Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes a mai világba gyereket...

Érdemes a mai világba gyereket szülni?

Figyelt kérdés
...ahol minden a pénzrôl szól

2015. márc. 25. 17:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
56%
Te tudod, bár az emberiség nem fog kipusztulni, hogyha nem vállalsz.
2015. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam..
2015. márc. 25. 17:35
 3/40 anonim ***** válasza:
34%

Magadnak szülsz és nem a világnak, a te életed gyerekeidben folytatódik. Vonásaiddal születnek, átveszik szokásaidat, magadat látod bennük.

Az a kérdés, hogy tudsz-e áldozatot hozni értük?

https://www.youtube.com/watch?v=PHui_daSvMk

2015. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
68%
Igen sajnos ez van,de ez miatt nem szabad lemondani a gyerekről.
2015. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha el is tudod tartani felnőtt koráig!
2015. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%

"...ahol minden a pénzrôl szól"


- Ha ilyen közhelyeket elhiszel, akkor nem érdemes. Mégis mikor volt jobb? A hidegháború alatt? Vagy a két világháború során? A 19. században és azelőtt, amikor még nagyobb volt a szakadék szegények és gazdagok között, és a gyerek fogyóeszköznek számított a magas halandóság miatt? Ilyen hozzáállással már kihalt volna az emberiség.

2015. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
47%

te mit linkelgetel ide ilyen gagyi számokat??? ez nem videómegosztó oldal heló!!!

XD

2015. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk nem a pénzről szól minden! Nálunk Istenről szól minden! Mióta megtértünk, teljesen máshogy látunk mindent, Ő az első az életünkben! Aki a pénzre alapoz, az nem Istenre alapoz! Ő gondoskodik rólunk!

Hidd el, én is pont ezen gondolkodtam, amin te.. hogy minek szenvedjen szegény gyerek... ez a világ csak a szenvedésről szól... nincs pénzünk... miből? Majd, ha lesz pénzünk, esetleg akkor...

Na persze... ha ezzel a felfogással indultam volna neki tényleg szörnyű gyerekkora lett volna a gyereknek, nem jó már kis korban azt hallani, hogy így nincs pénz... úgy nincs pénz... nincs se a számlára, se kajára.. se semmire... ez van... ez élet? Igen, a világ nehéz, sok rossz, sok a nehézség, de Isten útján nem szűkölködik az ember!!!! Mióta megváltozott az életünk reményteljes életem van és boldog jövő elé nézek! Nem aggódok semmin, ha nincs befizetve a számla, majd belessz. úgyis megsegít az Úr! Ha Ő az alap, minden más hozzájön! És igen, tényleg mindig megsegít! Olyan boldog az életem, ezt kívánnám mindenkinek! Nagyon nem arról beszélek hogy nincsenek nehézségek.. van nehézség, van bántás, vannak óriások amiket nem lehet leküzdeni, csakis Istennel! Hálát adok az Úrnak, hogy szólt hozzám, adott egy esélyt egy boldog életre, ahol Őt szolgálhatom! Azóta élek igazán, így visszanézve az nem volt élet, mit én annak hittem.. És olyan jó az Úr... mindent megad, amire csak szükségem van.. még az utolsó hajam szálára is gondja van, szó szerint! Hívd Őt segítségül és minden megoldódik! Hidd el... ha szeretnél még kérdezni, írj nyugodtan privátot, segítek amiben csak tudok, mert mondom, pont ugyanígy voltam!

2015. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%

persze majd az úr ad zsét a számlára meg kajára hagyjuk már menny a szektáddal máshová majomkodni

XD

2015. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
83%

Mert règen èrdemes volt? Akkor sem volt mindenki, nemes ,gróf vagy tudom is èn mi...

Csak abból èltek amit megtermeltek,az pedig függöt az idõjàràstöl, ès így is lehet elvettèk..

Mikor egy jàrvànyos időszakban akàr a gyerekek 50% is meghalt...

Minden kornak megvannak a nehèzsègei mègis itt vagyunk, ha szüleink is így gondolkodtak volna...

Egyèbkènt is nem pènzèhessèg egy ilyen kèrdès felvetèse?

2015. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!