk vásárolni is.

Mire hazaérünk a férjem már otthon gépezik.

Este főzök másnapra. Így tudom csak megoldani, mert anyuékhoz kellett költöznünk és be kell osztanunk a munkákat, mert nem túl nagy a konyha.

Estére zombivá válok és más se éltet, mint hogy bedőlhessek az ágyba.

Nagyjából így telnek a napjaim és én is kezdek belefásulni, főleg, hogy úgy érzem teljesen magamra lettem hagyva.

Hétvégente csak annyival lazább a dolog, hogy se torna, se fejlesztés, de akkor meg jó lenne a házon ügyködni, ami alól a férjem szinte teljesen kivonja magát, pedig minél hamarabb elkészül (válik legalább lakhatóvá), annál hamarabb költözhetnénk.

Ha próbálok közös programot kezdeményezni akkor is úgy vág bele, mintha a fogát húznák és amin lehet megy is vissza gépezni.


Nem tudom, mit csináljak másként.

2015. márc. 30. 17:18
 6/13 anonim ***** válasza:
A párod egész nap minden nap dolgozik avgy mi? Ő nem segít a ház felújításdásban semmit? :O
2015. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, mi még most állunk a gyerekvállalás előtt, de ahogy a kérdésedet elolvastam, belegondoltam hogy mit is kéne csinálni hogy én ne végezzem így a párommal.

sajnos vannak olyan férfiak akik nem szeretnek törődni a háztartással, gyerekekkel, stb... (az apám is ilyen volt) tehát szerintem ott van a probléma gyökere hogy egyszerűen a pároddal nem együtt éltek hanem egymás mellett. de nem biztos hogy igazam van, csak erre tippelek....

Egy igazi apa azért segít otthon, és tölt időt a gyerekeivel, hiszen az egy dolog hogy dolgozik, de csak nem minden nap.... és egy anya is minden nap dolgozik, hiszen 3 gyerek mellet, főleg ha még ilyen kicsik mindig van tennivaló...

nem is tudom, egyszer egy nap magára hagyhatnád a három gyerekkel, hogy vigyázzon rájuk, kíváncsi vagyok mit szólna a nap végére :D

2015. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Ha van időd egész nap a családra, mindenre, akkor akármilyen fáradt vagy, este kell, hogy legyen még 10 perced a férjedre, akár csak egy lightos orális szex erejéig. Másnap ő is másképp állna a dolgokhoz, talán még egy hátmasszázst is kapnál tőle, ami felfrissítene következő este annyira, hogy megint legyen rá 10-15 perced! Vagy kicsit zsarold a szexszel, ha segítesz utána megkapod amire vágysz, kívánhatsz bármit... Stb. nálunk ez így mindig működött. Ha mindig fáradtnak lát, az elég kiábrándító lehet, meg kellene erőltetned magadat, hogy jó kedvűnek mutatkozz akkor is ha tele vagy gondokkal. Most nekem úgy tűnik, hogy neked a háztartás fontosabb, mnt a férjed. Mi van akkor ha heti kétszer nem főzöl, hanem virslit esztek jégsalátával vagy mirelit pizzát? Mert szerintem a házasság megérne annyit.
2015. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Ja és hát ennek az lenne a logikája, hogy a férjed érezné hogy fontos és kap valamit, cserébe gondolom majd adni is akarna, szívesebben segítene.
2015. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
peeeersze, ugráld körbe a férjet is, mint a csecsemőt, és ne várj tőle emberi kedvességet azért cserébe, hogy biztosítod neki a hátországot, a családi tűzhelyet, a kaját, neveled a gyerekeit, ha nem szopod le esténként akkor ne csodálkozz ha beléd törli a lábát. :DDD úristen, fel kéne rúgni a legtöbb válaszadót.
2015. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!