Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyetértetek azzal, hogy az Y...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértetek azzal, hogy az Y és Z generáció a valaha volt legönzőbb generációk? (család, házasság, gyerek szempontból)

Figyelt kérdés

Most hallottam egy filmben, amiben a 90-es évek elején születettek mondják, hogy "azt mondják rólunk, mi vagyunk a legönzőbb generáció".


Szerintetek is önzőbbek vagyunk? Inkább magunkat helyezzük előtérbe, nem pedig a másikat, vagy azt, hogy családunk legyen? Vajon most több lehetőségünk van tanulni, önmagunkat fejleszteni, karrierhez, vagy hobbikhoz? Mert ezek ugye elég önző dolgok.


Me, myself and I?


27N



2014. jún. 18. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

"Vajon most több lehetőségünk van tanulni, önmagunkat fejleszteni, karrierhez, vagy hobbikhoz?"

Ez nem is kérdése, persze hogy igen.


Nem nem önzőek előtte lévő generáció is pont ilyen volt, meg a következő is ilyen lesz akikről majd ők gondolják, hogy önzőek.

2014. jún. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

http://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__karacsony__5786910-mi..


Ilyen kérdéseket olvasva bizony a mostani generáció önző.Nagyon is.

Vajon most több lehetőségünk van tanulni, önmagunkat fejleszteni, karrierhez, vagy hobbikhoz?


Ez a kérdés egy 27 éves nő szájából igencsak fura, mert tudnod kell, hogy bizony mindenben sokkal több lehetőség kínálkozik a mai fiatalságnak. Ellenben a család, becsület, tisztesség nagyon sok emberből kiveszett.

2014. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg pont nem. Szerintem itt csak arról van szó, hogy a régebbi generációknak, pl. dédszüleink korában még nem lehetett család nélkül megélni, muszáj volt házasodni és ha a férj 20-szor csinálta fel, akkor 20-szor szült az a szerencsétlen asszony, és választhatott, hogy vagy a magzatelhajtásba, vagy a szülésbe hal bele. De ha élhetett volna ugyanúgy, mint mi, simán megtette volna, ne legyenek illúzióink. Ahol sok gyerek volt, ott az is belejátszott, hogy a gyerekeknek kellett gondoskodni a szülőkről, ha azok megöregedtek, mert nem volt nyugdíj, tehát nem pusztán a gyerekszeretetről szólt a dolog, jéghideg kalkuláció is volt benne.

A nagyszüleink pedig a társadalmi nyomást is sokkal komolyabban vették, hogy férjhez kell menni, gyereket kell szülni, és mindent eltűrni a másiktól (a jó asszony köténye mindent eltakar) mert az a normális. De amúgy szerintem ők is éltek volna a napjaink nyújtotta szabadsággal, ha tudtak volna.

Mi sem vagyunk rosszabbak, csak már ugye sem a szükség, sem a társadalmi nyomás nincs meg, ami miatt mindent el kellene a másiknak tűrni, ezért nem is tesszük. Ilyen szempontból ez a generáció sokkal őszintébb, és felvállalja magát, valamint azt, hogy az emberek igazából nem tudnak jól együtt élni.

2014. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó azért elégé lesarkítod a dolgot.

Gondolom ha ma sem létezne fogamzásgátló ma sem sok egyke lenne.

2014. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
4-es: Persze. De ez nem önzőség, hanem a lehetőségek hiánya. Nekem pl. az az önzőség, amit sajnos a családomban, egy távoli rokonnál is láttam, hogy megszületett a gyerek, később elváltak, és az anyja követeli a gyerektartást, meg még azon felül is pénzt, de azt is mondja, hogy ha nem viszi el apa minden héten min. 3-4 napra a gyereke,t akkor fel lesz jelentve, meg hogy ha már nála van, akkor haza se vigye. Miért önzőség? Mert mindenki nagyon jól tudja, hogy a gyerek csak azért született, hogy fizssen a rokonom. Szegény gyerek meg mondja, hogy vele nem foglalkoznak otthon, nem is akar hazamenni láthatás után. Na ez önzőség, de az, hogy nem vállalok gyereket, vagy pl. csak egyet, mert ismerem a tűrőképességem és mindent meg akarok neki adni, és rendesen akarok vele foglalkozni, az mióta, melyik kultúrában és dimenzióban önzőség???
2014. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Számomra nem önzőség, szerintem önmagában a kérdés sem a gyerekere érti hanem önmagunkra.
2014. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a kérdést olvasva az ugrott be, hogy "társadalmi szinten" lettek talán kicsit önzőbbek az emberek.

Biztosan gazdasági hatás is, de valahogy kevésbé vagyunk érzékenyek mások (szomszéd, járókelő stb.) problémájára, jobban elterjedt az a szemlélet, hogy "nem érdekel, nem az én bajom, oldja meg"- és hányszor látok olyat, hogy sokan elmennek pl. egy utcán ájultan fekvő ember mellett, mert az "biztos büdös alkoholista" (pedig esetleg épp cukorbeteg- de ha alkoholista is- hagyjuk elvérezni, kirabolni?)


Kisebb az adakozókedv és ez sem pénzkérdés szerintem- kevesen állnak ki tettekkel a jó ügyekért (pl. valamilyen önszorgalomból végzett tevékenység egy közösség számára- ilyesmire gondolok, hogy lefesteni közösen az ovi kerítését, csak a munkát kell beleadni, a festéket megveszik- vagy beszélgetni 10 percet a játszótér melletti padon ülő magányos idős emberrel).

Ezek nem kerülnek pénzbe, mégis az emberek többsége elfordított fejjel elmegy ezek mellett.


Valahogy azt a közösséghez tartozás érzést látom elsikkadni, amit régen talán jobban megélhettek (akár a tradícionális nagycsaládokban, ami mára nincs, akár a szűk lakóközösségekben, ami ugyancsak nagyon ritka már).


A technika fejlődésével igen, több lehetőségünk van tanulni, olvasni, utánajárni a dolgoknak, jobb eszközökkel, jobb háztartási gépekkel lecsökken a "házimunka" ideje- több marad szórakozásra- mégsem tudjuk feltétlenül jól kihasználni.


Nem vagyok egyébként pesszimista :)

2014. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
A következő könyvet ajánlom: [link]
2014. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Rám ez akkor nem igaz, mert mióta az eszemet tudom nagy családot tervezek, és ez mindenféle karrier elé van helyezve nálam.


Ennek ellenére (sajnos) még nincs gyerekem, mivel még csak most fejeztem be a mesterképzőt...


Nem a karrier miatt, hanem a megélhetés miatt nincs még gyerekem.


24-N

2014. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Az, hogy családot akarsz, nem jelenti azt, hogy önző vagy.


A lényeg az, hogy megkapod, amit akarsz.


NEKEM karrier kell, NEKEM gyerek kell...

2014. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!