Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne foglalkozzak a...

Hogyan ne foglalkozzak a múltbéli emberekkel, akikkel haragba vagyok de mindennap találkozom velük?

Figyelt kérdés
Van egy exem és van egy volt barátnőm, akikről azt hittem hogy az életemben mindig benne lesznek. Sajnos mind a kettő átvert (nem egyszerre), az exem megcsalt majd alpári módon szakított velem, nem is köszönünk egymásnak. A volt barátnőm pedig mindenkinek elkotyogta a magánéleti dolgaimat és csak évekkel később tudtam meg, hogy folyamatosan kibeszélt. Erre a két emberre pazaroltam 6 évet. Mivel ugyanabba a kisvárosban lakunk, szinte minden nap vagy hetente többször is összefutok hol az egyikkel hol a másikkal, a barátnőm még nem is köszön, pedig ő volt hozzám a szemét, nem én. Az az igazság, hogy borzasztóan rosszul érzem magam ha meglátom őket. Gyűlölöm őket. Ez megy már 1,5 éve, hogyan nézzem őket levegőnek? Más is van így?
2015. ápr. 26. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudod megoldani valahogy, hogy ne fuss velük össze? Ha nem tudod, én a helyedben elköltöznék. Én így vagyok anyósommal, kerülöm, ha lehet.
2015. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen erős érzelmeket táplálsz irántuk, addig sehogy. Foglalkozz azzal, hogy az irántuk érzett haragot, gyűlöletet valamilyen más formába alakítsd át magadban. Ez neked is jó, mert a gyűlölködés nem tesz jót.

Gondold át, hogy mivé tudod átalakítani. Például ha engem valaki átver, akkor azt onnantól lenézem és nem tartom érdemesne arra, hogy foglalkozzak vele. Annyi kedves, megbízható, őszinte ember van a világon, inkább rájuk fordítom az energiáimat.

Ennek a gondolatnak az a következménye, hogy őszintén nem tudnám megmondani, hányan vertek valaha át. Kicsit olyan, mintha a rossz emlékek egyszerűen törlődnének.


Persze lehet, hogy nálad nem pont ez válik be. De valamilyen megoldást biztosan találsz, ha elég mélyen magadba nézel.

2015. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Varga Péte4 ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz. Próbáld meg teljesen közömbös ismerősként kezelni őket, nem érdemlik meg, hogy érzelmeket - még ha negatívakat is - táplálj irántuk. Ha találkoztok, nyugodtan köszönj nekik. Ha nem fogadja, az őt minősíti. Ha megnyugtat, szerintem a volt barátnőd lehet, hogy azért nem köszön, mert kínosan érzi magát, nem tud a helyzettel mit kezdeni. Persze az is lehet, hogy simán csak bunkó.

Fel a fejjel, az idő vagy egy új harmonikus kapcsolat megold mindent :)

2016. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!