Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apumhoz szeretnék költözni,...

Apumhoz szeretnék költözni, de anyán nem engedi. A bíróság kinek ítél valószínűleg?

Figyelt kérdés
Anyámmal el költöztünk az új barátjához. Kezdetben nem volt semmi de egyre többet veszekedtünk. Úgy voltam vele hogy kollégiumba megyek és talán így jobb les, de anya nem akarja hogy koleszba járjak. Egyik nap csúnyán össze vesztem barátjával és ekkor megragadta a pólómat amit én se hagytam.Ekkor anyám közbelépet és felpofozott. Ekkor tejesen ki akadtam hogy nem mellém állt és ez folytatódót. Ha választanija kellet engem mindig hanyagolt, később ruhát se vet úgy kelet ki könyörögnöm. Egyik nap apával beszéltünk és meg kérdeztem nem lakhatnék inkább nála amire igent mondott. Amikor anyára bízták a felügyeleti jogot még csak tizenegy lehettem asz'em. Most 14 vagyok. Mivel apa kevesebbet keres (a felét kb. mint anyám) lehet hogy nem ér semmit ha azt mondom apánál szeretnék élni mivel anya többet keres? Mivel ezt figyelembe veszik úgy tudom. Semmi esély rá hogy apánál legyek?

2015. ápr. 25. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesapád kérheti az elhelyezés megváltoztatását. Meg kell próbálni.
2015. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Van rá esély! Amikor a bíróság dönt, nem csak az anyagiakat veszi figyelembe, hanem azt is, hogy a gyerek fejlődése kinél van jobban biztosítva, hol érzi magát jobban, ill. biztonságban. Ha anyád így bánik veled, az apád felé billenti a mérleg nyelvét. A véleményedet pedig figyelembe veszik, főleg, hogy már ennyi idős vagy, emiatt ne aggódj! Mondj el mindent, hogy miért nem jó neked otthon, hogy bánik veled anyád, és miért szeretnél inkább apádnál lakni. Meg fognak hallgatni, és számításba fogják venni a te akaratodat is.
2015. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkép menjetek el apuddal a gyámügyre,van eséllyetek rá.Mondj el mindent anyudról mi olyat csinál ami neked nem jó.
2015. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen már magad is kérvényezheted, hogy átkerülj apudhoz. Ha meg tudod indokolni, miért akarsz átköltözni és apud biztosítani tudja neked a megfelelő körülményeket (mindegy, mennyit keres), akkor nagy esély van rá, hogy tudomásul veszik a kérésed és nála lakhatsz innentől.
2015. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van uttsónak, egyébként ha édesapádnál laksz, akkor édesanyád fizet érted tartásdíjat, amit a jövedelméből számolnak ki, úgyhogy az anyagi rész kevésbé játszik a döntésben. Ha ennyire rossz nevelőapáddal a helyzet, csak jobban járhatsz, még ha esetleg kicsit gyengébbek is az anyagi körülmények. (Azért az a pólómegragadás elég érdekes egy 14 éves lánynál, ezt mindenképp mondd el a gyámügyön.)
2015. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat most már kicsit meg nyugodtam és pozitívban állok az egészhez :D

Nem nagyon szoktam semmit el mondani magamról amolyan befele forduló vagyok és nem szeretem ha rólam vagy velem kapcsolatban kell beszélni akár pozitív vagy negatív de erőt veszek magamon és meg próbálok mindent el mondani majd :)

Mégy egyszer köszönöm a válaszokat :D

2015. ápr. 26. 01:21
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
attól lehet nem lesz több ruhád ha apukádnál laksz
2015. ápr. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem a ruhák miatt szeretnék hozzá menni... ha ez jött le elnézést kérek rosszul fogalmaztam ez csak egy példa volt hogy anyát szinte már semmi nem érdekli csak hogy a barátjával legyen ami nem baj szeretném hogy boldog legyek de én nem akarok itt lenni.... és ha veszekszünk az egyikőnknek se jó... csak az a baj hogy minden nap megszidnak és kritizálnak, leszólnak és a képedbe vágják hogy így meg úgy nézel ki nem valami jól esik. Mert minden nap ezt kapom..bármit teszek mindenbe beleköt és én elsőnek ezt el is néztem nem vetem fel de egy idő után elegem lett hogy rajtam kell gúnyolódni.. nem a ruhák miatt vagy olyan gyerekes ok miatt mint hogy nekem csak egy apám lehet és anya is csak apát szeretheti..nem nem emiatt akarok nála lakni...
2015. ápr. 26. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!