Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az h az unokák...

Miért van az h az unokák ápolják, gondozzák a nagyszülőket akkor is ha él a szülő?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésben olvastam itt,meg halottam itt-ott(munkatársak,ismerösök) h a nagyszülőt az unokának kellett magához vennie,gondoznia,vagy pénzel támogatni,,fizetni az öregek otthonát,stb... Pedig a szülők is élte még.


nem értem miért a fiatalnak raknak egy ekkora terhet a nyakukba,mikor él a nagszülő a gyereke,neki lenne kötelessége gondozni.


Sőt,olyat is olvastam már h a nagyszülő perrel fenyegeti az unokát ha nem segit neki. Miért nem a gyerekét?


2015. ápr. 9. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csalàdja vàlogatja. Unoka vagyok, szerettem volna mamàm magamhoz venni, de keresztanyám nem engedte, mert ő érezte kötelessége. Erején felül vàllalta. Segìteni akartam. Amit mamàmtòl kaptam gyerekkoromban szerettem volna visszaadni apám helyett, mert rá az alkoholizmus miatt egyáltalán nem lehetett szàmìtani.
2015. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Mert a gyerek érzelmileg könnyebben befolyásolható, és már nem emlékszik arra, hogy a drága nagymami milyen csapnivaló szülő volt...
2015. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Az egyik nagymamám 5 éves koromban halt meg, a másik 16 éves koromban. Hozzá az utolsó 4-5 évben minden héten mentem legalább 3×. Hétvégén mindig vittem neki enni, beraktam a mosnivalót, kitakarítottam, stb.

Nővérem sosem ment, ha igen, akkor csak nagyon ritkán és akkor is velem. Viszont, nem sokat segített.


A szüleim "sosem értek rá". Mondjuk ők még gyereket nevelni sem. Jelenleg meg unokázni sem "érnek rá" sosem.


Ők azt kapják, amit ők adtak: szeretet otthont, ha oda kerül a dolog.

A nővérem abszolút elfordult tőlük (megvan az oka rá), én még nagy nehezen, de tartom magam.


Férjem családjában az időseket mindenki segíti, ahogy tudja. Cserébe az idősek is ott segítenek, ahol tudnak.

2015. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az elsővel. Az én szüleim sem volta egy minta szülők gyerekkoromban. Tudásukhoz/erejükhöz mérten próbáltak számomra mindent megadni de... mondhatni kora érett felnőtt lettem.

A nagyimmal remek a kapcsolatom, mindig sűrűn látogattam és segítettem neki a ház körül. Így jelenleg azon igyekszem hogy hozzáköltözzem és segítsek neki. (egyedül él, nem rég halt meg az élettársa)

Nem érzem tehernek, hiszen rengeteget köszönhetek neki. El sem tudnám képzelni, hogy ne legyek mellette mikor szüksége van rá. És én biztos SOHA nem adnám be otthonba, ellentétben néhány gyerekével...


Az a része a kérdésednek, hogy a nagyszülő perrel fenyegeti az unokát, hát azért az elég merész. De biztos ennek is megvan az oka csak úgy nem lehet perrel fenyegetőzni, úgy hogy a fenyegetett megijedjen tőle. Hacsak nem sáros ugyebár valamiért, és a nagyinak nagyon is joga van ilyen elvárásokat támasztani... de mindegy nem akarok feltételezésekbe bocsátkozni.

2015. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt látom egy csomó helyen. De nálunk például nem így van.
2015. ápr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!