Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy megkedvelje...

Mit tehetnék, hogy megkedveljem a párom kislányát, ha már a hangja is idegesít?

Figyelt kérdés

A párom kislánya 6 éves és nála akaratosabb, hisztisebb és neveletlenebb gyerekkel még nem találkoztam. A párommal fél éve költöztünk össze, azóta minden második hétvégénk egyenlő a káosszal. Próbáljuk kicsit fegyelmezni a lányát, de erre ez az idő nem elég.

Próbáltam őt megszeretni, de a viselkedése miatt egyszerűen képtelen voltam rá. Mit tehetnék még?

Attól is félek, hogy az apa-lánya kapcsolat is megsínyli ezt az egészet, mert már az apja is türelmetlenebb vele mint az elején.


2015. ápr. 17. 08:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Alapvetően az a baj, hogy a gyereket elkényeztetik és neveletlen (nem csak az a baja, hogy a szülei elváltak, mint írtad, kérdező, ha ovit is kellett váltani - nyilván nem miattad -, ott már más bajok vannak - pedagógus ismerős iskolájából nemrég csaptak ki egy gyereket, igencsak nyomós okokkal).

Ha csak veled lenne gondja a gyereknek, meg a válással, az más szituáció, ez a gyerek akkor is el lenne kényeztetve (legalább a fél család által), ha a szülei nem váltak volna el.

2015. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%

Ja, és a kedvelem, meg a szeretem sosem lesz ugyan az.


Egy nő mindig a saját gyerekét fogja szeretni, a párjáét kedvelheti persze, meg jól kijöhet vele, már az is jó, de nem fogja úgy szeretni mint a saját vérét.


Ez természetes, akkor is ha egyeseknek nem tetszik, vagy azt hiszi nem normális.


Miért szeretné úgy mint azt akit saját maga szült, szoptatott és tocsogott vele az agya az oxitocinban. A szülés és a szoptatás alatt felszabaduló oxitocin alakítja ki az anya és gyermeke közötti igen szoros kötődést. Na ez más gyerekével nincs így. Kedvelni kedvelheted, kötődhetsz hozzá valamennyire, de sosem lesz ugyanaz a szoros kötelék, szeretet.

2015. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 acelsziv ***** válasza:
52%

nehéz ügy már csak azért is, mert hiába nevelitek két napig, ha utána két hétig megint el van eresztve a gyeplő.


Hogy megkedveld kezdd kis lépésekben. Találj rajta valamit, amit kedvelhetnél. Pl a haja, a keze stb. Aztán találj rajta még valamit. A lényeg, hogy lassanként amiket kedvelsz rajta azok többen lesznek, mint amiket nem kedvelsz és innentől már ezek fognak dominálni. Innentől a kisugárzásod is meg fog változni felé. Most még esetleg ellenségességet érez és persze, hogy ő is így reagál.

Ugyanígy alakítsd vele is a kapcsolatod. Tudd meg, hogy mit szeret, nézz utána a témának, hogy hozzá tudj szólni és beszélgess vele erről. Az ilyesmi csodákat tesz. Dícsérd meg. De ne egyszerre nagyon sokszor, mert az feltűnő lesz és vissza fog húzódni. Csak kis dolgokban eleinte. Lassan haladj vele.

2015. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Ugyanebben a cipoben jarok, csak mi 4 eve vagyunk egyutt a parommal es neki 10 eves a fia. Raadasul az anyjat gyuloli es szegyelli is a parom - amit persze a kolyokkel nem szabad ereztetni - ugyanis a gyerek egy egyejszakas kalandbol jott ossze. A csaj "elfelejtett" szolni, h nem szed gyogyszert. Azota ugyanezt megcsinalta egy masik foszerrel is, attol is "veletlenul" terhes lett par heti randizas utan...Szoval kepzelheted.


A lenyeg, h a gyerek kegyetlenul el van kenyeztetve, 10 evesen ugy eszik, mint a diszno, az evoeszkozoket nem ismeri, szemtelen, neveletlen, nem erdekli semmi az egvilagon az Xboxon kivul es sunyi. Az iskolaban sincsenek baratai, m hamar kiismerik a gyerekek, h mennyire kis sunyi. En is probaltam megszeretni, de sajnos nem ment. Igy viszont konnyu nevelni, m nem vagyok vele elfogult. Velem nem mer szemtelenkedni, m tudja, h nem fogom vigyorogva, meg gugyorszve elnezni neki. Nyilvan nem uvoltozom vele, de nagyon hatarozottan rendre utasitom, meg felhivom a figyelmet, h 10 evesen mar van esze ahhoz, h megfeleloen viselkedjen. Az eleje nehez volt, m nalam is probalkozott a hisztikkel, de amikor igy viselkedett, akkor magasrol tettem ra. Aztan rajott, h ezzel a viselkedessel nem er el semmit.


Szoval nalatok is szerintem nevelni kene a kiscsajt. Ha hisztizik, akkor csak figyelmen kivul hagyni es ennyi. Lassa, h nem o iranyit, meg nem tud titeket csak ugy rangatni. A gyerekek nagyon rafinaltak, hamar kiismerik a szulot, tudjak, h az elfogult es tudjak manipulalni. Nem szabad hagyni, h o szabja meg a felteteleket. A parom gyereke is kegyetlen rafinalt. Mondok 2 peldat: ejjelente nem tudott aludni, es azt akarta, h az anyja jatszon vele. Persze, az anyja probalta agyba zavarni, erre a kiskolyok kozolte, h ha nem jatszanak vele az ejszaka kozepen, akkor elkezd uvoltozni es akkor a kishuga is felebred! Ekkor volt kb. 8 eves!! Masik pelda: tudja, h az apja szigorubb, ezert, amikor az vmit nem enged meg neki, akkor hivja az anyjat, h jojjon erte. Az anyja meg persze mondja neki, h most nem jon erte, m ezen a hetvegen az apjanal van. Erre lefotozza magat bogve a telefonnal, es kuld egy kepet az anyjanak a siros fejerol ezzel a szoveggel: "most se jossz ertem?"!!


Kovetkezetesnek es hatarozottnak kell lenni. 6 evesen meg siman lehet javitani rajta. Kitartast!! :)

2015. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 acelsziv ***** válasza:
77%
14: Naaaa. azért a drága párod is megéri a pénzét. Mert aki egy vadidegennel rögtön elsőre gumi nélkül összefekszik annak se lehet sok ész e fejében. És örüljön, hogy egy gyerekkel megúszta és nem kapott mellé valami jóféle nyavalyát is.
2015. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
15: A no nem volt vadidegen, hanem gyerekkori barat. Tipikusan igaz Rad a mondas, h "ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna..." :) Egyebkent pedig mar ne is haragudj, senki nem arra kivancsi, hogy itt oszd az iget. Szoval akkor nyisd ki a szad, ha kicsit tobb infod van valamirol. Masreszt pedig egyaltalan nem az volt a kerdes, h kinek mi a velemenye a gumi nelkul valo szexrol, hanem az, hogy hogyan lehet megnevelni egy neveletlen gyereket. Irj konyvet, vagy vezess blogot, ha ennyi mondanivalod van :)
2015. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!