Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni apukámat a cigizésről, ivásról?

Figyelt kérdés
Sajnos apukám gyakran jár kocsmába. Iszik, cigizik. Régebben szinte naponta részeg volt, aztán kórházba került. Azóta sokkal kevesebbet iszik, szinte csak kávézik. De naponta 1 doboz cigit elszív. Van biztos munkahelye, a fizetése átlagos. Nagyon szeretem és aggódom érte, ezért szeretném, ha leszokna véglegesen az ivásról és a dohányzásról. Tudom, hogy nem az én dolgom ezt megtenni, de nagyon aggódom érte. Ő az egyik legjobb apuka (ha az ivást nem nézzük). Ha valamit kérek tőle, megkapom. Többször is elvisz vacsorázni. Sajnos anyukámmal nincs már együtt, de még mindig szereti. Az életét adná értem. Én vagyok neki a legfontosabb. Szóval ha valaki tud valami jó módszert a leszokásra, kérem írjon. Nem kritizálást kérek, csak segítő válaszokat.

2015. ápr. 6. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg o lenne a legjobb apuka, nem inna. Neked is csak azert tunik annak, mert barmit kersz, megkapod - kiveve hogy normalis csaladban elhess.


Hogy a kerdesre is valaszoljak: te semmivel nem tudod 'leszoktatni', ha o maga nem akarja. Barmivel probalkozhatsz, ezt neki maganak kell meglepni.

2015. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos amíg ő maga nem dönti el fejben, hogy le akar szokni, addig nem tudsz mit tenni.

Elmondhatod neki ezeket, amit leírtál (hogy aggódsz érte, mert nagyon szereted, fontos neked, félted az egészségét stb.), és kérd, hogy gondolkozzon, nem szeretne-e megpróbálni leszokni. A többi már az ő döntése.

2015. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A pia neki a legfontosabb, nem te. Az életét meg a piáért fogja adni. De nyugi, a pénze a tied lesz.
2015. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha így szereti az apját nemhiszem hogy sza.r apa lenne, ha már nem iszik annyit csak hébe hóba az nem gond,nyilván megviselte, anyukád elvesztése, de ezt azzal szeretné kompenzálni hogy megvesz neked amit tud.A többiek leírták, nagyon te nem fogsz tudni neki segíteni,ezt neki kellene elhatározni.
2015. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat.
2015. ápr. 6. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélgess vele erről. Mondd el, hogy aggódsz a sok cigi miatt és nagyon örülsz hogy már kevesebbet iszik. Szeretnéd, ha folytatná a káros szenvedélyek abbahagyását.

Úgy tűnik, sok időt töltesz vele, jó a kapcsolatotok. Szerintem hallgatna rád, és biztos mélyen elgondolkodna, hogy meg akarja-e érni a te esküvődet, vagy hogy lássa majd az unokáját.

Bizonyára nehéz neki ilyen problémákról a gyerekével beszélgetni, de ha érzi hogy szereted és mellette állsz, az erőt adhat.

Sok sikert nektek!

2015. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. ápr. 6. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Látszik hogy nagyon szeretitek egymást minden ellenére és ez nagyon szép.

Szerintem mond el neki hogy mit gondolsz, hogy aggódsz érte és szeretnéd ha letenné nehogy valami baj történjen.

Jó ilyet is olvasni az oldalon:)

2015. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!