Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem első házasságából...

Boday Attiláné kérdése:

A férjem első házasságából származó három gyermeke közül az egyik nősül. Nincs jó kapcsolatom a gyerekekkel. Nem tudom el menjek-e az esküvőre, hogy viselkedjek, ilyenkor hol a helyem?

Figyelt kérdés

Két éve kötöttünk házasságot a férjemmel,mindkettőnknek második házassága,felnőtt gyerekeink vannak.A férjem gyerekeivel nem jó a kapcsolatom. Egyszerüen nem fogadták el, hogy az apjuk ujra nősült. Valószinüleg abban biztak, hogy a szüleik ujra együtt lesznek.A legalapvetőbb tiszteletet sem kaptam meg tőlük.Pl. kerülték a köszönést,a megszólitást,bármiféle köszöntést,és olyan közös programokat szerveztek, ahol az anyjuk és az apjuk együtt legyen.Ezekre a programokra persze én nem mentem el. Ezek a dolgok engem nagyon bántanak,eleinte csak elvonultam és kisirtam magam,mostmár elmondom a véleményemet is az ilyen viselkedésről.Köztünk már a válás is szóba került,pedig a

kapcsolatunk a férjemmel nagyon jó lenne.Szeretném,ha békesség lenne köztünk. Mit tegyek?



#az esküvőre
2013. jan. 3. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, kapsz-e meghívót.
2013. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%

Kívülállóként azt mondanám menj el állj a férjed mellett, mint a felesége, hiszen Te tartozol most hozzá, ezt akár tetszik nekik, akár nem el kell fogadniuk. És persze a férjednek is így kell viselkednie, tehát nem az exfeleséggel jópofizni, hanem melletted állni, mulatni, jól éreznie magát.

Viszont ha én lennék benne, nagyon nehezen tudnám ezt a tanácsot megfogadni a sok megbántottság miatt, pedig ez a jó megoldás.

2013. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

A férjed majd megkérdezi a fiát, hogy szeretne-e téged az esküvőjén látni.

Ha nemleges a válasz, akkor otthon maradsz. A férjed számára a gyerekei mindig előrébbvalóak lesznek.

2013. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

"Köztünk már a válás is szóba került,pedig a kapcsolatunk a férjemmel nagyon jó lenne."

Azert ez fura...

Egyebkent en attol tennem fuggove, hogy meghivnak e

2013. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%

Tudtad hogy mit vállalsz amikor hozzámentél. Szerintem viseld a következményeit,lehetett volna másképp is .Pl. megszerettek volna a gyerekek,pozitívan álltak volna hozzá a kapcsolatotokhoz. de nem így történt. De képzeld magad a gyerekek helyébe is.

Azt hogy nem kapod meg az "alapvető tiszteletet" az a szülők hibája,arról te nem tehetsz. Nem csodálkoznék ha válás lenne a házasságodból,de ha tényleg azt gondolod hogy a gyerekek miatt kerül majd kenyértörésre a kapcsolat,akkor nem valami stabil lábakon áll a házasságotok.

2013. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
37%

Meghivtak vagy sem?

Férjed mit mond?

2013. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Ha meghívtak, egyszerű: menj el és viselkedj velük barátságosan, mintha mindig is jóban lettetek volna. Egyszer meg fog szünni az ellenségeskedés. Tegyél félre minden sértődést és kezd náluk tiszta lappal. Engem sem fogadtak el nyolc évig a férjem gyerekei, ám mikor súlyos beteg lett és látták, mit küzdök érte, mennyire szeretem, feladták az utálatot. Ma márkifogástalan a kapcsolatunk. Nekem azért sem volt könnyű, mert én egy özvegyhez mentem hozzá.
2013. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%

Az #5 vagyok:

Mindenképp el kell menned ha meghívtak,ha nem akkor szerintem a férjednek kéne sarkára állnia.

2013. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%
Ne menj. Ez a házaspár napja és a menyasszony kicsit sem örülne neked, ne tedd tönkre az eseményt. Főleg így, hogy neked sem fűlik hozzá a fogad. A férjem húgának az esküvőjén is csak az apjuk volt egyedül, az új családja nélkül, van ilyen.
2013. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%

Ez az esküvő nem rólad szól, hanem a férjed fiáról és a párjáról. Ha nem tudod addig rendezni vele a kapcsolatot, akkor nem hiszem, hogy tisztességes dolog lenne elrontani az ő nagy napjukat azzal, hogy nemkívánatos személyként ott rontod a levegőt. Ezzel biztos, hogy örökre bebetonoznád magadnak a közutálatot a "gyerekek" részéről.


Az biztos, hogy erőből kikényszeríteni nem lehet, hogy kedveljenek. Ha folyton marod a srácokat - még ha úgy érzed, jogos sérelemből is, biztos, hogy örök ellenség maradsz.

Nem tudom mikor és hol rontottátok ezt el, ehhez sajnos kevés az info.


Egyébként az én esküvőmön ott volt apám új felesége, sőt, még az ő rokonai is. Nem volt benne semmi rossz, nem volt feszültség. Szeretem őket, nem volt kérdés, hogy ott a helyük. Sőt, nekem édesanyám is jóban van az új feleséggel, igaz, ez nem volt mindig így, sok-sok évnek kellett eltelnie.

2013. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!