Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan működik hivatalosan,...

Hogyan működik hivatalosan, ha a párom gyermekének a gyámja szeretnék lenni? Milyen jogokkal, kötelességgel jár, illetve később lemondható-e a gyámság?

Figyelt kérdés
Hogyan működik ez a gyámság? Jó lenne, ha én is tudnám intézni a gyerek hivatalos ügyeit, iskola, okmányiroda stb., de nem tudom ezt hogyan lehet elintézni, milyen papírok kellenek hozzá és mivel jár. Ha a gyámja vagyok az rokoni kapcsolatnak minősül, később örököl utánam, lemondható?
2015. ápr. 16. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szülői felügyelet és a gyámság egymást kizáró intézmény, ha a kiskorú szülői felügyelet alatt áll, vagy a szülői felügyelet alá kerül, nincs helye gyámrendelésnek.
2015. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amire az utolsó soraidban gondolsz, az az örökbefogadás.

Ehhez a külön élő szülőnek le kell mondania a jogairól.

Esetleg egy kéttanús meghatalmazás?

Az iskolában pedig meg lehet beszélni az igazgatóval, osztályfőnökkel.

2015. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kicsit macerás a dolog. Az anyukát évek óta nem láttuk, párom viszont sokszor úgy dolgozik, hogy nem tud mindent intézni és ezeket a hivatalokat nem is igazán neki találták ki:). Az okmányirodában az ügyintéző kérdezte legutóbb mikor megint belefutottam egy olyan helyzetbe, hogy nem tudtam intézkedni helyette, hogy miért nem intézzük el a gyámságot. Igazából eddig nem gondoltam erre, de eddig nagyon nem is kellett semmit intézni. Nem örökbe fogadni akarom, azt nem is lehetne, mert ahhoz az anyának le kellene mondania róla szerintem. Ha a gyámja lennék ugyanúgy lehetne intézni a dolgait, csak nem tudom ez hogyan intézhető el.
2015. ápr. 16. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyámja nem lehetsz. Vagy örökbe fogadod, vagy a párod ad meghatalmazást az ügyintézésre.
2015. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól írják. Gyámja nem lehetsz. Viszont a gyermek apja, írhat neked tanúkkal aláírt igazolást, amiben meghatalmaz, hogy a gyermek ügyében eljárhass. Örökbe fogadni sem tudod amíg az édesanyja írásos dokumentumokkal nem mond le a gyermek jogairól.
2015. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!