Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltozik valaha a barátnőm...

Megváltozik valaha a barátnőm gondolkodása a gyerek vállalásról?

Figyelt kérdés

Ő jobban hajlik rá, hogy nem szeretne gyereket, de ha esetleg mégis beütne vmi, akkor min.40 évesen és ha össze is jön csak egyet, akinek szuper egészségesnek kell lennie, mert Ő beteg gyereket nem vállal semmilyen formában( súlyos értelmi és testi fogyatékos testvére van).

Okok:Őt elrettenti a gyerekszülés,mert a családjában szinte az összes nőnek volt vmi komplikációja a terhessége idején, fél,hogy ott hagyom mert egy idő után nem lesz már olyan izgi a családi élet, plusz kilók és egyéb testi változások is zavarják.

Mindezt végig hallgatni kiábrándító volt, de bevallom én sem tartom magam egy túl apás figurának, bizonytalan is vagyok még ebben a kérdésben, viszont én félek, hogy megbánnom, hogy nem lesz gyerekem.

Nem tudom, most hirtelen mégis mit akarok.

20 év körüliek vagyunk.


2015. ápr. 20. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Az enyem is megvaltozott. Olyan 26-27 eves koromig hozzanyulni nem voltam hajlando egy gyerekhez, kiveve a rokonoket. Mondjuk en elotte suli alatt bbisheittrkedtem egy nagyon rossz hangulatu csaladban, es ottetettem, pelenkaztam, furdettem, a nagyobbal hazit irtam, nagyn szerettem oket. Viszont az anyuka egy rettento hazisarkany volt, aki futotte ellenem a csaladot stb. es allandoan szidta nekem az eletet, hogy nincs munkaja, a ferjere van utalva, nem tud lefogyni, nem aludta ki magat evek ota stb. Ez utan huzamosabb idore lazadva elidegendtem a tematol, hasonlo okok miatt, mint a baratnod. Azota 2 gyerekem szuletett. Legjobb erzes a vilagon. Fitalalok vagytok meg. Ennyi idosen, olyan elvekhez ragaszkodtam szent meggyozodessel, hogy ma csak fogom a fejemet. Ha a kesobbiekben is ez az allaspontja, nem anyatipus, akkor ne eroltesd, mert a baba szivja meg a legjobban.
2015. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem gyerekkel igazán izgi a családi élet. Mondd meg a barátnődnek, hogy 40 évesen kisebb az esély egészséges gyerekre, mint mondjuk 25 évesen. Fiatalok vagytok még. Amíg egyikőtök sem tudja igazán, mit akar, nincs baj. Baj akkor lesz, ha esetleg majd határozottan különbözőképpen gondolkodtok.
2015. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Ez 50-50% hogy megváltozik-e a gondolkodása erről. Én 35 évesen szültem, előtte a gondolatától is rosszul voltam.. aztán valami bekattant, hogy úristen, nem akarok gyerek nélkül élni. Szerencsére teljesen egészséges volt, a terhességgel és a szüléssel is minden a legnagyobb rendben zajlott... Tehát esély van rá, hogy meggondolja magát. Csak ne 39 évesen....
2015. ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

1.Még az sem biztos,hogy együtt maradtok,

2.10-20-30 év alatt bármi változhat és később is el lehet válni,

3.Minden kapcsolat eleje szép és jó,

4.Minek tervezni,úgyis alig jön össze pont úgy...


Majd beüt az ellenkezője,figyeld meg,és akkor majd mindketten megijedtek.Egy véletlen gyereknek pedig ritkán lesz jó a sora(tudom magamról...)

2015. ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

1. Olyasmire sosem alapozunk, hogy "talán majd megváltozik" vagy "majd én megváltoztatom". Ha nem egyeznek a jövőre vonatkozó terveitek, akkor ne raboljátok egymás idejét, mert mindketten koppanni fogtok!

2. Barátnőd félelmei teljesen reálisak. Egyetem előtt dolgoztam halmozottan sérült gyerekekkel és egy valamit tudok: nekem sosem lesz ilyen beteg gyerekem. Egyrészről manapság időben megtudja az ember, de ha valamiért mégsem, akkor beadom intézetbe szakképzett emberek mellé és időközönként látogatom. Egy ilyen gyerek ugyanis életed végéig 24 órás figyelmet igényel. Ez így nem élet. Se a gyereknek, sem az anyjának. Ja igen, mert persze ilyenkor mindig anyuka marad a gyerekkel, de olyat is számtalanszor hallani (ahol dolgoztam is minden második gyerek ilyen volt), hogy apuka lelép, mert nem bírja. Hát kösz... Szülés. Az egésznek egyetlen pontjától undorodom és ráz ki a hideg, a gátmetszéstől. Orvostanhallgató vagyok, tényleg mindent, de mindent kibírok, mindennek a látványát. De mikor az anatómia gyakvezetőnk részletezte ennek a menetét, hát majdnem elhánytam magam. Őszintén szólva előbb megyek bele egy programozott császárba, mint ebbe. Elhízásos részével egyedül azért nem tudok egyetérteni, mert aki akar, az igenis le tud fogyni. A fogyásnak van a világ legegyszerűbb képlete: kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyit felhasználsz. Itt nincsenek hormonok, meg genetika meg hasonlók. Ezek csak hajlamosító tényezők, de a képlet MINDENKINÉL ugyanaz. Az a pasi, aki meg elhagyja a feleségét, mert az fél évvel a szülés után is magánhordja azt a plusz 5 kilót, hát az annyit is ér. Nekem az a véleményem, hogy barátnőd nem vaktába magyarázta a hülyeségeket, a tapasztalatai alapján fél. Neki arra van szüksége, hogy valaki rámutasson arra, hogy azért nem minden szülés végződik ilyen rossz forgatókönyvvel (sőt!), de arra akkor sem építenék, hogy majd megggondolja magát. Talán igen, de talán nem. Ne 20 év múlva derüljön ki, hogy neked ez így nem elég.

2015. ápr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Vagy igen, vagy nem. Nekem soha nem változott meg, a mai napig nem akarok gyereket, pedig nem vagyok már fiatal. A férjemet nagyon szeretem, megbízok benne, ő az igazi és mégsem. Soha nem kellene gyerek, nem vagyok anyának való. Szerencsére a férjem sem akar.

Lehet, hogy a barátnődben egy idő után feltámad az anyai ösztön, de ugyanúgy az is lehet, sőt talán az a valószínűbb, hogy nem.

2015. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hat, nem tudom. En tenyleg latom rajta, hogy egyszeruen szo szerint fel, retteg a teherbe esestol.

Eleg csak visszagondolni arra az idoszakra , mikor fogamzasgatlot szedett. Meg azt sem engedte, hogy elmenjek benne, holott percre, napra pontosan volt felhelyezve a huvelygyuru.Ennek ellenere minden egyes honapban sik ideg volt, mar ha kesett 1-2 napot orakig sirt , hogy mi lesz vele, az eletevel. Rovid idon belul vissza is alltunk az ovszerre, mert mar en is neha sirni tudtam volna. Azota ez nem all fenn, de uhh, az akkor meredek volt nagyon.

Szeretem ot, mert ez kiveve egy csodalatos no, imadom ot minden porcikajaval egyutt.

2015. ápr. 20. 23:25
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
20 év körüliek vagytok? A nők nagy részének véleménye sokat változik gyerek-témában, ahogyan egyre tapasztaltabb/érettebb lesz. Ti 20 év körül még szinte gyerekcipőben jártok, felnőttkorotok kezdetét élitek. Sem én, sem pedig a legtöbb barátnőm nem akart gyereket 20 évesen. Most, 30 körül szinte mindenki tervez, vagy van is neki. 1-2 kivétel akad, de még jó 10 év van hátra az alkalmas időszakból, senki sem jós, hogy tudja, merre változik a véleményük. Ők maguk sem. Ha 35 évesen is ugyanezt fogja mondani, akkor jó eséllyel nem fog gyereket szülni. Egyébként minden nő retteg a felsorolt dolgoktól, és mégis tele vannak a játszóterek..
2015. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen, 5-os valaszolo, jol leirtad! Szerintem o is pont ugyan ezt gondolja. Ha belekepzelem magam a helyebe teljesen ertheto miert erez igy. Raadasul , ha a csaladjat nezzuk tenyleg remisztoek az adatok. Vetelesek, csecsemo halalozasok, betegsegek kialakulasa. Az anyjanak pl. egy normalis terhessege nem volt( a legidosebb fogyatekos testvere koraszulott volt , agyverzessel, vermergezessel jott a vilagra.Ezutan jottek az ikrek akik nem fejlodtek rendesen, 6-7 honaposan koraszulotten meghaltak, aztan jott O vele is voltak problemak, de joval kevesebb, aztan ott az occse, neki a hallasaval voltak gondok, lemaradt a kortarsaitol, sulyos tanulasi nehezsegekkel kuzd a mai napig. A baratnom es o is dixesek, sokaig logopedusra volt szukseguk, mert nem tudtak rendesen beszelni sem.Es akkor ez meg csak egyik pelda, a tobbi noi csaladtagrol ne is beszeljunk). :/
2015. ápr. 20. 23:35
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

Ez a csaj egy merő katyvasz így gondolkodás terén, de hát csak húsz éves, azt hiszi, tudja, mi lesz x év múlva.

Azt megértem, hogy beteg gyereket nem akar, de mit gondol, ha 40 felett akar esetleg, ott nem nagyobb kockázattal lesz sérült gyereke, illetve komplikáltabb terhessége/szülése? Megsúgom: sokkal nagyobb rá az esély, mint mondjuk 35 alatt.


Amúgy te meg ne parázz, amire te érett leszel az apaságra, rég nem ezzel a lánnyal leszel. :)

2015. ápr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!