Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm szakított velem 2...

A barátnőm szakított velem 2 és fél év után, azzal hogy ő már nem szerelmes belém, de viszont nagyon szeret. Sokan azt mondták még ez egy nyitott könyv csak idő kell. Hogy tudnám visszaszerezni? Főleg olyanok írjanak akik jártak ilyen cipőben.

Figyelt kérdés
L20 én21.2015. 03.18. -án szakítottunk.1 órán keresztül személyesen beszéltünk. Úgy váltunk el, hogy mindketten sírtunk szorítottuk és nem akartuk elengedni egymást, még csók is volt. Mit tegyek?Mondtam neki hogy nem tudom felfogni és nem is karom azt hogy szakítunk.Erre a válasz az volt h ő sem fogta fel.Lehetséges hogy most mély ponton van ő is és a kapcsolat is?Sokat járt pszichológus hoz nem miattam hanem az előző barátja miatt.Úgy érzem nála jobbat sosem találnék.Sokszor olyat mondott hogy nagyon szép gyerekeink lennének stb.meg már kiskorunkban is összeilletünk.Legutolsó ilyen is kb.3hete volt aztán most meg a szakítás nem értem.

2015. márc. 19. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Adj neki egy kis időt! Talán csak megijedt, hogy mi van, ha mostmár nem lesz többé új kapcsolata.
2015. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha szorítottátok egymást, akkor nehéz az elválás.

De ezekszerint jó kapcsolatotok volt, tehát a szakításnak semmi értelme.

Szerintem a lelke mélyén ez csak egy kis hiszti, hogy megnézze, fogsz-e hiányozni neki ezekután, ill. neked is hiányzik-e majd ő.


Tudom, mert én is szakítottam egyszer a barátommal 2 év után, majd este vagy másnap már én kerestem őt, hogy fogadjon vissza :D vicces volt :D akkor meg már ő nem akart visszafogadni sértődöttségből.

1 hét telt el, aztán újra összejöttünk.

Egy a fontos! Ne keresd! Akkor majd el kezd aggódni, hogy talán nem is hiányzik neked, és ő fog utánad mászni vissza, mint egy kiskutya.

Ha viszont keresni fogod, akkor élvezi majd, és kéretni fogja magát és elutasít.

Tehát, ne keresd :) Esetleg 2-3 hét után ráírsz, de hidd el, hamarabb fog ő jelentkezni és bocsánatot kérni :)


22L

2015. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
annyi a fullos szuke mint a szemét és ilyen őzike csapatmozgásban lépdelnek tucatjával. Ez most ugye nem komoly,h szétakadsz egy miatt? :DD ypaaaa
2015. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Szünet, ez jót fog tenni. Ne vedd lezárásnak, mert nem az. Leülepszenek a dolgok, letisztulnak, átértékelődnek. Nagyon gyakori, hogy csak utólag tudjuk meg valamiről, milyen jó volt.. Többet nem lehet távolból-pársorból, de egy biztos: neked meg kell várnod, hogy ő jelentkezzen. Addig sok zene, olvasás ajánlható

[link]

2015. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Nem akarok én lenni itt a pesszimista, de nekem is volt ilyen kapcsolatom ("időre van szükségem") és az lett a vége, hogy minden erőfeszítésem ellenére a leányzó más pasik társaságát kezdte keresni és mással jött össze, majd utána megint mással, megint mással és így tovább. Pedig a szakítás előtt még nekem is ecsetelte, hogy milyen jó lesz együtt lakni, hiányzom neki ha nem vagyok vele... stb. Természetesen nem lehet általánosítani, de jellemzően, ha egy fél szakít, akkor ott vége a kapcsolatnak, a szép szavak pedig csak önmaguk megnyugtatására szolgálnak. Az csak az amerikai filmekben van, hogy hirtelen rádöbben, milyen rossz is a másik nélkül és rohan vissza hozzá a hiány miatti fájdalma végett.

A szerelem átlag 2-2,5 évig tart, ez biológiai, több kutatás is rámutatott erre. Valakiknél tovább, sokaknál átveszi a helyét a megszokás, a ragaszkodás, a másik tisztelete és megbecsülése, egymás életének részévé válnak. Megint mások, főleg ilyen fiatalon úgy érzik, hogy már nem nyújt újat a kapcsolat, kezdenek egy újat, hogy ugyanazt érezzék, amit az elején.

2015. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is amondó vagyok hogy most ne keressétek egymást, vedd úgy hogy ez tényleg a kapcsolat vége és kezdj továbblépni. Ne ugorj bele másik kapcsolatba, egyszerűen kezdj alkalmazkodni ahhoz hogy ő már nincs az életedben, foglald le magad barátokkal, munkával, hobbival.

Ha most elkezdesz neki könyörögni, üzenetekkel, hívásokkal bombázod, virágot küldesz a házához, stb., akkor azt a maradék esélyt is elveszíted ami még van. Ha egy nő azt látja hogy a férfi kétségbeesetten küzd érte és lemegy kutyába, akkor elveszíti iránta a maradék tiszteletet is. Ha viszont azt látja hogy boldogulsz nélküle is és nem omlottál össze, akkor TALÁN megkérdőjelezi a szakítás okát. Arra készülj fel hogy ennek az esélye nagyon kevés, tehát inkább fokozatosan függetlenítsd magad a régi érzésektől.

2015. márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Valoszinuleg van egy harmadik a dologban. Ezeket a dumakat, amiket a csajok nyomnak szakitaskor, nem kell komolyan venni.


Megsem mondhatja azt hogy unlak mar, jobbra vagyom.

2015. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Fájni fog, de szerintem is a hatosnak van igaza. Ha nem szerelmes, akkor ennek itt a vége. Persze, hogy sírt ő is, nehéz elengedni valakit, akit szeret, de ezek szerint nem szerelemmel. Ne erőltesd vele a találkozást, mert csak nehezebb lesz.


Miután idősebb vagyok nálad, meg már átéltem én is egy nehéz szakítást, meg barátnőim is, meg láttam néhány sztorit, azt gondolom, hogy nincs értelme hajtanod, inkább a jövőre koncentrálj.

Ő nem most van a mélyponton, hanem előtted volt ott, egy rossz kapcsolat miatt. Gondolom alaposan lerombolta az illető ex az önbizalmát, ha még pszichológushoz is járt. Aztán jöttél te, mellette voltál, segítettél neki, melletted megerősödött, támaszt nyújtottál neki, amikor egyedül érezte magát, meg örült, hogy van valaki, akivel lehet közös jövőt tervezni. Biztosan nagyon hálás ezekért a dolgokért, ezért is mondta, hogy nagyon szeret. DE!!! Téged, mint barátot, mint támaszt szeret, és nem mint férfit. Gondolom mostanra kellően megerősödött, kicsit megtalálta önmagát, és kezdi felismerni, hogy milyen férfi illik hozzá, vagy milyenre vágyik. És ez sajnos nem te vagy.


Fiatal vagy még, próbálj túllépni rajta, hidd el, ami nem működik, nem kell erőltetni. Tudom, hogy ez nem vigasztal, 21 évesen én is azt gondoltam, hogy az akkori barátom lesz életem párja. Eléggé megrázott, mikor dobott, de úgy gondolom, a lehető legjobb volt, hogy így történt, mert nem ő lett volna az igazi. Azóta férjem van, és két szép gyerekem.


30N

2015. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket.

Viszont a 8.as kommentel annyira nem értek egyet, mivel folyamatosan azt mondta,hogy én vagyok a legjobb pasi stb.meg hogy milyen szép gyerekeink lennének,neki senki más nem kell..szerintem szimplán kis idő kell és kész.Aztán lehet neked lesz igazad.Nem tudhatjuk

2015. márc. 20. 07:57
 10/13 anonim válasza:
100%
Hidd el hogy vége van. Ezt már nagyon sok ember átélte sajnos. :S A legrosszabb amit tehetsz az hogy ha futsz utána. A másik legrosszabb hogy vársz rá és reménykedsz. De hidd el ha a Nő egyszer szakít azt nem ok nélkül teszi. Valami megváltozott benne. Amit te valószínű észre se vettél. Sokan úgy képzelik el a szakítást hogy kiabálnak vagy épp nagyon összevesznek stb... Az én volt barátnőm sírva dobott ki, de kidobott.(Munka miatt kellett elválnunk) amit szerintem valamilyen szinten ő is sajnál, de vége van. Persze én is elkövettem ezeket a hibákat mint te, mert bíztam benne hogy még lehet valami és futottam utána. Pont ez miatt hogy (nagyon fogsz hiányozni,nem tudom hogy jól döntöttem-e, annyira jó ember vagy, ha az élet úgy hozza még találkozunk és társai).Valóság persze más... Nem egyszerű tudom. De majd az idő és egy másik társ mindent megold. Lehet találsz egy olyan embert aki 100%-ig a másik feled lesz és boldogan éltek életetek végéig, és örülni fogsz hogy akkor vége lett annak a kapcsolatnak. Egy vég mindig egy új kezdete ezt jól jegyezd meg :)
2015. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!