Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El költözhetek 17évesen...

El költözhetek 17évesen valamilyen módon a barátomhoz? (szüleim nem engedik meg) már ha lehet az ilyet szülőnek nevezni.!

Figyelt kérdés

Mindent megcsinálok itthon,segítek anyáméknak,jó tanuló vagyok és még a testvéreimre is vigyázok rengetegszer de soha nem csinálhatok semmit,nem mehetek sehova,meg zsarol hogy ha ezt meg azt nem csinálom meg akkor nem mehetek el a barátomhoz és én mindig megcsinálom amit mond..ma később jöttem haza,meg is violt beszélve hogy az ötössel jövök haza de én írtam neki hogy autóval jövök a barátommal meg az apukájával és 18óra fele értem haza és ezért nem mehetek holnap a barátomhoz..én ezt már nem bírom (barátommal már 2éve és 3hónapja vagyunk együtt) 3hónap múlva leszek 17éves ! Mit tudnék tenni hogy elköltözhessek a barátomhoz ?


16/L



2014. ápr. 4. 19:24
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
98%
Semmit.
2014. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
93%
18év alatt a szüleid a gondviselőid, az ő engedélyük nélkül elméletben nem költözhetsz el.
2014. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy az 1.válaszoló ennyire megértő és próbál segíteni..!
2014. ápr. 4. 19:30
 4/54 anonim ***** válasza:
92%

Semmit!

Ahogy írták, 18 év alatt anyukádék a gondviselők. Örülj neki, nem értem, miért érzed magad készen egy költözésre. Ha borúlátóan közelítjük meg a helyzetet...és ha mégsem köttök ki, és szakítás lesz a vége? Akkor onnan hova és miből költözöl el? Akkor aztán kellemetlen anyuékhoz vissza költözni. Plusz ha odaköltözöl barátodhoz, nem várhatod el, hogy a szülei ingyen eltartsanak. Minimum a folyamatos besegítés a házimunkába, és illik adni valamennyit az összköltségbe. Ne akarj túl korán felnőni, és ezt jóindulattal írom!

2014. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
57%
sorry, elírtam..jöttök ki
2014. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, az 1. teljesen jól mondta, semmit sem tudsz tenni, hogy a barátodhoz költözhess.

(Valaki majd biztosan fogja írni, hogy gyámhatósági engedéllyel lehet 16 éves kortól házasodni, - igen, de NYOMÓS indok kell hozzá, és az, hogy vigyáznod kell a testvéreidre, és meg van szabva, hányra kell este hazamenned, NEM indok).

2014. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
2.válaszoló de már annyira elegem van..ők semmit se csinálnak anyám annyit csinál hogy 12óra fele felkel megfőz eszik és alszik tovább én suliba vagyok haza jövök és mindent megcsinálok amit épp kell és még csak heti 1x se mehetek le a barátomhoz ! Ma is azért maradtunk bent hogy a barátom vegyen nekem is meg magának is ruhát ugyanis anyámtól már azóta amióta a barátommal együtt vagyok nem kaptam anyámtól semmi ruhát a barátom szokott nekem venni ruhákat,cipőt is ő vesz nekem és suliba reggelire is ő ad pénzt mert anyámtól nem kapok..!
2014. ápr. 4. 19:47
 8/54 A kérdező kommentje:
Amit utoljára írtam az szerintem elég nyomós ok !
2014. ápr. 4. 19:49
 9/54 A kérdező kommentje:
Pedig kapja a családit is meg a gyerektartást is utánam de egy forintot nem ad annak érdekébe hogy legyen kajám ruhám meg cipőm felőle akár ruha nélkül is mehetnék iskolába meg akár éhen is halhatnék !
2014. ápr. 4. 19:51
 10/54 anonim ***** válasza:
67%

+16 évesen már vállalhatsz diákmunkát, itt a nyár, ilyenkor akad egy csomó!

Én nem élnék vissza a barátom kedvességével, hogy öltöztessen és etessen.

Van, hogy én is megszorulok, ha kölcsön is kell kérnem átmenetileg egy kis pénzt, úgy ég az arcom, mint a bőr, és azt a pénzt úgy veszem át, mintha a magyar koronát fognám. Nekem ez a pár alkalom is rettentő ciki, és alig bírom kivárni, hogy vissza adhassam!

Ha egy ilyen életre kezdesz berendezkedni, akkor elkényelmesedhetsz másrészt meg folyamatosan függni fogsz a párodtól.

2014. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!