Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szegény családból származó...

A szegény családból származó lányok tényleg sokkal pénzéhesebbek?

Figyelt kérdés

Sokkal pénzorientáltabbak, főleg ha más pénzéről van szó.


Ez általánosságban mennyire igaz?


2015. ápr. 28. 10:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%
Általánosságban soha semmi sem igaz. Nincsenek sztereotípiák semmiben, így ebben sem.
2015. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Az én esetemben nem igaz. Gyári munkás szülők gyereke vagyok, de nem igazán érdekel a pénz. Másé is csak akkor, ha nem becsületes úton szerzi meg. Mint pl. Orbán és társai. Az nagyon tud zavarni, de nem csak magam miatt, hanem mert értelmesebb dolgokra is lehetne azt fordítani. Pl. kórházak fejlesztése, állatmenhelyek, iskolák, stb.

A gazdagok között több a pénzorientált szerintem, mert sokaknak semmi nem elég. Mint a Dagobert bácsi: minél többet és többet akarnak, akkor is ha már ezt sem tudják elkölteni. Szintén nem egy ilyen , közismert példát tudnék mondani.

2015. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem igaz ebben a feltevésben.

Akiket én ismerek, megoszlik.

Általában, akik szegények családban nőttek fel, viszont jól tanultak, ők nem voltak pénzéhesek, alig akarták elfogadni, ha csak pár száz ft-ot is költök rájuk.

Ellenben, akik a szegénység mellett buták, és nem tanulnak, róluk azt vettem észre (saját magamon tapasztaltam), hogy jobban mennek a pénzre, mert ahogy egy volt barátnőm fogalmazott, neki ez az egy esélye van, hogy jól éljen.

2015. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
Én szegény családból származom. De egyáltalán nem vagyok pénzéhes. Van egy férjem egy gyerekünk hamarosan jön a következő. Albérletben lakunk, nyáron szeretnénk venni sajàtot. Nem vagyunk gazfagok de amire kell arra van. Volt hogy jobban ment és volt hogy kevésbé.
2015. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire!Legalábbis az én életemet tekintve.Minden amim van,saját magamnak köszönhetem,én dolgoztam meg érte.
2015. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%
Általánosságban nem lehet szerintem ilyesmit kijelenteni.
2015. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Hát, én szegény családból származó nő vagyok, és ha tényleg belegondolok, az nem igaz, hogy pénzéhes lennék, de valóban van az emberben egyfajta félelem, hogy esetleg nem lesz mit enni, ez mindig bennem van, ennek ellenére segítő munkát végzek, adakozok, stb., sőt nincs félretett pénzem bankszámlán. Szóval nehéz kérdés ez, azok az ismerőseim, akik gyűjtögetnek, éppen nekik gazdagabbak a szüleik, lehet, hogy ezt a mintát sajátították el. Az biztos, hogy nem szeretnék olyan párt magam mellé, aki nem dolgozik, de szerintem ez a nők nagy többségére igaz, a férjem átlagos keresettel rendelkezik és nem is a pénz alapján választottam férjet.
2015. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%
Rám nem igaz, pedig nagyon szegény gyerekkorunk volt. :( most van egy munkám, igaz nem keresem vele magam gazdagra, de elégedett vagyok. Míg párom családja, akik jobb körülmények közt éltek, na ők a kutyakakit is megennék 5 ftért annyira rá vannak izgulva a pénzre, minden csak a pénzről szól. Szerencsére párom nem ilyen, ő inkább az apjára ütött, de a család többi tagjára ez teljes mértékben igaz.
2015. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%
Az általánosítás és előítélet undorító dolog.
2015. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
100%

Hogy általanosságban igaz-e, nem tudom. Igen sok családot kellene ahhoz ismernem, hogy tudjak általánosítani. Viszont, lehetséges mindkét helyzet. Lehet, hogy a nő 'beleunt' a szegénységbe, és nagyratörő vágyai vannak a jövőre nézve, elhatározza, hogy jobb élete lesz, és ehhez szerezni akar majd egy tehetős férjet. A másik eset viszont, ha valaki szegényebb családból származik, nagy eséllyel megtanul a kevesebb jövedelemből is megélni, tudja, hogyan lehet spórolni (ilyen esetben azért vigyázni kell arra, nehogy túlzásba vigye a takarékoskodást, és egy fillért se akarjon költeni semmire).

Mindenesetre én azt mondanám, hogy (remélem) több nő a második kategóriába tartozik, tehát nem a pénzre mennek. De ne is a pénzedért szeressen egy nő, nem igaz? Ha ilyen... én nem foglalkoznék vele.

2015. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!