Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élő fiatal párok...

Együtt élő fiatal párok (gyerek nélküliek), mit szoktatok csinálni hétközben délutánonként?

Figyelt kérdés

Meddig dolgoztok, ki végez hamarabb?

És aki előbb végez mit csinál?

Mit csináltok miután mindketten hazaértek?


Magam példáját tekintve, párom 2-kor végez, én 5-re érek haza. Akkor nekiállok főzni, takarítani, aztán fürdés, vacsi. Valahogy a tv-zés is alig fér bele.

Ti miket szoktatok csinálni?

(22N,25F)


2015. ápr. 29. 12:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Párom mindig délutános, déltől 5-ig vagy 7-ig van bent (órái számától függ) én meg műszakozó vagyok és így nagyon nehéz összehozni az együttléteket.

Főzünk, takarítunk, bevásárolunk, néha sétálnunk, olvasunk, filmezünk vagy csak úgy elvagyunk. Ha ven egy kis időnk, akkor elmegyünk valamilyen előadásra vagy nyáron fürödni. A hétköznapjaink nagyon egyhangúak szoktak lenni, de hát ilyen munkabeosztás mellett nem nagyon lehet semmit sem csinálni.


24/N, 27/F

2015. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

és ha párod mondjuk megcsinálná ennek a felét, mire hazaérsz?

és akkor 6kor leültök vacsizni, és utána azért belefér még: mozi, séta, dvd, társas...

2015. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 műszakba járok, párom mindig délelőttös. Ha mind a ketten délelőtt megyünk, akkor délutánonként ha az idő is engedi akkor elmegyünk motorozni, vagy csak sétálni, kínait enni, mikor mi. Persze nem mindennap, hanem csak 1-2nap, hét elején valamikor, meg pénteken, a többi nap pihenünk, filmezünk, bevásárolunk stb
2015. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 vagyok, párom 28. Én végzek hamarabb, de az ő munkahelye 10 percre van a lakásunktól, szóval kb egyszerre érünk haza, 5 körül (van, hogy összefutunk a buszmegállóban hazafelé :)).

Én munka után általában beugrom a boltba, aztán haza. Együtt vacsorázunk, utána elég változó. Heti kétszer főzök, olyankor párom segít, mosogat, keverget, pakol, majdnem végig velem van a konyhában. Ő néha dolgozik otthonról is, olyankor nem zavarom, sorozatokat nézek, olvasok, zenét hallgatok, ilyesmi. Van, hogy nem csinálunk semmi különöset, most hogy jobb az idő, sokszor kiülünk az erkélyre egy kávéval, és kint ragadunk órákra :D Általában heti egyszer elmegyünk valahova, megiszunk valamit, vagy nem otthon vacsorázunk, sétálunk egyet a környéken. Tv-zni heti egyszer szoktunk, egy műsort nézünk a Discovery-n. Filmet, sorozatot a netről nézünk, de együtt ritkán, mert elég más az ízlésünk ebben a témában. Havonta egyszer-kétszer jönnek át barátaink, de ők inkább hétvégén. Takarítani is hétvégén szoktunk, együtt. Igazából eléggé el tud menni az idő, én is azt veszem észre. Ha intézni kell valamit meló után, akkor kb hétre érünk haza, és mivel én korábban kelek, kb. 10 körül már szeretek ágyban lenni.

27N

2015. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Néha megcsinál ezt azt addig, de az nem teljes, és nekem úgyis eltelik az idő 6-7-8-ig is. Főleg ha délutános, tehát 10-ig dolgozik este, akkor van hogy este 9-ig meg sem állok.
2015. ápr. 29. 12:40
 6/25 A kérdező kommentje:

4-es,

Neked tök jó akkor :) Együtt főztök, és a takarítást is együtt végzitek :) Szerencsés vagy :)

És jó szemszögből is nézitek, EGYÜTT. Nem pedig az van, hogy a te dolgod lenne, de ő néha BESEGÍT.

Mert ugye nem besegítés, hanem ugyanúgy az ő dolga is.

És ő is ugyanúgy megcsinálhatja, mint te.

Nem szokott ebből vita lenni? Pl. hogy ez a nő dolga, és nem akar mindig "segíteni"? Tudja, hogy ezt ő is megcsinálhatja, mert KÖZÖS a háztartás, nem csak a nőé..?

2015. ápr. 29. 12:43
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Mit takar az, hogy ezt azt megcsinál? Azon a héten amikor előbb hazaér mint te ő is el tudna menni a boltba, meg kitakarítani, hogy neked már csak főzni kelljen... persze úgy hogy be is segít.
2015. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

Én én 11ig,ő éjfélig dolgozik ,kb havonta egy napot töltünk együtt. Ha itthon van szabadnapján,semmit nem csinál ,játszik a gépen ,vagy iszik .


Úgyhogy mi nem csinálunk semmit,sajnos el is hidegültünk egymástól,és már nem is akarunk tenni érte .

2015. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

ja hogy párod szerintem ezek a te dolgaid

pedig ha csak heti 1* megfőzne, kitakarítani, de 2kor végez, de hazaérsz, csak leülsz és lehetne programot csinálni.

2015. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én kettőre érek haza, a barátnőm 3-ra. Eszünk, egy kis pihi aztán megyünk kondizni. 6 felé érünk haza, fürdés, vacsora aztán filmezünk vagy ő olvas én meg netezek. Hétvégente együtt főzünk. Nyáron viszont minden hétvégét a Balatonon töltünk.
2015. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!