Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz hogy 32...

Tényleg ennyire gáz hogy 32 évesen anyámmal lakom?

Figyelt kérdés

Már 19 évesen elköltöztem otthonról, de mikor elváltunk a férjemmel-2 éve-visszaköltöztem. Apukám sajnos meghalt, így anya egyedül maradt, a számlákat alig tudta fizetni. Azért költöztem haza, hogy:

1, anya ne legyen egyedül

2, segítsek neki anyagilag

3, én se legyek magányos

Tényleg ennyire elitélendő?

32/N


2015. ápr. 15. 02:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
Ebben semmi gáz nincs.
2015. ápr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
63%
Szerintem sincs benne semmi gáz. Én is így vagyok. Anyagilag jobban jövök ki, nem adtam el a bankoknak a leendő gyerekeimnek a lelkét is egy hitellel. A magány persze nem épp jó érv, mert gondolom nem édesanyáddal szeretnéd leélni az életedet, tehát valami kapcsolat(féle) azért mégiscsak jobb a magány ellen.
2015. ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Szép dolog! Szerintem egy férfinél elítélendőbb lehetne.
2015. ápr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem gáz.

Hasonló életkorú vagyok, és én is anyámmal lakom hasomló okokból. (Csak én nem költöztem még el soha - csak külföldre, ösztöndíjjal, de az ugye már kezdetben ideiglenes volt)

Annyi "szerencsénk" van, hogy kellően szeparáltan tudunk élni egy fedél alatt - ha "csak" egy szobám lenne anyámé mellett, az azért zavarna.

Viszont abban az egyik előttem szólónak igaza van, hogy ha találnék valakit, akivel együtt akarnék élni, a változás biztosan nagyon megviselné anyámat - de addig is jobb neki így.

Azt hiszem, akik fiatalon különköltöznek, hajlamosak lebecsülni azokat, akik nem teszik meg, pedig egy fedél alatt maradni a szülőkkel, és úgy elérni, hogy felnőttként, egyenrangú partnerként kezeljenek, éppen olyan nehéz, mint elköltözni - sok diplomácia és türelem kell hozzá:)

2015. ápr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, tudod, hányan kényszerülnek a szüleikkel élni anyagi okokból? Aki elítél, annak egy átlagbér zsebpénz, vagy valahonnan olyan tartalékai vannak, amiből nem probléma a megélhetés, vagy túl fiatal, munkát tekintve mázlista, esetleg a feneke alá tesznek mindent, és nem tudja, milyen mindenért megküzdeni önállóan, de minden esetre soha nem volt nehéz helyzetben...


A lakások ára nem nagyon megy lejjebb, az albérlet se olcsó, 30x évesen az ember már nem szívesen költözik össze diákokkal (és ők se idősebbekkel), a devizahiteles balhék óta a magánemberek bizalmatlanabbá váltak a hitelekkel szemben.


Ne foglalkozz az ítélkezőkkel. Én 30 éves vagyok, és hasonló a helyzetem. Ez van.

2015. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon egyszerű leszerelni az embereket: nem én lakom anyámmal, ő lakik velem. Ennyi. Régen is együtt élt 3-4 generáció.
2015. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16%
Gáznak nem nevezhető, viszont mindenkinek meg van a maga élete és 32 évesen nem anyukáddal kellene lakni. Attól segíteni, támogatni lehet.
2015. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
41%

Nem gáz, de az okok kicsit neccesek.


Az, hogy segítesz anyagilag, az oké, azt messziről is lehet tenni. De ha esetleg megismerkedsz valakivel (vagy anyukád ismerkedik meg valakivel), akkor már nem számít, hogy az egyikőtök magányos marad?

2015. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
44%

Őszintén? Az.

Támogatni akkori s lehet, ha nem élsz vele. De te azért nem mégy el a mamahotelből, mert kényelmes és "nem vagy magányos". Ami azt jelenti, hogy nem tudsz leválni. Ami eléggé megnehezíti a normális életet és kapcsolatok kialakítását, ha nem lehetetlenné teszi.

2015. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ASDLKW ADSLKAW ***** válasza:
NEM! Sőt légy büszke arra, hogy nem hagytad magára, azt aki téged pelenkázott, felnevelt, mint manapság sok köcsög.
2015. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!