Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv. Ukrán állampolgárként ha...

Üdv. Ukrán állampolgárként ha magyarhoz mennék férjhez mennyi időn belül kaphatnám meg a magyar állmapolgárságit 16 itt élés és iskolavégzés után?

Figyelt kérdés
16 éve élek már Magyarországon,7 éves koromba hoztak át,és 8 évesen el is kezdtem az általánost,középsulit,tanfolyamot végeztem,tehát van bizonyítványom,személyim,lakcímem,adó és tb kártyám is mindenem,letelepedési engedélyem is van,és magyar felmenőim vannak.hallottam olyanról is hogy egy hónapon belül automatikusan kapok egy ideiglenest,majd idő közben a véglegest,de mennyi időn belül??
2010. febr. 17. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha magyar nemzetiségű vagy, akár egy év ittélés után is megkaphatod az állampolgárságot. Feltétel az, hogy igazolni tudd, hogy egy egyenesági felmenőd magyar állampolgár volt.

Ideiglenes állampolgárság nincs, de tényleg elég hamar megy az ügyintézés, ha minden szükséges iratot be tudsz mutatni.

Le kell tenned egy vizsgát állampolgársági ismeretekből (nem nehéz), illetve ha nem magyar az anyanyelved, akkor nyelvvizsgát is kell tenned.

Viszont az ukrán állampolgárságodról le kell mondanod, így Ukrajnában ezentúl külföldinek fogsz számítani.

2010. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2010. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Dehogy kell lemondania az ukránról. Hacsak az ukránok nem veszik el azét, akinek más is van, ezt nem tudom.

Ha meg magyar iskolában szerzett bizonyítványt, akkor vizsgát se kell tennie.


Egyébként itt van minden:


[link]

2010. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Hacsak az ukránok nem veszik el azét, akinek más is van, ezt nem tudom. "


Ukrajna nem ismeri el a kettős állampolgárságot, így ha egy ukrán állampolgár bármilyen más állapolgárságot szerez, automatikusan megsemmisül az ukrán állampolgársága.

2010. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hja, mindig tanul az ember.
2010. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
igyvan ukránoknál nincs kettős állampolgárság de sztem nem nagy veszteség h nem lesz l ukrán állampolgár :D
2010. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem magyar az állampolgárságom ezért megyek férjhez magyarhoz,3 éve együtt vagyunk és kinn dolgozik ausztriában,de én nem mehetek csak magyarként mivel ukrajna nem eu-s,vizsgát nekem már nem kell letegyek mivel irtam hogy itt végeztem az általánost bizonyítvánnyal rendelkezem,tanfolyamot is végeztem ,középsulit is.tudom igazolni is a magyar felmenőim,dédnagyanyámról megvan a magyar papír.az ukrán állampolgárságot pedig nem sajnálom,semmi közöm már ahhoz az országhoz,7 éves korom ota nem jártam ott,és nincs is eszemben,senkim sincs már ott aki érdemleges,tudom hogy ott ellenzik a kettős állampolgárságot nincs is eszemben,nincs rá szükségem,nem viszem semmire vele.minden szükséges papirom megvan a kérvény beadásához,engem csupán az érdekel hogy ne éveket kelljen várnom akkor is ha férjhez megyek magyarhoz,tudomásom szerint automatikusan jár,és arra vagyok kiváncsi hogy ez igaz-e ?
2010. febr. 17. 22:31
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

"Nem magyar az állampolgárságom, ezért megyek férjhez magyarhoz"

Szóval te csak az állampolgárság miatt mész hozzá szerencsétlen emberhez? Ez eléggé szemét dolog, és ha tényleg így van, te egy számító kis dög vagy. Remélem csak én értek félre valamit és nem ez az igazság.

2010. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hát ku...-ra félreértetted nem vitás,ha minden igaz irtam már a fentiekben hogy 3 éve vagyunk már együtt barátommal,és ausztriában melozik de én nem tudok kimenni hacsak el nem vesz és meg nem kapom az állampolgárságit de nem akarjuk elkapkodni se épp ezért tettem fel a kérdést hogy valoban igaz-e az hogy automatikusan megkaphatom az állampolgárságit,és csak azért hangsulyoztam ki hogy magyarhoz mert az első válaszoló nem értette konkrétan a kérdésem....

másrészt pedig a válaszod abszolút nem a kérdésre válasz,harmadrészt pedig sokszázan választják ezt a megoldást,negyedrészt pedig semmi közöd nem lenne hozzá ki mit és hogy és milyen megoldást választ hogy jobb körülményeket alakithasson ki magának ! egyébként meg van is mit sajnálni ! csáo

2010. febr. 22. 21:48
 10/13 A kérdező kommentje:
ja és nem ártana körültekintőbben átolvasni a kommenteket hamár idetolod a képed !
2010. febr. 22. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!