Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tanári munka mellett jut...

A tanári munka mellett jut idő a párotokra?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok és a párommal az együttélésünket kezdjük, miközben teljes állásban dolgozom földrajz-francia tanárként egy budapesti gimiben. A párom hivatalban dolgozik H-CS:8-17-ig, pénteken 14-ig (utána teljesen szabad), viszont nekem esténként és hétvégén készülnöm kell a másnapi óráimra és dolgozatot kell javítanom munkaidőn kívül. Egy héten 19 órát tartok, de ennél többet vagyok az iskolában, általában 9-től 15-ig. Általában éjfél után fekszem le és 7 körül kelek. Sokszor úgy érzem, az egész életem az iskola és a készülés körül forog. Esténként csak 1-1 film megnézésére van idő együtt. Senkinek nem kívánom azokat a dolgozathalmokat, amik otthon várnak. Pozitív oldala, hogy a nyaram viszont szabad és ha elrontok valamit senki sem von felelősségre (nincs főnök mint máshol). A párom nagyon segítőkész: az otthon végzett tanári munkámmal párhuzamosan elvégzi a házimunka nagy részét. Nem tudom meddig lehet ez működőképes.

Kedves tanárok, ti hogy oldjátok meg, hogy a tanári munka mellett a párotokra, a szüleitekre és a házimunkára is elegendő idő jusson? Segítőkész hozzászólásokat várok!


2015. márc. 4. 13:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mondjuk napi 4 órát tartasz átlagban. A többi időbe amíg a suliban vagy nem tudsz dogát javítani vagy készülni?
2015. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok tanar, de delutan 3-tol mit csinalsz, 5 napon keresztol?

Szerintem nem jol osztod be az idodet.

2015. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak jut ideje rám. Mondjuk ő trombita tanár, úgyhogy nem javít dolgozatokat, de helyette zenekarra jár, korrepetál. Sokszor irigykedem is rá, hogy milyen sok ideje van. :) Szeretnék én 6-7 órát dolgozni.

Ha valami plusz munkája van, amit haza kell hozzon, akkor abban vagy segítek (ha dokumentálni kell valamit) vagy csak simán békén hagyom míg dolgozik (kottázik).

Sok tanár ismerősöm van és a nagyja részének jobb a napi időbeosztása, mint nekem.

2015. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Bár én csak néhány évig tanítottam, de nem viszed egy kicsit túlzásba a készülést? Mennyi időt szánsz erre naponta? Ha gyereketek is lesz egyszer, még ennyi időtök sem lesz egymásra :( Valahogy jobban be kellene osztanod az időd 15-24-ig. Én annak idején fél 8-15 óráig voltam bent, aztán kb. 2 órát készültem másnapra.
2015. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
A szuleim tanarok, ok is sokat dolgoznak, de nem ennyit. Szerintem is rosszul osztod be az idodet.
2015. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy szerintem is az időbeosztásoddal van a gond, mert irodai munka mellett (amit napi 9-10 órában végeztem) volt még időm és erőm is mindenre.

Próbálj meg lyukasórákon javítani + áttekinthetőbb jegyzeteket készíteni az előadásaidra. Elég egyszer megírni egy jó emlékeztetőt, amit aztán évekig használhatsz.

2015. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám tanár, van ideje a 5 éves kistesómra és a 17 éves öcsémre is, közben tovább képzi magát egyetemen. Apukám 3 műszakba dolgozik rá is jut ideje. Neki van kis füzete és abba van megírva a tanrend, így ha újra mondjuk kilencedikeseket tanít nem kell újra mindent összeszedni hanem abban a füzetbe azépen össze van írva vázlatban az órai anyag és megjegyzésekben h épp mit lehet hozzá pl meghallgatni stb... persze készül de mégse kell annyit mintha semmiből kell összeírni.
2015. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
70%

Javítsátok együtt a dolgozatokat, könnyebb úgy. Megadod a párodnak a megoldó kulcsot és besegít.

Ha 3-ig vagy a suliban, gondolom 5 felé hazaérsz. Akkor egy adag mosást betehetsz, kiporszívózol(kb fél óra), mosdót/ WC-t/kádat kimosod (kb fél óra), felmosol(kb 10-20 perc lakástól függően). Legkésőbb fél 7-7-re ezek bőven megvannak. Egy gyors közös vacsora(rántotta) kb 20 perc alatt előkészülettel meg van, utána mosogatás, konyhapolc/pultok/tűzhely/mikró lemosása/kitakarítása. Addig a párod fürdik. Mikor végzett, utána te is lefürdesz. Kb fél 9 és megvacsoráztatok, megcsináltatok mindent, gyorsan még kiteregetsz. Végül közös film/romantika stb:P

Dolgozatot pl francia szódolgozatot tudsz javítani úgy is, hogy feladsz a gyerekeknek kb 20 perces egyedüli feladatot(szövegértés ás pár kérdésre válaszoljanak) miközben te kijavítod a szódogát(érdemes 10-15 szavasak íratni, abból úgyis kiderül, hogy ki készült rá). Ezeket gyorsan megtudod tenni. Nagyobb témazárókat hétvégente javítod ki. Érdemes nem íratni annyi dogát, feleltess pár embert, vagy hívd ki őket táblához és legyen ott a szódoga, 2 embert kihívsz, feladsz nekik 10 szót és írják a táblára, ezt 5X eljátszod egy órán(10 ember) következő órán megint így. Hidd el, fognak rá készülni is, és így megoldott a doga javítását is. Feleltetni egy-egy embert néha lehet(persze ne csak azt aki tudod hogy nem készül, mert az nem jó tanár!

2015. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

szia!


Én sokszor javítottam a suliban. Bár nekem a párom is segített sokszor (pl tollbamondás javítás, egymás mellé ültünk, egyszerre néztem kettőt.)

A készülés meg: egy idő után már biztos könnyebb, nekem is sok időmet elvette...Én még a felmérőket is itthon szerkesztettem, az összeset(!), mert cigány tanulóim voltak, és könnyebbet kellett nekik összeállítani, mint a hivatalos beadott dolgozatok!

Szóval megértelek...Segíteni viszont nem tudok.

Talán a dolgozatírásokat ütemezheted úgy, hogy jobban el legyen osztva a héten. Vagy több teszt jellegűt íratsz, azt könnyebb javítani, és esetleg más is segíthet benne.

2015. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%
Nálunk fordított a helyzet. Én vagyok irodista, a fétjem tanár. Hetente 27 tanórája van+ a helyettesítések. Elméletileg 32 órát kellene a suliban töltenie, de néha többet van ott. Emellett van napi átlag 2 magántanítványa. Mindezek ellenére segít a háztartásban, sem a gyereket, sem engem nem hanyagol el. Iskolai munkát nem nagyon hoz haza, mert inkább kijavítja a suliban. Szóval meg lehet csinálni, csak ne görcsölj rá. 😊
2015. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!