Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz hogy 32...

Tényleg ennyire gáz hogy 32 évesen anyámmal lakom?

Figyelt kérdés

Már 19 évesen elköltöztem otthonról, de mikor elváltunk a férjemmel-2 éve-visszaköltöztem. Apukám sajnos meghalt, így anya egyedül maradt, a számlákat alig tudta fizetni. Azért költöztem haza, hogy:

1, anya ne legyen egyedül

2, segítsek neki anyagilag

3, én se legyek magányos

Tényleg ennyire elitélendő?

32/N


2015. ápr. 15. 02:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Mert erdekel masok velemenye?
2015. ápr. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az zavar hogy már mindenki ezzel idegesít.
2015. ápr. 15. 02:22
 3/21 anonim válasza:
70%
jó ég ki találta ki ezt hogy gáz? az a gáz aki ezt terjeszti.a mai világban anyagilag sem éri meg sőt nem is lehet egy normál keresetből házat fenntartani egyedül.arról nem is beszélve aki tartósan munkanélküli.50évesen sem gáz.az a gáz hogy egy átlag bérből nem lehet lakást bérelni és enni is,vagy ez vagy az.csak párban.
2015. ápr. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek az előttem szólókkal. Egyáltalán nem gáz, ne hagyd magad felidegesíteni, lehetőleg ne is foglalkozz ezekkel. Nagyon is becsülendő, hogy segítesz anyukádnak.

Fogalmuk sincs a helyzetedről, csak rosszindulatúak és buták (általában egy kalap alá veszik a "szülőn való élősködés", "önállótlanság", "nagy gyerek", "sikertelenség" fogalmával). Kívülállóktól ne számíts túl nagy együttérzésre, azonban, ha egy közelebbi barátod is ellened lenne, nem árt számára egy kis felvilágosítás.

2015. ápr. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Szintén ugyanígy élek, mint Te, kérdező, csak idősebb vagyok kissé.

Jobb ez így valóban, csak amikor majd megint lesz valakid, az én anyámhoz hasonlóan a tiéd is megtesz mindent, hogy ne tudj célba érni...

Egyedül hagyni nem akarom, a bunkó testvéreim nem segítenek.

Remélem a Te anyukád megértőbb az enyémmel szemben.

Amúgy ma Magyarországon semmi sem gáz, aki erre azt mondja, annak gáz minden, csak hogy tudja a mellkasát dörömbölni, meg egy majom.

2015. ápr. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 15. 04:31
 7/21 anonim válasza:
29%

Gáz lehet olyan gáz emberekre akárcsak fél percet is elpazarolni,

aki azt mondják, hogy az gáz.


Talán kevesebbszer kell hallgatnod erre a szituációra a "gáz" szót, ha

a legközelebbi "hol/kivel laksz" kérdésre elsőnek nem a "hol-t és a kivel-t"

válaszolod meg, hanem a "miérttel" kezded.


Lehet, hogy sajnálatból mondják, vagy mert ők nincsenek jóban a saját szüleikkel,

vagy mert ölükbe hullott egy kisebb vagyon és megtehetik a külön lakást/házat.

Vagy azért, mert az agyuk helyett a nemiszervükkel gondolkodnak.


Ne is vedd észre az ilyen negatív embereket, mert még a végén megárt az egészségednek!

2015. ápr. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Csak ha ismerkednél valakivel netalán össze is bútoroznál lenne furcsa.

Mondjuk én igénylem a külön életteret, külön lakást a szülőktől csak nagyon végszükség esetén költöznék hozzájuk, de ez én vagyok, más gondolkodhat máshogy amiatt nem fogom elítélni.

2015. ápr. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Régebben én is megkaptam ezt olyasvalakitől, akinek anyuci megvette a lakást (mert meg tudta venni), én nem irigykedtem, ő kezdte el a témát a "gáz hogy nem külön élsz" mondattal és akkor még nem tudtam, hogy neki anyuci vette a lakást, így könnyű volt számára mást "maga alá nyomni", sokaknak ez ad erőt egyébként hogy érezhessék magukat valakinek...
2015. ápr. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha külön mennél, akkor meg az lenne a baj,hogy minek szórod a pénzt feleslegesen albérletre, na, meg hogy magára hagyod az anyádat a bajban. Ha lakását vettél volna, szintén. Ha alád tolják/örökölsz, na, azt nem is írom le. Tudom, mondani könnyű, de ne foglalkozz azzal, hogy ki mit magyaráz. Ilyenkor meg kell neki mondani, hogy foglalkozzon a saját dolgaival és amíg nincs a Te helyzetedben, addig nincs joga ahhoz, hogy véleményt formáljon az életedről. Egyébként: aki ilyen nyíltan belepofázik a másik életébe, és kéretlenül mondja a magáért, annak kivétel nélkül van valami saját nyomora, amit csökkenteni akar azzal, hogy mást úgymond, maga alá nyom. Ha ismered a helyzetüket, nyugodtan vágj vissza hasonló stílusban Ha nem hagyod magad, akkor le fog szállni a témáról, és mást fog megtalálni a gonoszkodásával.
2015. ápr. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!