Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv. Ukrán állampolgárként ha...

Üdv. Ukrán állampolgárként ha magyarhoz mennék férjhez mennyi időn belül kaphatnám meg a magyar állmapolgárságit 16 itt élés és iskolavégzés után?

Figyelt kérdés
16 éve élek már Magyarországon,7 éves koromba hoztak át,és 8 évesen el is kezdtem az általánost,középsulit,tanfolyamot végeztem,tehát van bizonyítványom,személyim,lakcímem,adó és tb kártyám is mindenem,letelepedési engedélyem is van,és magyar felmenőim vannak.hallottam olyanról is hogy egy hónapon belül automatikusan kapok egy ideiglenest,majd idő közben a véglegest,de mennyi időn belül??
2010. febr. 17. 21:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megkaptad a választ a kérdésedre: NEM kapod meg automatikusan a magyar állampolgárságot, mivel az Magyarországon nem jár. Ha beadod a kérvényt, és minden szükséges papírt csatolsz hozzá úgy, hogy abba ne lehessen belekötni, akkor viszont pár hónap (max. egy év) után megvan.

2010. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszöntem! erre voltam csak kiváncsi semmi körítés !
2010. febr. 24. 15:09
 13/13 anonim ***** válasza:
Jól mondták, ideiglenes állampolgárság nincs, viszont az ügyintézés elég gyors, és mivel már ennyi ideje itt élsz és magyar lesz a férjed, meg fogod kapni. Ha nem lennél magyar nemzetiségi (nem lenne magyar felmenőd), akkor kellene sokkal tovább várnod. És az is igaz, hogy Ukrajna nem ismeri el a kettős állampolgárságot, így amikor magyar állampolgárrá válsz, az ukrán megszűnik. Ezzel elveszted a jogosultságaidat abban az országban, de megkapod a magyarokat.
2010. febr. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!