Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene erre mondanom? A...

Mit kellene erre mondanom? A párom megkért, hogy a gyermekei egy időre hozzám költözhessenek. Én viszont ezt nem tartom jó ötletnek. Hogyan lehetne ezt sértődés nélkül megbeszélni?

Figyelt kérdés

Az első házasságából van 2 gyermeke (8 éves fiú és 10 éves lány). A gyerekek az anyjukkal élnek, de őt most kiteszik az albérletéből, mert nem fizetett. Úgy néz ki, valahol vidéken kapott egy állást, de amíg fizut nem kap, nem tud albérletet keresni. Elméletileg maximum 2 hónapról lenne szó, de én tartok ettől az egésztől. Nekem is vannak gyermekeim és félek, hogy azon túl, hogy el sem férnénk (1 szobában lennének négyen), még foglalkozni sem tudnék a párom gyermekeivel.

Nem akarom megbántani a páromat, de ez így egyedül nekem túl sok lenne.


2014. nov. 25. 06:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
26%
Mikor kethetente hetvegenkent nalatok vannak a gyerekek a lathatosag miatt az is tul sok neked, vagy csak szimplan nem szereted azokat a gyerekeket? Mert nem tudod oket elfogadni? Amugyis ott az apjuk o tud neked segiteni. Az a ket honap meg hamar elltelik. Mi lenne, ha neagyisten a gyerekekrol lemondana az anyjuk es az apjukhoz kerulne? Akkor is kizarnad oket, es meg a parodat is elveszitened?
2014. nov. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%
A párod fizesse ki az exének az albérletét.
2014. nov. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
90%

-megértlek,ebből sehogy se lehet jól kijönni,

-ha nem engeded oda őket az lesz a baj,ha odajönnek,abból lesz a baj,

2014. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
36%

Hallottál már emberségről? egyáltalán tudod mit jelent ez a szó és fogalom?

Javaslom szíves figyelmedbe.Különösen nagy hangsúllyal, hogy állítólag vannak gyermekeid neked is.

Te is kerülhetsz bármikor olyan helyzetbe mint a másik nő, ezt meg nem árt ha bekalkulálod.

2014. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
32%
A bajban az ember nem a saját érdekeit helyezi előtérben, hanem ott segít ahol tud.Egy olyan közösségben akihez és amihez tartozik.
2014. nov. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
27%
A párod hol lakik?nálad?Akkor minimum, hogy a gyerekek is mehetnek szükséghelyzet esetén.amúgy ezt nem lehet sértődés nélkül megbeszélni.Ok, h nem akarsz idegen gyerekeket, de akkor nem kell olyan férfivel összejönni, akinek már van gyereke, mert ott bizony előfordulhat ilyen eset.Ha pedig nemet mondasz, te jössz ki belőle rosszul, mert nem lehet rád számítani ha baj van.De amúgy tényleg, most gondolj bele, ha a TE párod nem akarná odaengedni a Te gyerekeidet az ő házába?Na??
2014. nov. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
27%

Az ő gyerekei ugyanolyan fontosak, mint a tieid! Ha olyan férfivel kezdtél, akinek van gyereke, akkor ezt tudomásul kellene venned!

Ha elvárod a párodtól, hogy a te gyerekeidet segítsen eltartani, akkor a legkevesebb, hogy te is gondozod a gyerekeit.

Nem olyan kicsik már, hogy annyit kelljen foglalkozni velük, hogy ne lenn rájuk időd.

Legfeljebb azt beszélje meg a párod az anyával, hogy arra a néhány hónapra (vagy végleg), amíg nálatok vannak a gyerekek, nem kap az anya tartásdíjat.

Te dolgozol és van saját jövedelmed? Vagy a párod tart el titeket is?

2014. nov. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%

A párod gyerekeivel miért nem ő foglalkozik?


Inkább az albérlet keresésben segítsen a párod.

2014. nov. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, a párod költözött hozád, nem te gyerekestül az ő lakásába, így nekik kell alkalmazkodnia a helyzethez, és ha nem fér el az ő két gyereke, akkor neki kell megoldani: menjetek ti nagyobb lakásba, amit ő finanszíroz és ahol az övéi is elférnek. Ha ő nem tudja a gyerekei helyzetét biztosítani, akkor milyen jogon várná tőled? A saját gyerekeidet kényszerítsd össze egy szobába két vadidegen gyerekkel?

Ha apuka nem tud lakhatást biztosítani a gyerekeinek, akkor fizessen az exének albérletet, aztán az majd törleszti. Oldják meg ők. Ha gyerekek neveléséről van szó, ilyenkor a mostohának mindig kuss van, mert nem az ő gyerekei, hát akkor ilyen esetekben is oldják meg a szülők és ne 3. embertől várják a megoldást.

2014. nov. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Nem szokta őket láthatásra elvinni, csak beugrik hozzájuk 1-2 órára vagy elmennek sétálni. Néhányszor már találkoztam velük, de nem igazán ismerjük egymást.

Nem lakunk együtt. Én a két fiammal élek, a párom négy munkatársával együtt bérel egy 2 szobás lakást. Oda nem viheti a gyerekeket, mert a szomszédjuk a főbérlő és gyerek/nő/háziállat kizárt, ezért is kellene nekik hozzám költözni.

Igen én dolgozok és nem, a párom semmivel sem támogat sem engem sem a gyermekeimet.

Sajnos anyagilag nem tud segíteni az exének, mert ő is hónapról hónapra él. Netto 80e a fizetése, ebből 32000 a gyerektartás, 30 az albérlet.

2014. nov. 25. 07:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!