Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most fogom megkérni a barátnőm...

Huszi75 kérdése:

Most fogom megkérni a barátnőm kezdtem. Az előző házaságában felvett a volt férjével lakáshitelt. Bedőlt vele. Rám válhatnak az ő tartozását?

Figyelt kérdés
Ha a fèrje leszek, akor lehetséges hogy rajtam hajtják be az adósságàt, mivel nekem van bejelentett munkahelyem, neki meg nincs?
2015. márc. 27. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A házasság előtt bedőlt hitel őt terheli, szóval rajtad nem hajthatják be. Ha viszont vesztek pl. egy közös házat, az félig az övé, és ráterhelheti a bank a tartozást.
2015. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
elvileg nem, de írjatok házassági szerződést, akkor garantáltan be leszel biztosítva.
2015. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is, amit az első írt.

De ha mégsem, akkor érdemes házassági szerződést írni, és akkor úgy lesz, ahogyan szeretnétek, bárhogyan is rendeli a Ptk. a házassági közös vagyont.

2015. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem volt felesége vett fel hitelt anno, mielőtt elváltak. Az összes pénzt a nő költötte el, bútorok, minden nála maradt. Férjem még "jófejségből" a csaldi pótléktól kezdve, gyes stb mindet hagyott a nőnek, hogy fizesse abból a hitelt ( a gyerek velünk van). Eltelt pár év, úgy tudtuk hogy rendezve van az egész és kiderült, hogy nem fizetett semmit. 1 éve van bejelentett munkahelye a páromnak és elkezdték vonni a fizetéséből, mivel a nőn nem tudják behajtani....no komment... tőlem nem vonhatják az ő hitelét, de mivel tőle vonnak havi 40.000-et így ez minket is érint, főleg hogy nemrég született meg a babám és kva mérges vagyok hogy havonta 40.000-et fizetünk a nő helyett, és hó végén úgy kell tápszerre összekaparni a pénzt, ő meg csak röhög a markába....Egyébként ha összeköltöztök, összeházasodtok, vagy csak ott lesz a bejelentett lakcíme és simán kimehetnek foglalni oda is és ciki, ha mondjuk nem tudod igazolni, hogy azt a tv-t, mosoógépet stb te vetted.
2015. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem terhelik rád, de egyértelműen te is fizetni fogod, ha osszehazasodtok, hiszen a házasság alatt vagyonkozosseg van.
2015. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha a nő feketén dolgozik akkor nem lesz ilyen közös fizetés
2015. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Azt miért nem, utolso? Normális parnal közös kassza van. Ha egyik keresete x, a másik y, a hitel meg z, akkor kettejük jövedelme xy-z, ami pont ugyanannyi, mint x-z +y.
2015. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Attól, hogy feketén dolgozik a nő, attól még fizetni kell a havi részeletket, nem?
2015. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

igen de csak ha tudja.

ha nem tudja akkor viszont nem lesz miből levonni ha feketén dolgozik.

fekete munkával szerzett pénzt ugyanis nem terhelik levonások, még adózni se kell belőle.

2015. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!