Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom és a haverja mellett...

A párom és a haverja mellett felesleges harmadiknak éreztem magam. Normális volt a viselkedése?

Figyelt kérdés

Az este folyamán, nagyon sokszor előfordult, hogy a haverja mondott valami bizalmasabb infót egy harmadik személyről, ami a páromnak nem tetszett(mivel én nem tudtam róla korábban), és annyit mondott rá, hogy "folytasd ha már elkezdted, de ezt nem kellett volna". Úgy éreztem magam, mint egy idegen akinek semmit nem lehet elmondani. Nem az lenne a normális, hogy én lennék az a személy, akivel mindent megoszt a párom?

Másrészről viszont az is bennem van, hogy csak nem akarta elárulni azokat a bizalmasabb infókat, mert fordított esetben neki is rosszul esne. De így ahogy előadta a dolgokat, akkor is nagyon rosszul esett. Ti hogyan reagáltátok volna ezt le?


2015. márc. 28. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem gyakorira jönnék hőbörögni, elvileg azért párkapcsolat egy párkapcsolat, mert ketten vagytok benne és vele kéne talán megbeszélni, hogy most ezt miért így kellett.
2015. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez nem most történt, hanem régebben, és megbeszéltük, csak nem adott normális választ. Az ok, amiért ide is írtam, mert nem tudom kiverni a fejemből.
2015. márc. 28. 15:10
 3/18 anonim ***** válasza:
A barátság teljesen más típusú kapcsolat, mint a párkapcsolat. Van, amit ők ketten tudnak jobban megbeszélni, vannak olyan élményeik, amiknek te nem vagy része. Engem az ilyesmi nem zavar.
2015. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én sem árulok el mindent a házastársamnak csak azért ,mert házasok vagyunk. Elég fura lenne , ha minden kis bizalmas akár intim dolgot elmondanék, hogy "nézd drágám a Zoli elkapott valami gombát az aktuális partnerétől"...hát na, azért vannak határok.
2015. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az én képzeletemben a párom a legjobb barátom is. Szerintem ez a normális, máshogy nincs értelme. Az ugyanis édeskevés ha "csak" szeretjük egymást, de nem érezzük egynek magunkat.
2015. márc. 28. 15:37
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy valami olyan infót valakiről, amivel kapcsolatban az a valaki számít rá, hogy bizalmasan kezelik a barátai, a barátai nem osztják meg a partnerükkel. Persze, van ilyen.

Itt ez a "folytasd ha már elkezdted, de ezt nem kellett volna" kijelentés lekezelő, kellemetlen és felesleges is.

Ha már kifecsegte a haver, hát kifecsegte, legfeljebb utána négyszemközt megmondjuk neki, hogy "XY ezt bizalmasan szeretné kezelni, nem kéne elmondani senkinek".

Mert azért az adott helyzetben kicsit tényleg úgy jön le, hogy a haver jobban megbízik a feleségben, mint a saját férje. Meg mindenhogy kellemetlen így ebben a formában előadva.

2015. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyébként az nyilván természetes, hogy nem jelenti be a barátaival való beszélgetések tartalmát. Engem csak az bántott, ahogy lereagálta ezt az egészet amikor hárman voltunk. Mintha valami nem közéjük való idegen lennék, aki előtt vigyázni kell, hogy mit mondanak. Én soha nem éreztettem ilyet a párommal amikor az én barátaimmal voltunk.
2015. márc. 28. 15:40
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Te szándékosan nem akarod érteni, hogy a legtöbb embernek nem csak egyetlen egy emberi kapcsolatra van szüksége? Amúgy a legjobb barátok mióta "egyek"? Nekem ez már sok lenne, ha a párom rajtam akarna lógni és megsértődne, ha barátaim lennének.

Ha nincs probléma, akkor gyártani kell, ugye?

2015. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Részben igazad van, mert azért lekezelően nem kellett volna reagálnia főleg más előtt, viszont abban nincs, hogy a legjobb barátok "egyek" ez azért nem így van.

Azért mert a 3. személy locsi fecsi Magdi néni ,attól még nem jelenti azt, hogy esetleg benned jobban megbízik, mint a saját férjed, csak nem ismeri a magánügy fogalmát.

El kell fogadni, hogy vannak dolgok amik nem tartoznak másra csak akiről szó van benne és akinek ő személyesen elmondja. Neked se esne jól ha lenne egy barátnőd és elmondana mindent a férjének rólad, aztán legközelebb gondolkozhatsz , hogy vajon miért néz úgy rád...ha meg emiatt nem mondasz el a barátnőnek semmit akkor nem barátnő...szóval érted miért van, hogy nem mondunk el mindent.

2015. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azt most ti honnan veszitek, hogy én azt akarom, hogy ne legyenek barátai?
2015. márc. 28. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!