Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elvinnétek így a nagyszülők...

Ti elvinnétek így a nagyszülőkhöz egész hétvégére hat hetes babátokat?

Figyelt kérdés

Hamarosan hat hetes lesz a lányom. A szüleim állandóan mondogatják, hogy menjünk el hozzájuk egy hétvégére, hogy unokázhassanak.


Az a gond, hogy ők sajnos bent dohányoznak a házban, ráadásul elég sokat, fejenként egy-másfél dobozzal legalább naponta. Persze ígérnek fűt-fát, hogy ha lemegyünk, akkor majd kijárkálnak cigizni az erkélyre vagy az udvarra.


De ismerem őket és pontosan tudom, hogy ez max fél napig lesz így (vagy addig se), utána teljes leki nyugalommal fognak rágyújtani a baba mellett. (A terhességem alatt is simán cigiztek mellettem, ha ott voltam náluk, nem győztem ablakot nyitni.)


Ti elvinnétek így a babát látogatóba? Vagy inkább ne menjünk? Lehet ettől baja? Tanácstalan vagyok.



2015. ápr. 17. 09:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Én egy kísérletet tennék. Amikor megérkezel, még egyszer pontosítsd, hogy azt ígérték, hogy bent nem fognak dohányozni. És figyelmeztesd őket, hogy az első benti rágyújtásnál összepakolsz, és hazamész. Ne essen zokon nekik, te időben szóltál. Vagy odafigyelnek, és tartják magukat a kinti dohányzáshoz, vagy indulsz haza...
2015. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Nos, nekem még nincs babám, de rajta vagyunk a párommal. Édesanyám szintén erős dohányos és bent szívja a lakásban. Amióta készülönk a babára és szedek vitaminokat, egészségesen étkezem, azóta egyszer sem aludtam anyámnál pont ebből az okból kifolyólag. Még ha vállalná is, hogy kimegy, akkor se aludnék ott, mert minden bútort, minden tárgyat átitta a nikotin és a cigiszag. Én már azt is elmondtam az anyámnak, hogy ha lesz unoka, akkor neki kell látogatóba jönnie majd és a lakásunkban nem cigizhet. Rosszul esett neki, de én ettől nem áldozom majd be a gyerek egészségét. Pont pici korban a leges legkárosabb. Ennek én is iszom a levét, mert folyton beteg vagyok, nagyon rossz az immunrendszerem és a dohányfüstös gyerekkornak köszönhetően a petefészkem sem fejlődött ki rendesen, így a baba is nehezen fog majd jönni nekünk. Köhögök állandóan, még így is, hogy én nem dohányzom és már lassan 10 éve nem élek otthon. Megértelek, hogy kellemetlen ez neked, de jogosan helyezed előtérbe a baba egészségét.
2015. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem megérdemelnek egy esélyt. Felnőtt emberek, nem olyan nagy dolog kimenni elszívni azt a cigit. Ha nem működik, akkor meg hazajöttök szépen.
2015. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 mtke ***** válasza:
51%
Az én apám is nagy dohányos de amikor elhozom a keresztfiam Legyen télen -20 fokban vagy nyáron 30ban mindig kimegy a terasza! Anyukám ki se bírná ha nem lehetne nálunk Ábel! Ha te felnőttel anyukád és apukad dohányzása mellett akkor a gyerek is ki fog bírni egy napot! Azt meg én mondom hogy nem fognak a lakásban dohányozni mert tudják akkor többet nem hozod a gyereket
2015. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Én is cigiztem a terhesség előtt, és sajnos a szülés után visszaszoktam (nem tudok szoptatni, nincs tejem). De sosem gyújtanék rá a lakásban, nem is csak a baba miatt, hanem egyébként sem tartom ezt jó ötletnek.

És hiába vagyok dohányos, szörnyen zavar anyáméknál a tömény cigiszag, ami árad a bútorokból, falakból.


Én úgy nőttem fel, hogy simán cigiztek mellettem és szerencsére semmi bajom se lett, de a lányomat nem szívesen tenném ki ennek.


Az a gond, hogy anyám így is folyton azzal jön, hogy én túlaggódom a dolgokat és túlféltem a gyereket, mindenre az a válasza, hogy "ugyan már, semmi bajom se lesz tőle". Apám meg annyira erős dohányos, hogy vendégségbe se szívesen megy olyan helyre, ahol nem lehet bent cigizni, állandóan húzza miatta a száját. Szóval kb borítékolni tudom, hogy hiába ígérik meg, akkor is dohányozni fognak bent.


Pedig nagyon szeretnének unokázni, és szívesen is mennék, de semmi kedvem emiatt balhézni velük, meg lebumlizni a babával 120 kilométert, 3-4 óra múlva meg visszautazni.

2015. ápr. 17. 09:37
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is tennék egy kísérletet de csak akkor ha a házban nincs nagyon cigi szag,mert ha ott büdös van akkor az egész kinti ciginek nincs értelme.

Ha még is mentek abban a percben induljatok haza amint rágyújtanak és gratuláljatok nekik,hogy ennyit nem tudnak megtenni az unkájukért!

2015. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
Én nem vinném el. Jöjjenek ők hozzátok, ha unokázni szeretnének, és természetesen nálatok a lakásban nincs cigizés.
2015. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Elvinném, de csak ha tényleg nem gyújtanak rá mellette.


Egyébként jobb, ha felkészülsz, a baba minden holmiján érezni fogod a cigiszagot, amikor eljöttök.

Én is elvittem a fiamat a keresztapámékhoz, 6 hónapos volt akkor, nem gyújtottak rá a baba mellett, takarítanak, tiszták, de bútorok kárpitjaiba, plédekbe hamar beivódik a cigiszag. Hiába tettem alá kis plédet, textilpelust, mikor eljöttünk, nem csak a kanapéra terített dolgok, de még a gyerek ruhája is büdös volt.


Nehéz dolog ez... vidd el, aztán majd meglátjátok, hogyan alakulnak a dolgok. Ha mellette akarnak bagózni, hazajöttök.

2015. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
14%
Igen elvinném,az anyám még a terhesség alatt sem szokott le,mégis élek.
2015. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Elvinném. Viszont az első alkalommal, amint a szobában gyújt rá valaki szólnék, második alkalommal csomagolnék és mennék haza.
2015. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!