Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nagy házában alakított...

Szüleim nagy házában alakítottunk ki 16 éve egy szintet magunknak, férjem ma mondta, hogy ő "hajléktalan", mert semmilye sincs, mi tényleg hajléktalannak számítunk?

Figyelt kérdés

Gyerekeink is ide születtek, hely van bőven, teljesen külön vannak a szintek, nem szólnak bele semmibe a nagyszülök.

Nekem rosszul esik, hogy a szüleim szép házának általunk gyönyörűen kialakított szintjén lakunk és a férjem azt mondja, hogy ő hajléktalan.

Mindezt a mérge is mondatja vele, mert az utolsó pillanatban vitték el az orra elől azt a házat amit szeretett volna megvenni :( .


2015. ápr. 15. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Megértem, hogy így érez, egy férfinak fontos, hogy maga teremtse meg az otthont, vagy legalább közösen , de csakis TI ketten. Szerintem nem hálátlanságból mondta, egyszerűen frusztrálja ez a helyzet, még akkor is ha nagyon jóban vagytok szüleiddel...
2015. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés az, hogy az a csodás szint amit kialakítottatok kinek a nevén van. Ha a férjed és a te neveden fele-fele arányban akkor nem érezheti magát hajléktalannak, végül is van egy fél tulajdonrésze.

Viszont ha a szint továbbra is a nagyszülők tulajdona, csak ki éppen oda költöttétek a pénzeteket, akkor végül is igaza van a férjednek. Neki semmije nincs, semmit nem tud felmutatni. Ha egyszer a szüleid meghalnak, mindent te örökölsz (ha vannak testvéreid akkor közösen a testvérekkel együtt) a férjed ebből semmit nem lát.

2015. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Azért "hajléktalan", mert ha a szüleid neadjisten kiraknak titeket, akkor nincs hova menni. A saját házából meg senki nem fogja kirakni az istenért sem.

És ahogy egy másik válaszoló írta, a férfinek van egy ilyen fajta tekintélye, hogy megteremt mindent a családjának.

2015. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hajléktalan, akinek nincs hol laknia életvitelszerűen. Csak azért nem vagytok hajléktalanok, mert nincs ingatlanvagyonotok.
2015. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
akkor aki albérletben lakik az is hajléktalan?
2015. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem hajléktalan, csak nincs tulajdona.
2015. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hajléktalan, de ismerős z érzés. Én sem érzem otthonomnak ahol lakom
2015. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám, ha ennyire hajléktalannak érzi magát, akkor miért ment bele ebbe a szintátalakítós, szüleid házába költözős dologba?
2015. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd magadra, az én férjem is ezt szokta mondogatni, nagyon nehéz lebeszélni erről a hülyeségéről.

Az ő családjukban az a módi, hogy mindenkinek saját lakása van - a legtöbb hitelre vette vagy örökölte, anyjáék egy 1,8 milliót érő! putriban laknak, de legalább a sajátjuk, ugye...

Mi albérletben élünk, és ő is azt fújja hogy értéktelen, hajléktalan balfék, mert még egy lakása sincsen...

Sajnos jönnek az embernek ilyen kialakult agybajai, ne foglalkozz vele, miket beszél.

Ha egyébként nincs olyan baj, ami miatt költözni akarhatna, akkor csak az egoját sérti, hogy nem ő vett magának saját házat.

2015. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!