Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy megkedvelje...

Mit tehetnék, hogy megkedveljem a párom kislányát, ha már a hangja is idegesít?

Figyelt kérdés

A párom kislánya 6 éves és nála akaratosabb, hisztisebb és neveletlenebb gyerekkel még nem találkoztam. A párommal fél éve költöztünk össze, azóta minden második hétvégénk egyenlő a káosszal. Próbáljuk kicsit fegyelmezni a lányát, de erre ez az idő nem elég.

Próbáltam őt megszeretni, de a viselkedése miatt egyszerűen képtelen voltam rá. Mit tehetnék még?

Attól is félek, hogy az apa-lánya kapcsolat is megsínyli ezt az egészet, mert már az apja is türelmetlenebb vele mint az elején.


2015. ápr. 17. 08:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
93%
Akkor itt az igazi kérdés nem, hogy hogy szeresd őt, hanem hogyan kéne megnevelni. Jó lenne megtudni, hogy az elkényeztetéstől vagy stressztől, lelki traumáktól(pl szülők válása) ilyen hisztis.
2015. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Ne csodálkozzatok, hisz egy 6 éves gyerekről beszélsz. Valószínű teljesen ki van akadva, hogy a szülei elváltak és apa most egy másik, idegen nővel van. Idő kell neki, hogy ezt megszokja. Ne add fel, próbálkozz bevágódni nála! Legyetek türelmesek. Tapasztalatból mondom, én is elvált szülők gyereke vagyok és az én mostohám egy gonosz dög volt..Te ne legyél az!
2015. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy igazsag, amit a masodik mond. Mikor a szuleim elvaltak direkt szivattam apam uj parjat. Igy utolag persze belatom, hogy lehetett volna mashogy, de akkor o volt az elso szamu kozellenseg es apam iranyaba is csak duhot ereztem, amikor leszidott az alatalan utalt szemely miatt. Igazabaol nem tudom mit tehenel. :( az anyja nem uszitja ellened?
2015. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az elkényeztetéstől ilyen. A szülei csak 1 hónapja voltak együtt és az anyja úgy döntött, hogy vicces lenne, ha a nővérével közel egy időben babázhatna, ezért abbahagyta a fogamzásgátló szedését. A nagyszülőknél élnek, akik gyakorlatilag bármit megengednek neki. Olyan stílusban beszél a felnőttekkel, hogy emiatt már óvodát is kellett váltaniuk, de persze ott is az óvónő volt a hibás.
2015. ápr. 17. 09:05
 5/16 anonim ***** válasza:
13%
Ja és persze annak is nyomós oka van, hogy az elvált ősök gyermekei nem kedvelik apa új nőjét...Így még nehezebb.
2015. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Biztosan nem leszek népszerű a válaszommal, de:


A szeretetet nem lehet kierőszakolni, az egy hosszabb folyamat, míg kialakul.


Ne akarj mindent egyszerre.

Kezdd apróbb lépésenként. Első körben próbáld megérteni őt. Utána kezdd el elfogadni a (számodra irritáló) személyiségét és tolerálni a (szerinted negatív) viselkedését. Koncentrálj a jó tulajdonságaira, ne csak a hibáit lásd. Tölts vele minél több időt, igyekezz megismerni és jól érezni magad a társaságában. És ha ezek a dolgok már mind jól mennek, akkor a szeretet is jönni fog magától, hidd el.


Legalábbis nálunk így volt. Hosszú ideig, majdnem fél évig tartott, míg meg tudtam kedvelni a férjem kislányát. Most itt tartunk, kedvelem, de azért egyelőre még nem tudom úgy szeretni, mint a sajátomat. Remélem, kis idő múlva menni fog az is.


Sok sikert neked, drukkolok! :)

2015. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Ismét egy szegény ártatlan férfi, akivel felcsináltatta magát egy nő.... Meg kellene már érteni, hogy minden gyereknek 2 szülője van, anya-apja, akik egyformán felelősek a világra jöttéért is, és egyformán kötelességük, hogy tisztességesen nevelkedhessen minden téren.

2-nak igaza van, de ti vagytok a felnőttek, ő csak gyerek.

Biztos nem lehet vele egyszerű, de neki a legnehezebb.


Ha nem tudod elviselni, lépj ki az életükből, de semmiképpen ne a szülő-gyerek kapcsolat romoljon meg miattad.

2015. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
5-os, kerlek fejtsd ki, mert biologia szakoskent nagyon edekelnenek ezek a evolucios okok. Visszaterve a lenyegre, a gond ott van, hogy az anyja es a nagyszulok ezek szerint tudatosan vagy tudattalanul teszik tonkre a kislanyt. Szoljatok a gyamugynek, mert a gyerek egeszseges szellemi fejlodeset hatraltatjak ezzel. Van eleg hulye a vilagban, nem kell meg egy.
2015. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak gyermekeim, sőt az első férjemnek is volt egy fia, akivel még most a válás után 2 évvel is napi szinten tarjuk a kapcsolatot. Nem okozott gondot megszeretnem, pedig amikor megismertem 15 éves volt és volt pár elég meredek húzása is. Ezért is vagyok tanácstalan, hogy most mit csináljak.

Nem miattam romlik meg az apa-lánya kapcsolat, hanem azért mert a párom már látja, hogy egy lánynak nem kell kötelezően ilyennek lennie. Amíg nem ismerte a lányomat, próbálta magát azzal nyugtatni, hogy lányok mind ilyen hisztisek, de ez már nem megy neki.

2015. ápr. 17. 09:24
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha biológia szakosként nem tudod az baj.


Mondom, hogy a nők értelemszerűen több energiát fektetnek az utód kihordásába és felnevelésébe. Terhesség, szülés, szoptatás. Ehhez persze kell a férfi, mert ő biztosítja a szükséges erőforrásokat, a biztonságot stb. A nőnek szüksége van, sőt általában akarja is az összes erőforrást a saját csemetéinek biztosítani, és itt jön be képbe, hogy a nem saját gyerek csak viszi az erőforrást, a nő génjeit viszont nem. Érted? Miért akarná egy nő, hogy más génjeire pazarolja ő és a kedves férje a figyelmet, pénzt meg a többit. Ennyi.


A másik meg, hogy még édestestvérek között is nagy a belharc a szülök által biztosított erőforrásokért. Egy gyereknek még az édestestvér érkezése sem feltétlen tetszik (testvérféltékenység), nem hogyha még féltestvére lenne az újszülött. Az új nőben potenciálisan veszélyeztetve érzi az apja által számára biztosított erőforrásokat. A gyerek nem hülye, tudja, hogy az új nő magában hordozza az új testvér érkezésének lehetőségét és ezáltal "elveszti" az apját.


Lepontozhattok, de ez tény. Ez van. Még egy nem hisztis gyerek sem feltétlen viselkedik szerethetően az új asszonnyal, arról nem is beszélve, hogy az anyja úgyis ellene hangolja az esetek döntő többségében. Ne csináljatok úgy, mintha nem lenne nyilvánvaló. Majdnem mindig így működik, lehet játszani az álszentet, meg a nálunk nem így van-t, csak felesleges. Az ilyen esetekben nagyon kevesen vannak, amikor jól sül el a vége. 100 kapcsolatból kb 3. Amikor véletlenül minden szereplő a történetben értelmes ember.

2015. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!