Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor hivatalosan "külföl...

Most akkor hivatalosan "külföldön" fogok tartózkodni az itt született babámmal?

Figyelt kérdés
Szlovák állampolgár vagyok, párom magyar állampolgár.3 éve MO-n élek, hivatalosan bejelentett munkám, TB-m van évek óta és itt adózom. Lakcímem és állampolgárságom szlovák. Nyáron születik a kisbabánk és úgy tudom, az én állampolgárságom és lakcímem fogja kapni automatikusan. De akkor hiába magyar az apja és élünk itt, hivatalosan egy idegen országban fogok tartózkodni a gyerekemmel, Szlovákiában lesz jogosult a TB-re, oda kell majd orvoshoz hordani, kell neki útlevél, hogy itt éljünk, vagy hogyan van ez? Valakinek van ezzel tapasztalata?
2015. márc. 21. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Házasodjatok össze, és a probléma megoldva.
2015. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor is az én lakcímem és állampolgárságom kapná, vagy nem?
2015. márc. 21. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdezed meg hivatalos helyen. Ha összeházasodtok, akkor szerintem kettős állampolgár lesz a kicsi, de nem vagyok benne biztos. Anyakönyvi hivatalban érdeklődj utána.
2015. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A magyar törvények szerint megkapja a magyar állampolgárságot (is). Az lesz a lakcíme, ahová bejelented. Mivel magyar állampolgár (is) lesz, ezt megteheted Magyarországon és akkor itt lesz TB jogosult.

A szlovák részéről nem tudok érdemben nyilatkozni.

2015. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, ha magyar a gyerek bármelyik szülője, a magyar jogszabályok szerint a gyerek magyar állampolgár lesz. Az, hogy hol születik, jelen esetben mindegy.
2015. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Így van, ha magyar a gyerek bármelyik szülője, a magyar jogszabályok szerint a gyerek magyar állampolgár lesz. "


Na ne mondd! Max. kettős állampolgár lesz.

A másik országból származó fél országa is így gondolja, márpedig valószínű, akkor mi van? Egy másik ország nagy ívben lekakilja a magyar törvényeket. Miért tenne máshogy?

Ha én magyar állampolgárként külföldön szülök, a gyerek magyar lesz.


Szerintem a kettős állampolgárság valószínű, ha házasok vagytok. Különben a te állampolgárságdat fogja kapni.

2015. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit nem értrsz előző? A magyar jogszabályok szerint (állampolgárági tv) a gyerek mindenképpen magyar állampolgár, az, hogy a szlovák anyja miatt szlovák állampolgár is lesz, az nem befolyásolja a magyar állampolgársát. Házaság meg nem kell ehhez. Sőt megkockáztatom, hogy az anyuka is ígényelhet saját jogán magyar állampolgárságot, ha fel tud mutatni egy magyar felmenőt, amennyiben nincs magyar felmenője, akkor is 2 év további legális magyarországi tartozkodás után kérheti.
2015. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Leginkább a baba TB-je miatt kérdezem, mert elég necces lenne SK-ra rohangálni orvoshoz pici gyerekkel. Én sajnos nem vehetem fel a magyar állampolgárságot, mert akkor a szlovákot elveszik.
2015. márc. 21. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a szlovák állampolgársági törvényt (csak ezt a magyar fordítást olvastam: [link]

ha összeházasodtok és utána kérelmezed a magyar állampolgárságot házastársi jogcímen (és nem magyar felmenők alapján), akkor a szlovák is megmarad.

2015. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!