Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást szeretném...

Gyerektartást szeretném hivatalosan, bíroság által megítéltetni. Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek meg kell jelenni a bíroságon, vagy a bíro csak automatikusan kiszabja az általa megítélt összeget, és erről postai úton értesítenek? Mennyire hercehurcás ez? Az exemmel már találkozni se nagyon szeretnék, ha nem muszáj.
2014. okt. 27. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyermekelhelyezesi pert kell inditani eloszor is. Amennyiben a gyermeket nalad helyezik el, kerhetsz tartasdijat - egy beadvannyal lehet igenyelni. Termeszetesen mindket felnek meg kell jelennie. A beadvanyhoz csatolni kell a gyerek szuletesi anyakonyvi kivonatat. Keresetigazolast fognak kerni mindkettotoktol es x ido utan megitelnek valamennyi tartasdijat
2014. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Először is. Kell ugye hogy elváltatok, vagy valami, hogy nem éltek együtt. Akkor hogy kinek mi jutott (vagyonmegosztás). Ha pl. az egyik fél azt mondja, hogy ott hagy mindent, de ennek fejében egy fillért sem fizet az ok.

De sokszor az apuka milliószor többre képes.

Mondjuk nálunk is.


Én anno még nem ismeretem a párom, így csak nagyon soká tudtam meg a történetet, de így zajlott:


Nem voltak házasok, de ugye volt egy közös gyerekük.

Kértek időpontot a bíróságra.

Kaptak. Megjelentek mind a ketten.

Ott a gyerek miatt nem volt semmi veszekedés, az anyuka vállalta, hogy nála marad.


Az apuka azt mondta, hogy otthagy mindent (mindenről lemond a gyerek kedvéért)

és fizet is némi gyerektartást.


Az anyuka megkérte az apukát, hogy hivatalosan csak 10 ezret jegyezzenek fel (tehát ez legyen a hivatalos követelés) de igazából 30 ezret fizessen, hogy minél több segélyt fel tudjon venni az anyuka.


Ez pár perc volt szinte.

2014. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!