Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jogos, hogy...

Szerintetek is jogos, hogy innentől kezdve szinte kizárólag csak én foglalkozzak párom gyerekével?

Figyelt kérdés

Párommal elég régen együtt vagyunk, de csak az utóbbi 4 hónapban költöztünk össze, előtte a szüleivel élt és a szülei nevelték jóformán a kisfiút is.

Én egyedül éltem, ők költöztek hozzám nem olyan régen.

Eddig semmi probléma nem volt, egy dolgot leszámítva. Mindenki úgy tekint rám mintha kizárólag most már az én gondom lenne a fia. Bármi van engem hívnak, nem a páromat, én viszem reggel oviba én rohangálok délután érte, én foglalkozzak vele egész nap, én vigyem külön foglalkozásokra, én menjek el neki cipőt venni stb. Nem esik nehezemre ha éppen ráérek, de kezd kicsit sok lenni. A nagyszülők, keresztszülei otthon vannak szinte egész nap, nem is laknak messze az ovitól mégse erőltetik meg magukat nagyon. Nem mondanak nemet, ha megkérem őket hogy menjenek most ők érte de látom, hogy nem nagyon tetszik nekik. 7végén például születésnapja volt az egyik ovis kisfiúnak és elhívták párom fiát is. Mondom párom tesójának, hogy menjen már el a gyerekért 4 körül, erre jön hogy neki most nincs kedve sehova menni.

Szerintetek kinek a nagyobb a felelőssége?

Kinek kellene többet foglalkoznia a gyerekkel? Párom szüleinek, rokonainak, vagy nekem?

Ne értsetek félre, nem a gyerekkel van bajom mielőtt jönnétek azzal, hogy ilyen meg olyan vagyok, hogy nem foglalkozok a gyerekkel, nem szeretem, szegény gyerek stb.


2014. ápr. 8. 18:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%
Tisztazzuk a nemeket, halehetseges :)
2014. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha gyerekes apával jöttél össze akkor neked és a párodnak kell ellátni a szülői feladatokat, a gyermek nevelését nem a nagyszülőknek.
2014. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

első körben felhívnám a párom figyelmét a gyerekére és leülnék vele ezt átbeszélni - h bizony neki kell elsősorban a gyerekkel foglalkoznia és nem neked


ha nem megy akkor sajna de a nagyszülőkre hárul a dolog

2014. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Most már ti 3-an vagytok egy család. Tehát most te lettél az "anyukája". Úgy tűnik, az egész család így tekint rád. Szerintem ez így normális. Nyilván jó, ha segítenek a nagyszülők, rokonok időnként, de mégsem nekik kell nevelni. Hanem az apukának és neked.

Ha te ezt nem tudod vállalni, akkor ezt a pároddal kell megbeszélned.

2014. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Nezd, ha valaki kapcsolatot kezd egy olyan novel/fervfival akinek mar van gyereke, akkor azzal egyutt a gyereket is bevallalja. Onnantol, hogy egyutt elnek, olyan lesz a gyereknek, mintha amasodik anyja/apja lenne. Nalunk ilyenbol sosem volt problema, az en parom szivesen gondoskodik a gyerekrol, intezi az ugyeit.

A nagyszulo, egyeb rokon nem all mindennapos kapcsolatban a gyerekekl, legalabbis nem annyira, mint te. Az apjanak/anyjanak es neked kell gondoskodni rola, nem a masik szulo testverenek, vagy a nagyszulonek.

Tehat: a gyerek az egyutteles kezdeteteol a TE es a parod felelossege, a tobbiek max szivesseget tesznek.

NEKED es a parodnak kell tobbet foglalkoznia vele.

2014. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
A nevelő anyja vagy, innentől kezdve te látod el az anyai feladatokat és mivel általában az anyák végzik azokat a dolgokat, amiket felsoroltál, a te dolgod. Ezzel tisztába kellett volna lenned. Ha ezt nem tudod elfogadni, beszéld meg a pároddal, de ez elég fura, hogy ki akarod húzni ezek alól. És mi lesz, ha közös gyereketek is lesz? Így aztán bizti nem fogják érezni a gyerekek a különbségtételt. El kell fogadnod végre azt a gyermeket. Ha tényleg szeretnéd, nem jutna eszedbe, hogy teher cipőt venni neki.
2014. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem ha te lennél az anyja sem lenne normális, hogy mindet te csinál, nemhogy így.
2014. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

szerintem sem normális az h ez mind rád hárul

a párodnak sokkal jobban ki kellene vennie a részét benne

vagyis a legtöbbet neki kellene vállalnia.....


nya neki is csak pót szülő kellet a gyereke mellé

2014. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Az csak nekem fura, hogy mindenhol csak azzal jössz, hogy te, meg a gyerek egyéb rokonai...? Hol a párod? Mégis csak az ő gyereke, elsősorban neki kéne foglalkozni vele.

Valahol az is érthető, ha a rokonoknak ez teher. Nem azért, mert nem szeretik a kissrácot, de nem hiszem, hogy ők akartak gyereket vállalni, nem? Az is szép dolog, hogy eddig segítettek párodnak.

Te pedig úgy vállaltad ezt a kapcsolatot, hogy tudtad, hogy van gyerek. Az pedig nyilván ilyenekkel is jár, akinek ezzel gondja van, bele se kezdjen inkább. Félre ne érts, nem a te dolgod minden, de nem is a családé. Pároddal kéne beszélni.

Mondjuk az sem utolsó kérdés, hogy párod mit csinál és te mit csinálsz. Mert ha ő dolgozik, te pedig otthon vagy, netán a sógor, após-anyós se otthon ül, érthető, miért neked szólnak.

És talán az sem jó, hogy csak "szólsz párod tesójának". Inkább kérni kéne. :D

2014. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Hol az anyja a gyereknek?
2014. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!