Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 éves apa vagyok. Az a...

23 éves apa vagyok. Az a helyzet, hogy az exemtől van egy közös gyerekünk, fél éves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos munkanélküli vagyok, a munkanélküli segélyem 30 %-át küldöm el neki gyerektartásként, és ő kevesli. Tisztában vagyok vele hogy kevés ez a pénz 22 ezer 30%-a tényleg nem sok, de ha lenne állando munkahelyem, többet is küldenék. Feljelentett , és megyünk a bíróságra. Nos, az a legnagyobb problémám, hogy az exem teljes mértékben zavarja a láthatósági jogaim, nemhozza le a kicsit , tehát én járok hozzá...és nagyon durván veszekedik velem, családtagjai sem tartják tiszteletben, hogy nem miattuk vagyok ott,...és trágár szavakkal illetnek, egyetlen esetben még le is köptek!!!!!! Ezért egy ideje kb 1-2 havonta látogatom a kicsit, mert egyszerüen nem lehet már elviselni hogy miket meg nem engednek maguknak ! Nembirom, kikészülök ettől. A gyermekemmel nemtöltöttem el egy olyan nyugodt fél órát, amikor nem "k*va anyáztak", vagy nem fenyegetőztek tetlegességgel. Ezért nemjártam át a gyerekemhez annyiszor, amennyiszer kellene. ( a levélben ezt is beirták, hogy ritkán látogatom a picit), de ez a valódi ok. Elhiszem hogy kevés ez a pénz, de egyenlőre nemtudok 15 ezer forintokat küldeni. Mit tehetek?? Ez ellen nemtud semmit tenni a bíróság??? Vagy a gyámhivatal??? Komolyan mondom, elgondolkoztam már azon is,(ennyire durva a helyzet) hogy lemondok a gyerekemről, de viszont az sem megoldás, mert hiányozna. (Egy cigány családrol van szó, akiknek a verükben van az őnbiráskodás) 3Mit tegyek? Mi a megoldás?

2015. febr. 16. 23:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

dolgoz

3 éves korig nem is viheted el

amúgy huzz gumit

2015. febr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Kérheted, hogy a láthatás felügyelet alatt történjen. Így muszáj lesz elvinnie, és nem viselkedhet veled úgy, ahogyan eddig. Az, hogy pillanatnyilag nem tudod a kötelezettségeidet teljesíteni, nem jelenti, hogy a jogaidat sem gyakorolhatod. Mellesleg olyan nincs, hogy "lemondasz" a gyerekről. Ha a láthatási jogoddal nem élsz, akkor is kell gyerektartást fizetned, és akkor is törvényes örökösöd. Ha egy új élettárs örökbe akarja fogadni, akkor lemondhatsz a gyerekről, de ugyan miért akarná ezt az exed? Akkor gyerektartást sem kellene fizetned, szóval nem érné meg neki.
2015. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
36%
Keress munkát, küldj neki rendesen pénzt.
2015. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
Ha mar ennyi eszed volt hogy osszejottel egy ilyennel akkor viseld a kovetkezmenyeket, vagy pedig tenyleg mondj le a gyerekrol mert ez sehova sem vezet, ennek igy soha nem lesz vege.
2015. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Dolgozz tisztessegesen es tamogatsd a gyermeked.ot ezer forintokkal akarod kiszurni a szemuket?tudod Te AZ mire eleg egy fel eves gyereknek!?akkor lennel igazan felelossegteljes ha kb annyit leraknal nekik havonta amennyi most a segelyed.keress munkat es tamogatsd oket rendesen,szerintem valtozni fog a velemenyuk rolad ha latjak a valtozast.gondolj bele mire eleg AZ a penz amit Te fizetsz havonta!nevetseges!
2015. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Egyedül a 2-es válaszoló adott értelmes tanácsot, a többiek csak az apukát becsmérlik, holott leírta, hogy adna ő többet ha lenne miből. Ha az exed és a családja így viselkedik, és esetleg ezt folytatják majd a felügyelt láthatás alkalmával, akár el is vehetik tőlük a gyereket, illetve folyamodhatsz felülvizsgálatért szerintem. Elég baj hogy ilyen fiatalon már ezt a nyakadba kell vedd, de a gyereked érdeke lebegjen a szemed előtt. Ha a jelenlegi körülményei nem megfelelőek, akkor a te felelősséged, hogy nagy korára jobb feltételeket teremts neki.

Az anyának és gyereknek joga van a pénzhez, de az apának meg a láthatáshoz és a normális körülményekhez. Úgy tudom, hogy az állam is ad nekik pénzt pluszba, nem?

2015. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

A bíróságon pontosan mondd el, azt, amit itt is leírtál.

És igen, kérjél felügyelettel láthatóságot.

2015. febr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
16%

"Úgy tudom, hogy az állam is ad nekik pénzt pluszba, nem?"


Az allam "is"? Sanszos hogy csak az allam!

2015. febr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
A gyerektartás mindig az apa jövedelméhez igazított, tehát ha valakinek az összjövedelmi 22 ezer Ft, nem fog rajta a bíróság kétszer annyit bevasaltatni. Az exed tehát hiába fenyegetőzik bírósággal, haza fogják küldeni, hiába hőbörög. Most neked az a dolgod, hogy erőn felül keress munkát, bármit. Ha a kicsit látogatod, tényleg érhetsz olyat, hogy hivatalos személy jelen legyen a láthatáson. Nagyon sajnállak, mert amúgy nem tűnsz egy agyhalott idiótának mint amilyenek általában azok, akik ilyen élethelyzetben vannak. Én egy ügyvédet is megkérdeznék, mi a teendő olyankor, ha a családtagok ilyen módon zavarják a láthatásokat, biztos van erre valami.
2015. febr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy tud itt valaki számolni?

Ha a srác nem csupán munkanélküli, hanem jár még neki a munkanélküli segély, az azt jelenti, hogy a baba fogantatásakor még bejelentett munkahelyen dolgozott.

Azt ne mondjátok már, hogy mást még életében nem rúgtak ki!

Ráadásul a kevésből is fizeti a törvényben előírtat.


Kedves kérdező! Tényleg az a megoldás, ha kéred a felügyelet melletti láthatást, közben ezerrel keresel új munkahelyet. Azt azért ne reméld, hogy ha többet tudsz fizetni, jobban elfogadnak! Ezért jó a felügyelet melletti láthatás. Nincs veletek egy légtérben az anyuka, csak az erre kijelölt szakember, nyugodtan foglalkozhatsz a gyerekeddel.

2015. febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!