Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyre lehet hozni egy elronto...

Helyre lehet hozni egy elrontott életet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat mindenkitől, ha hosszú lesz, azoknak pedig, akik elolvassák, köszönöm.

Kicsi koromban meghalt az apám, otthon, nyugodt körülmények között, ahol az egész betegségét átvészelte. Mindössze 7 éves voltam akkor. Miután meghalt, anyám a munkába menekült, alig láttuk. A bátyám egyetemre járt, én pedig a helyi általános iskolába, ahol rendszeresen bántottak verbálisan és fizikailag is. Olyan szinten ki voltam utálva, hogy ha egyedül mentem az utcára, az osztályomba járó fiúk megtámadtak. A saját házunk előtt is. Egy idő után feltünt anyámnak is, hogy evés illetve alvászavarom van, a pszichológus a vizsgálatok után pedig iskolaváltást javasolt. 11 évesen, 5. osztályos koromban 148 cm magas, és 28 kg voltam. A másik iskolában jobban éreztem magam. Persze ott is piszkáltak, de csak mert én voltam az "új lány", nem pedig más okok miatt. Egy évvel később húsz centivel magasabb, és húsz kilóval nehezebb voltam, a tanulmányi eredményem javult, jól éreztem magam. Hetedik évben új osztályfőnökünk lett, aki valamiért az első pillanattól utált, és feltett szándéka volt, hogy matematikából és fizikából megbuktasson. Így újabb iskolaváltás következett, akaratom ellenére. A harmadik iskolában durvábban bántottak, gyakran mentem haza szakadt ruhákban, sárosan, sebekkel teli testtel. Mindez senkit sem érdekelt. A bátyám, aki akkoriban otthon volt, rendszeresen vert reggelente, mert nem akartam iskolába menni. Este pedig, amikor anyám hazaért, kaptam egy újabb adag verést, általában derékszíjjal. Végül egy öngyilkossági kísérlet miatt újra pszichológus vizsgált, aki szintén iskolaváltást javasolt, így kerültem vissza abba a suliba, ahol jól éreztem magam. Sokat tanultam, hogy az osztályfőnök ne tudjon megbuktatni, s végül sikerült. Két iskolába jelentkeztem. Egy humán tagozatos gimibe, és egy szakközépbe, kereskedelem marketing szakra. Az osztályfőnök lebeszélt a gimiről, mondván nem vagyok annyira értelmes, hogy abba a suliba járjak. A szakközepet utáltam. Általában hajnali 4kor keltem, jó jegyeim főként irodalomból, történelemből voltak. Természetesen itt is piszkáltak az osztálytársak, és néhány idősebb tanuló is. A jegyeim romlottak, naponta 3-4 óránál többet nem aludtam, végül összeomlottam, így magántanuló lettem. A barátságok megszakadtak, egyedül maradtam egy teljes évre. A kilencedik osztályt nem tudtam befejezni.(megbuktattak irodalomból, a vizsgán az Odüsszeia illetve az Iliász lett volna az anyag, az Odüsszeiát tudtam fejből, az Iliászt nem, evidens, Melyiket választottam. A tanár azt mondta, megbuktat, mert nem az Iliászt adtam elő.) 16 évesen az első szerelmem miatt visszamentem az iskolába, azonnal jó jegyeket szereztem, de nem ment, így újra magántanuló lettem. Ezenközben a kapcsolatom véget ért, a bátyám elköltözött, megnősült, anyámat pedig alig láttam, annyit dolgozott. Nagyrészt a neten lógtam, és könyveket olvastam. Lett egy új barátom 17 évesen, aki drogos volt, így mellette néhányszor én is fogyasztottam drogot, főleg marihuánát. 26 hónapig tartott az egész, végig rettegtem, hovy túladagolja magát, és belehal. Volt pszichiátrián, rehabon, semmi sem segített, nekem pedig azzal voltak gondjaim, hogy eladjam a házunkat, mert nagymamám meghalt, és nem tudtuk fenntartani. A testvérem a ház miatt sokszor fenyegetett, hogy kisemmiz, vagy megöl. Egyszer az ügyvédi irodában is megfojtogatott, hálistennek eladtuk a házat, és mehettünk isten hírével. Anyámmal albérletbe mentünk. Azon a nyáron ismertem meg a harmadik barátomat, aki miatt elhagytam a drogos exet. Szerelmes voltam, volt kétmillió forintom, jó fajta telefonom, mindenem megvolt. Vállaltam hostess munkákat, abból vettem tisztálkodószereket, ruhákat. A fiú miatt egy nagyvárosba költöztem, tele reményekkel, célokkal, és nekiálltam munkát keresni. Volt is jó néhány, de idővel elfogyott a pénzem, és anyagi segítségre szorultam. Soha nem kerestem annyit, amennyi elég lett volna. Elhagyott a barátom, de nem sokkal később már össze is jöttem a mostani párommal. Aki ápolt, amikor kivették a vakbelem, és nagyon beteg voltam, ha nem volt pénzem ételre, hozott nekem, stb. Sokkal tartozom neki, nem csak anyagilag, hanem lelkileg is. Néhány héten belül összeköltözünk. A pénz hiányán kívül mas gond nincs, kell egy jó munka (holnapra hívtak állásinterjúra), van néhány százezer Forint tartozásom, de úgy érzem, menthetetlen a helyzet. Ha törlesztettem mindent, fodrásznak szeretnék tanulni.Motiválatlan vagyok, reggel nem tudok felkelni, este nem tudok aludni. Az evéssel is gondjaim vannak, sokszor nem tudok enni semmit sem. Most anyámtól kértem pár ezer forintot, hogy utazni tudjak. Elegem van az egészből. Azt érzem menthetetlen az életem, és hogy akkor rontottam el, amikor magántanuló lettem, és nem harcoltam.


21L



2015. márc. 24. 13:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Úristen, most nézem, mennyit írtam. Elnézést tőletek, csak ezt még nem nagyon írtam le/mondtam ki, most pedig kiömlött belőlem az egész, egyben.
2015. márc. 24. 13:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, helyre lehet. Szerencsére nem vagy lekésve semmiről. Eddig hagytad magad sodródni, most már igazán kiállhatnál magadért, és küzdhetnél. A fodrász szakma viszont nem neked való. Nem vagy túl jó az önérvényesítésben, márpedig az egy küzdelmes pálya, és egyáltalán nem biztos, hogy könnyen megélnél belőle. Iskolarendszerben még ingyen van számodra egy szakma. (Nem írtad, hogy tanultál volna valamit érettségi után.) Ha tanfolyamra akarsz menni, akkor viszont valami olyasmit válassz, ami biztosabb háttér egy fodrásznál.. könyvelő, logisztikus, vagy valami hasznos.

Nem is értem, miért érzed 21 évesen, hogy menthetetlen az életed. Egy pszichológus rád férne, az tény. De a kortársaid többségéhez képest nem vagy semmiről lemaradva.

2015. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá az állásinterjún!


Fizesd ki a tartozásaidat, utána ha az álmod a fodrász suli, akkor kezd el. Diák leszel, akkor mehetsz diákmunkára, talán van ösztöndíj is.


Elsőre muszáj rendbe tenned saját magad, hogy ne mástól fügj. Utána meg hajrá a céljaidnak. Viszont ne add fel! Ha kudarc él, harcolj, állj ki magadért!

2015. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Olyan fiatal vagy, hogy még bármi történhet veled. Még nem rontottad el az életedet.

Mi a baj? Van párod, aki szeret, van családod. Csak munkát kell találnod. Az adósságot meg visszafizeted, ha meg lesz a munka.

Sokan nálad ezerszer rosszabb helyzetben vannak, gyerekkel, segítség nélkül. Úgyhogy ne lásd ennyire sötéten a dolgokat. Főleg ilyen fiatalon! Még előtted az egész élet.

2015. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez a "kiállni magamért" dolog valahogy nem nagyon megy. Persze, most már ha valaki sérteget, vagy hasonló, nem hagyom magam, de kitartásom sem nagyon van, mert úgy érzem, nem vagyok jó semmiben. A fodrász szakma azért érdekel, mert kreatív vagyok, és abban ki tudnám ezt a tulajdonságot aknázni. Illetve gondolkodtam, hogy majd egyszer, ha sok pénzem lesz, kiadok egy -két könyvet is. Először munka kell mindenképp, hogy anyagilag független lehessek, ha sikerül, tudok idővel félre is tenni, hogy elkezdhessem megvalósítani amit szeretnék.
2015. márc. 24. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Annyi mindenen keresztül mentél, hogy újra kellene születned. Erre van is lehetőséged, keress fel egy kineziológust. Ha pesti vagy, tudok is ajánlani. Engem kihúzott a gödörből.
2015. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úristen, ilyenkor mindig annyira elszomorodok, mennyi embernek tönkre tudja tenni az önértékelését az instabil gyerekkor és családi háttér! Kedvem lenne az összes ilyen gyereket örökbefogadni és teremteni nekik egy szerető légkört...

Teljesen megértelek, nekem ugyan ennyire gáz nem volt, de nekem is sok suliváltásom volt, kb évente egy, volt, ahol csak 2-3 hónapig voltam (bár nem az én kérésemre/igényemre történt, csak az instabil szüleim váltogatták a munkahelyüket meg a várost, és mindig költözhettünk), és a legtöbb helyen én is ki voltam közösítve, és anyám még rá is tett egy lapáttal a türelmetlen értetlenségével és az önbecsülésem ekézésével, szóval 19 évesen belemenekültem egy nagyon szar kapcsolatba.


Nekem az segített megváltoztatni az életem, hogy 22 évesen, ösztönösen menekülve a kapcsolatból is, kimentem külföldre ösztöndíjjal. Életemben ott tapasztaltam meg először, az ottani sok cserediák által, milyen az, mikor az embernek megszavazzák a bizalmat, szeretetet, és elfogadják.

Mikor hazajöttem, onnantól nem éreztem többé, hogy ez a világ rideg és kegyetlen és ijesztő. Odáig azt éreztem.


Én azt javaslom neked, hogy te is keress valamilyen közösséget, csoportot, foglalkozást, ahol jó a légkör, és megtapasztalod kicsit ezt az érzést. Attól majd fokozatosan felengedhet a lelked.

Ne félj keresgélni, lehet, hogy elsőre nem találod meg az ilyen csoportot, próbálkozni kell.

Párod is olyannak tűnik, aki sugározhatja rád ezt az érzést.

Én is küldök virtuális ölelést :)


Másik: valószínűleg van még egy nagy adag feldolgozatlan katyvasz a téged ért sérelmek miatt.

Én sokáig veszekedtem az élettel, hogy milyen igazságtalan ez. Ezen a folyamaton átmegyünk. De sok év után végre sikerült letennem (csak néha tépődnek még fel a sebek), mert beláttam, hogy ha folyton ezen borongok, nem haladok előre. De meg kell adni az időt a "gyásznak", a nehéz gyerekkor megemlékezésének. És mikor úgy érzed, tovább tudsz már lépni, akkor kevésbé fognak feljönni a rossz emlékek.


Szerintem sokat tud az is motiválni, ha olyat dolgozol, amit szeretsz.

Esetleg böngészd végig, milyen OKJ képzések vannak, mi ragadja meg a figyelmed, érdeklődésed.

Amíg összegyűlik a képzésre a pénz, persze lehet, olyan melót is be kell vállalni, ami nem a szíved csücske, de legalább már lebeg cél a szemed előtt.


Hát ennyi ötletem van most. De ha gondolod, írj privátban, szívesen beszélgetek, ha az segít.

31/N

2015. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy látom téged gyerek korodba magyarán darabokra vertek! Néha nem értem miért szabad az ilyet hogy valakit suliba is vernek és otthon is és senki nem tesz semmit! Sajnos szerintem a bátyád egy közveszélyes pszihopata! Megdarálnám az ilyen embert a ringbe! Sajnos a családi háttered valóban nagy rossz! Velem is voltak hasonlók! De nem kell semmit feladni! Sajnos az a baj hogy az emberek túl kegyetlenek te meg túl kedves és halk vagy! És sokszor azt bántják aki nem mar vissza velem is voltak hasonlók. Aztán megmutattam milyen vagyok és mindenki előre köszönt és tisztelt! Szóval elsőnek is az itt a baj ahogy én látom hogy mikor volt 2 milliárd "Kicsit nagy Lábon éltél" és hasonlók most elfogyott a Cash és nem tudsz úgy élni mint akkor. itt egy részt az a megoldás ha elkezdesz sporolni. Mikor azt írtad telefonod meg volt ? Iphone 5 200E+ gondolsz vagy egy átlagba... De a múlt miatt ne okold magad! Azon már nem tudsz változtatni! Szóval szerintem az tenne neked jót ha mindennap sétálnál egy fél órát legalább! Sok biciklizés, a természet sokat segít depresszió ellen. Minden fejbe dől el, tűz ki magad elé célokat és érd el! A tartozásokat meg idővel szép lassan kifizeted de elsőnek kell egy jó meló pénzforrás! A több százezer tartozás miből lett?
2015. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!