Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félvér (arab-magyar) kisgyerek...

Félvér (arab-magyar) kisgyerekek/kamaszok élete milyen Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy értem éri őket negatív hatás? Diszkrimináció? Mert kvázi c*gánynak/külföldinek/nem magyarnak néznek ki akármilyen szeretetben és törődésben is nevelik őket. Budapest a helyszín, ha számít.

2015. márc. 24. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Pont azt akartam írni,hogy cigónak nézik őket és így is bánnak velük,bár az arab se jobb.
2015. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Volt osztálytársam félig perzsa volt, őt is nézték cigánynak, be is szóltak, de ez csak párszor fordult elő, általában bírták - bár lehet, azért nem szóltak be annyiszor, mert volt vagy 190 centi és nem kis darab volt.
2015. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én félig ázsiai vagyok, 20 éve még engem is cigánynak néztek, mert nem olyan voltam, mint ők.

Utána, ahogy egyre több kínai jelent meg már kínai voltam pedig az se vagyok, de inkább az legyek, mint cigány.

Ismertem félig arab embert, eleinte ő is a cigányozást kapta, utána kvázi terroristának, tolvajnak, hülye arab bevándorlónak nézték. (Vagy fel akartak minket szedni, mindenáron össze akartak velünk ismerkedni, de ez a dolog másik vége.)

"Kínaiként" egész jól megvagyok, a közös kettőnkben, hogy a cigányok mindkettőnket utáltak úgy általánosságban.

2015. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Budapesten élő édesanya vagyok és van egy félvér kisfiam.

Az ő édesapja muszlim (nem arab), és afrikai származású, tehát a kisfiamon szemmel látható az édesapa származása.

Eddig nem ért bennünket negatív beszólás, sőt inkább odajönnek az emberek (kortól, nemtől függetlenül) és kedves jelzőket mondanak rá (de különleges, de szép, engedjem meg, hogy megsimogassa a haját stb.)- bár van az a szint, ami ebben is egy picit zavaró.


Abban igazad van, hogy nagyon előítéletesek az emberek, inkább engem vagy az apukát érték beszólások, támadások.

Az évek alatt meg sem tudom számolni hányszor kérdezte vadidegen járókelő a jószándék, kedvesség álarca mögé bújva, hogy "örökbe tetszett Afrikából fogadni a szegény kisfiút?"

Nagyon sértő, bántó és megdöbbentő ez a butaság és az ilyen ember bele sem gondol, hogy mit érezhet a kisfiam egy-egy ilyen beszólásra.


Tudni kell ezeket a negatív élményeket a helyén kezelni:

- egyrészt nagyon alaposan megválogatni a társaságot (de akár óvodát, iskolát, barátokat is)- ez bizony pénzbe kerül, de érdekes módon a magánoviba volt másik félvér gyerek, illetve spanyol-magyar kislány, akinek a külseje inkább hasonlíthat a cigánysághoz- mégsem bántotta őt sem senki, még a skandináv anyuka szőke-kékszemű gyereke sem

- igenis fel kell készíteni a gyermeket is életkorának megfelelően, de a lényeg annyi: idegen emberek rosszindulatú véleménye semmit nem számít. Nem szabad eltűrni, nem kell direkt keresni a konfliktust, de igenis szóvá kell tenni, hogy 2015-ben Európába az a ciki, akinek egyáltalán rasszista gondolatok fordulnak meg a fejében, nem az, akinek más-más nemzetiségűek a szülei

- meg kell erősíteni a gyereket abban, hogy a külső jegyek nem a legfontosabb értékek egy emberben. Még akkor sem, ha szerencsés külsővel áldotta meg a sors.

- amikor a kisfiam kicsi volt, akkor volt, hogy jött oda, hogy a közösségi játszótéren azt mondták neki, hogy "te menj innen, mert barna vagy" és nem értette, miért zavarták el. Erre én nem dühvel reagáltam, nem osztottam ki a tanulatlan szülőt, aki az előítéletet elültette a másik kisgyerekben (mert a gyerekek iskolás kor alatt ilyet NEM maguktól találnak ki!), hanem elmagyaráztam a fiamnak, hogy ő külünleges. Az anyukája fehér, az apukája barna, ő pedig mindkettő- sokkal szerencsésebb :), legyen rá büszke.

- ahogy felnő, léehet erősíteni azt, hogy vágjon nyugodtan vissza- nem dühvel, hanem ésszel: akár azzal, hogy az előítéletes, korlátolt beszólogatóhoz képest neki "alanyi jogon" megadatott az a szerencse, hogy egyszerre több nyelvet hallhat, tanulhat szinte megerőltetés nélkül, hogy több ország lehet a hazája érzelmileg és jogilag is, hogy genetikailag/egészségügyileg lehetséges, hogy szerencsésebb, mint a csúfolódó társai- egyébként pedig tanuljon jól, sportoljon kiválóan és a tetteivel vághat vissza :)


A külföldi felnőtteknek szerintem sokkal nehezebb, hiszen afiam már itt nő fel, ide szocializálódik, anyanyelveként ismeri a magyar nyelvet.

A más külseje pedig nemcsak hátrány, hanem előny is lehet- bár még nem kamasz, már most is élvezi, hogy sokszorosan szerencsésebb helyzetben van a lányok körében, mint a kortársai.

2015. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
69%

Lehet, hogy nem vagy rasszista, viszont tudatlan igen. Ha a "félvér arabok meg a négerek=cigók" igaz lenne, akkor nem araboknak meg négernek hívnák őket, hanem "cigó"-nak. De ehhez nem kell agysebésznek lenni...

Mellesleg nem attól lesz valaki rossz ember, hogy "cigó" vagy sem, hanem attól, amit csinál. Érdekes, ha egy (fehér bőrű) magyar állampolgár gyilkolja meg az egész családját, akkor senki nem "rohadtmagyar"-ozza le...

2015. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Félig palesztin vagyok, bár nem budapesti, vidéki. Tudnék mit mesélni...nagyon nem egyszerű.
2015. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Légyszi mesélj! Két félig palesztin-félig magyar fiam van és én is szeretném tudni, mire számíthatunk, ha hazaköltözünk M.o-ra. A férjemet sokszor nézték otthon cigánynak, főleg, mert töri egy kicsit a magyart, de a gyerekek nem néznek ki félvérnek. Eddig semmi negatívat nem tapasztaltam.
2015. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ment a PM!
2015. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es: ne költözz haza. Nem könnyű az élet félvér gyermekkel. Sokkal többet kell kűzdeni a barátságokért, kapcsolatokért. Persze előfordul olyan, aki azért érdeklődik, mert félvér a kicsi, de az ilyen barátságok felületesek maradnak.
2015. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy a rasszizmust tematizálták a médiában, azzal jár, hogy ritkábban mondják a szemedbe az emberek az ellenérzéseiket, de mégis éreztetik, hogy kirekesztenek, lenéznek.
2015. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!