Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pokolban a helyem emiatt?

A pokolban a helyem emiatt?

Figyelt kérdés

Az van, hogy gyermekkoromban négyen egy kis fizetésből éltünk, kb egyik napról a masikra; akármit kértem, sose lehetett, "nem volt rá pénz ", egy csomag rágóra se. Öcsém akkoriban született, kicsi volt, meg anyám kedvence, ő több mindent megkapott. Apám emiatt az ország másik végébe ment dolgozni, hogy legyen pénz, és szépen lassan lett is. Úgy kb 6 év alatt helyrejöttünk olyannyira, hogy kimondhassam, nincsenek gondjaink. Csakhogy apám alig volt otthon ez idő alatt, anyám pedig a családjával (nővére, annak férje, nagyanyám) folyton terrorizált lelkileg,kövérkés voltam, emiatt is rendkívül bántó dolgokat mondtak, plusz folyton éreztették velem, hogy én "apám lánya vagyok", meg "a másik családból (apáé) való ". Apám családja különben le se tojt minket soha.


Szóval nemrég egy kisebb pályázaton nyertem egy szép összeget, ami egy az egyben az enyém, és motivál is a folytatásra, mert végülis csak azt kellett tennem érte, amivel hivatásszerűen akarok is foglalkozni.

És akkor a konkrét kérdés, a háttér ismeretében:


A pokolban lenne a helyem akkor, ha -ha minden jól alakul, és "bejön az élet "- sok itteni válaszolóval ellentétben a családom egyetlen tagjának sem adnék pénzt? Nem rendezném az adósságaikat, nem adnék se kölcsön pénzt se örökbe, stb?

(Apámat kivéve, ő ha távolról is, de mindig mellettem állt, neki mindent megadnék, ahogy anno ő tette)



2015. ápr. 27. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. A te pénzed, nem kell szétosztogatni a családban... :)
2015. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél ettől gonosz? Én megértelek.
2015. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én is így tennék.
2015. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj,én se adnék,az a tiéd.Max apudnak segíts ,ha akarsz.
2015. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én sem adnék a család egy bizonyos részének, pont amiatt mert mikor tehették ők sem segítettek.

A te helyedben sem adnék, csak annak aki megérdemli.

2015. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A te pénzed, te dolgoztál meg érte(akár szellemileg). Tök mindegy, a te dolgod , hogy mire költöd el. Én biztosan befektetném, hogy még eredményesebb lehessek abban a témában.

Ha szüksége van valakinek a családból rá, akkor persze adnék. De a leírás alapján édesanyád és a családja nem nagyon érdemelné meg.

Szóval én biztos nem adnám olyannak, aki csak akkor lenne kedves ha pénzt adnék..amúgy meg szart rám 20 évig

2015. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Annak adjál a pénzbõl,aki megérdemli!
2015. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én sem bánnék családomként azokkal, akik nem viselkedtek úgy, amíg nekem lett volna szükségem rájuk.
2015. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A te pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz. Olyanoknak én se adnék, akik csak tartják a markukat, de többet ártottak, mint jót tettek. Isten fizesse meg nekik, amit érdemelnek.
2015. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyen rokonokban az az egyik legundorítóbb, hogy nekik jár a szájuk, mennyi mindent megtettek, és te vagy a hálátlan... Nekem is vannak ilyenek. Ne foglalkozz velük, függetlenítsd tőlük magad, amennyire csak lehet.
2015. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!