Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyasolta a...

Mennyire befolyasolta a csaladi eleteteket, hogy van egy Asperger szindromas gyereketek?

Figyelt kérdés

#Asperger #Csaladi elet
2015. ápr. 24. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Semennyire mert egyedül nevelem.
2015. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem minden ilyen jellegű betegség megingathatja a család alapjait. A barátnőm fia nem aspergeres ugyan, de súlyos skizofrén. Darabokban a családi élete, egyedül küzd a gyermekéért és a családja megmentéséért.
2015. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az elso valaszolotol szeretnem kerdezni, milyen nevelni? A 6 eves kisfiamrol ma derult ki, hogy Aspergeres. Nem tudom milyen nehezsegek lesznek, mi var rank?
2015. ápr. 24. 10:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Első körben nyugodj meg. Nem lesz más mint eddig, nehézségeid sem lesznek, egyedül ami furcsa lesz az az, hogy nem fogja érteni a bonyolult szószerkezeteket, de ez fejleszthető, érzelmi téren pedig sok szeretetre és türelemre lesz szükséged. Ne könyveld el másnak. Ugyanaz a szeretni való gyerek lesz aki eddig is volt. Vannak csoportok ahova eljárhatsz, vannak fejlesztések. Az, hogy ő az nem fog változtatni semmin sem, okos lesz, ügyes, csak érzelmi téren kell egy kis segítség. Javaslom nem elterjeszteni a tényt, mert nem ismerik az emberek mi az és kitalálnak mindenfélét. A fiam például időnként álmatlanságban szenved, ez azt jelenti hogy vagy nem tud elaludni vagy éjjel felkel, olyankor nehéz nekem nagyon, mert napokig nem alszok.
2015. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én mindenképpen azt tudnám tanácsolni, hogy ne féljetek tőle! Próbáljátok meg úgy élni az életeteket, ahogy a diagnózis előtt. Úgy gondolom az asperger szindroma az autizmus egyik "legszerencsésebb" változata. Megfelelő fejlesztéssel, oda figyeléssel, szeretetteljes elfogadással teljes élete lehet gyermeketeknek.

2015. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2015. ápr. 24. 11:29
 7/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekérdezek, de elárulnád milyen tünetek alapján mondták a gyermekedre, hogy Asperger szindrómás? A védőnő 3 éves kontrollon azt mondta, hogy szerinte a fiam is gyanús, de én nem hinném.
2015. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon zarkozott, masokkal nem beszel, meg az ovonokkel sem. Otthon beszel, de idegenekkel nem. Idegenek szemebe nem nez. Csak zoknival a laban akar lenni, meg kanikulaba sem veszi le. Tengerpartra is csak zoknival tudtam vinni. Mastol- engem kiveve- nem fogadja el es nem szereti, hogy megpusziljak, meg az apjatol se. Mas gyerejekkel nem jatszik, magaba zarkozik. Csak a testverevel jatszik.
2015. ápr. 24. 12:56
 9/17 anonim ***** válasza:
17 éves vagyok, aspergeres de a szüleimmel szerencsére nagyon jó a viszonyom. Csak a kisebb testvéremnek ciki, hogy én olyan ,,fura'' vagyok. 3 éves koromban derült ki, hogy aspergerem van, nagyon sokat segített, hogy a kommunikációm folyamatosan fejlesztik. A szüleim is fontosnak tartják, hogy minél többet beszéljenek velem, bár én ezt nagyon nem szeretem. De tudom, hogy segít...
2015. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az osztalytarsaiddal milyen a kapcsolatod?
2015. ápr. 24. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!