Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem költözhetek kollégiumba?

Nem költözhetek kollégiumba?

Figyelt kérdés

Budapesti egyetemen tanulok, napi kb 3,5 órát töltök utazással, hajnali 5-kor kelek, munka miatt este 11 előtt ritkán érek haza (egy kis városban lakok, vonattal + metró + villamossal járok be).

Keresek annyit, hogy a kolit és egyéb költségeimet egyedül állni tudjam, viszont az albérletet már nem.

Most van a következő félévre való jelentkezés, felvetettem itthon az ötletet, nagyjából nekem estek, majdhogynem kirúgtak itthonról, ha ennyire menni akarok menjek azonnal.

Párom kijelentette, ha kollégiumba megyek, akkor elhagy, mert azok koedukáltak, valakivel szerelembe esnék és elhagynám.

Valószínűleg nem vennének fel, mert "túl közel" lakok, de én szeretném megpróbálni, viszont itthon kitesznek ezért (kell pár igazolás, ami miatt feltétlenül tudnának róla) és nem célom a rossz viszony kialakítása sem.

Fogalmam sincs mit tegyek, szabadulni akarok itthonról, de lelki támogatás nélkül (és hogy nem biztos a "siker") nem merem bevállalni.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2015. ápr. 8. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Vállald be, ne függj másoktól. A te életed, ha elcseszed te fogod viselni a következményeit, nem más.
2015. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mit csinálnék? Mivel ismerem magam, és tudom, hogy

1. lusta lány vagyok

2. gyűlölöm ha bárki is érzelmileg akar zsarolni


Szóval én ezért tuti mennék kollégiumba. A szülők idővel majd megbékélnek. A barátod meg ha ezért elhagy mert kollégista leszel, akkor nem kár érte. Végül is jobban is jársz mert legalább nem pazarolsz több évet feleslegesen a barátodra. Bár én ha így fenyegetőzne, meg mondanám neki, hogy nem kell megvárnia míg kollégiumba költözök, akár azonnal távozhat, mert ha nem bízik bennem akkor nincs a kapcsolatnak értelme.

2015. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is megpróbálnám a kolit. Van az igazolások között olyan, ami szoctámhoz nem kell? Mert ha nincs, nem kell feltétlenül elmondani, hogy a kolihoz kéred, ráérsz akkor, amikor már megkapod a kolit (ha nem kapod meg, úgyis mindegy.)

Pároddal kapcsolatban egyetértek előzőekkel, az érzelmi zsarolás nálam is válóok.

2015. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez volt nálunk is. Menjél koliba. Csak aludni jársz haza, ez nagyon fárasztó. Értékes dolgoktól veszi el az időt. Majd beletörődnek. Előbb vagy utóbb el kell engedniük. Nem a világ végére mész és akár minden hétvégén hazamehetsz.

A barátod: vele nehezebb lesz elfogadtatni, de nem mehetsz zárdába. Bizalom.

Ha nem léped meg, egy életre benned maradna a tüske, hidd el. A szüleid meg majd megbékélnek vele.

A koli a legjobb dolog vagy a legrosszabb dolog is lehet az életedben (attól függ kikkel laksz együtt). Mindenképp lépd meg.

2015. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Többen együtt nem tudtok albérletbe költözni, ha nem sikerül a kolesz? Bocs, nem tudom, de mennyibe kerül most a kolesz havonta?
2015. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"nagyjából nekem estek, majdhogynem kirúgtak itthonról, ha ennyire menni akarok menjek azonnal"

Érdekes szülők, jó hogy nem kötnek láncra mint egy kutyát.


"ha kollégiumba megyek, akkor elhagy"

Egyszer mondana nekem valaki ilyet, úgy repülne hogy a lába nem érné a földet.

2015. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi egy kolesz szoba, de egy albérletben általában rezsivel (internet, mosópor stb benne volt nekünk) együtt kb 35-re kijössz. Max.

A többi költség meg a koliban is meglenne.

2015. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!